Burnos higiena

Burnos higiena yra sudaryta iš individualios (asmeninės) ir profesionalios – procedūrų. Nepriekaištinga dantų priežiūra namuose bei reguliari profesionali burnos higiena – efektyvi profilaktinė priemonė, o kartais netgi gydymas.

Profesionali burnos higiena
Profesionali burnos higiena turi būti atliekama ne tik profilaktiškai, bet ir prieš daugelį odontologinių procedūrų (periodontinis gydymas, chirurginės ir terapinės procedūros, dantų protezavimas ir balinimas). Tai – procedūra, tinkama įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat – visiškai saugi ir netgi rekomenduojama nėštumo metu.

Kodėl yra svarbi profesionali burnos higiena?

Net ir reguliariai, kruopščiai valantis dantis, visų apnašų ir bakterijų pašalinti nepavyksta. Dantų šepetėlio šereliai tiesiog nepasiekia apnašų, esančių ant galinių dantų, dantų vagelėse, liežuviniuose paviršiuose. Ilgiau nenuvalytos, minkštos, baltos spalvos apnašos sureaguoja su burnoje esančiomis bakterijomis, o šio proceso metu išsiskiriančios rūgštys neigiamai veikia danties paviršių. Šis silpnėja, pradeda irti, susiformuoja kariesas.
Apnašos, sąveikaujančios su seilėmis, ilgainiui sukietėja ir tampa dantų akmenimis – kalkes primenančiais, skirtingo dydžio bei spalvos (nuo baltos iki rudos) dariniais, besikaupiančiais palei dantenas. Akmenys neigiamai veikia dantenas: šios parausta, tampa jautrios, gali kraujuoti. Ilgainiui, nevalant akmenų, prasideda dantenų nykimo procesas, peraugantis į dantį supančio kaulo nykimą, kyla grėsmė danties netekti. Dantų akmenų pašalinti namuose neįmanoma, tai padaryti gali tik burnos higienos specialistas.

Burnos higiena

 1. Prasta dantų higiena sąlygoja nemalonų burnos kvapą, kuris, kaip patvirtina ir pacientų atsiliepimai, neigiamai įtakoja asmeninio bei socialinio gyvenimo kokybę.
 2. Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, burnoje esančios bakterijos „migruoja“ į virškinimo ir kraujotakos sistemą, pasiekia kitus vidaus organus (širdį, inkstus, plaučius ir kitus) bei gali sąlygoti įvairių ligų atsiradimą.
 3. Gingivitas ir periodontitas – dantenų ligos, kurių viena iš prevencinių priemonių taip pat yra ir profesionali burnos higiena.
 4. Kruopšti burnos higiena – svarbi sąlyga, norint, jog išimami ar fiksuoti dantų protezai, implantai ilgiau išlaikytų savo estetiką ir funkcines savybes.
 5. Nepriekaištinga burnos higiena itin svarbi nešiojantiems breketus ir norintiems užkirsti kelią karieso atsiradimo pavojui.

Burnos higiena Vilniuje

Procedūros metu burnos higienos specialistas, įvertinęs dantų ir burnos ertmės būklę, pastebi problemas, kurių rekomenduojamos kitos odontologinės procedūros.

Burnos higiena vaikams

Vaikams taip pat turi būti reguliariai atliekama profesionali burnos higiena. Ankstyvame amžiuje pradėjus lankytis burnos higienisto kabinete, ilgainiui tai tampa savaime suprantamu įpročiu. Pastarosios procesas, lyginant su suaugusiųjų, yra paprastesnis. Įprastu atveju, jei vaiko burnos higiena nėra labai bloga, higienistas dantis nupurškia glicerinu, dantų apnašas nuvalo mechaniniu būdu, dantis padengia poliravimo pasta, supažindina vaiką su tinkamos burnos priežiūros taisyklėmis namuose.

Burnos higiena nešiojantiems breketus

Breketai reikalauja išskirtinio dėmesio burnos ertmės priežiūrai, profesionali burnos higiena – viena iš procedūrų, kurią derėtų atlikti maždaug kas 3-4 mėnesius. Priešingu atveju, būnant su breketais, dėl prastos burnos higienos, piktnaudžiavimo gazuotais, saldžiais gėrimais, rūgščiais maisto produktais ir angliavandeniais, gali atsirasti vadinamosios „baltosios dėmės“ – po kietu emalio paviršiumi esantys demineralizacijos židiniai, po kurio laiko tampantys kariesu.

Kaip atliekama burnos higiena?

Dental P.R.O. klinikos burnos higienistė apžiūros metu įvertina paciento dantų ir burnos ertmės būklę, surenka informaciją apie tai, kokios burnos higienos priežiūros yra naudojamos namuose.
Profesionalios burnos higienos metu dantų apnašų ir akmenų šalinimui yra naudojami specialūs instrumentai. Dantų akmenys nuvalomi ultragarsu – ultragarsiniu skaleriu, kurio antgalis, lengvai vibruodamas, be skausmo ir nepažeisdamas danties paviršiaus, nuvalo apnašas. Nešvarumai iš tarpdančių ir kitų sudėtingiau pasiekiamų vietų yra šalinami su rankiniais instrumentais. Tais atvejais, kai paciento dantys itin jautrūs ar diskomfortas kyla atliekant procedūrą, gali būti atliekamas vietinis nuskausminimas.

Dantų akmenų valymas

Atlikus apnašų valymą, taikoma „Air flow“ technologija, kurios metu į danties paviršių stipria srove yra purškiami perlų (kalcio karbonato) milteliai, sumaišyti su oru. Vietoje įprasto pūtimo su soda, Dental P.R.O. klinikoje naudojami būtent perlų milteliai, nes jų dalelės yra apvalios, nešiurkščios, nebraižančios danties paviršiaus. „ׅAir flow“ technologijos dėka yra pasiekiamos net atokiausios danties vietos, efektyviai pašalinamos apnašos, atsirandančios vartojant dažančius maisto produktus. Dantų spalva tampa akivaizdžiai šviesesnė.

Priešpaskutinis žingsnis – dantų poliravimas šepetėliais, guminiais diskeliais ir poliravimo pasta.

Galiausiai burnos higienos specialistas supažindina, kaip taisyklingai rūpintis burnos higiena namuose, atsako į visus pacientui kylančius klausimus (pavyzdžiui, kas yra burnos higiena, kaip elgtis ar kada galima valgyti po procedūros ir panašiai).
Profesionalios burnos higienos rezultatas – akivaizdžiai lygesnis, blizgesnis ir švelnesnis dantų paviršius, malonus gaivos jausmas burnoje, lėčiau besikaupiančios apnašos. Laikantis specialisto rekomendacijų, ilgainiui praeina dantenų paraudimas, kraujavimas (jei pacientas
tuo skundėsi iki procedūros).

Profesionali burnos higiena vaikams

Kiek laiko trunka profesionali burnos higiena?

Profesionalios higienos trukmė priklauso nuo individualios paciento dantų ir burnos ertmės būklės, tačiau įprastai trunka 1 val. 15 min.

Rekomendacijos po burnos higienos atlikimo:

 • Jei burnos higiena buvo prasta, kelias dienas dantenos gali būti sudirgusios, kraujuoti valantis dantis.
 • Norint neišprovokuoti dar didesnio dantų jautrumo, kelias valandas po procedūros vienu metu nevartokite karšto ir šalto maisto, gėrimų.
 • Dantų valymui rekomenduojamas minkštas/vidutinio kietumo dantų šepetėlis, tarpdančių siūlas, burnos skalavimo skystis.
 • Reguliariai lankykitės pas odontologą profilaktinei dantų apžiūrai.

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O klinikos burnos higienistė konsultacijos metu.

Kada jau galima valgyti po atliktos procedūros?

Valgyti ir gerti vandenį drąsiai galite praėjus vos valandai po procedūros, tačiau rekomenduoja tą dieną nevartoti dažančių savybių turinčių maisto produktų ir gėrimų.

Kaip dažnai reikia atlikti dantų higieną?

Profesionali higiena turėtų būti atliekama atsižvelgiant individualiai, pagal esamą paciento dantų būklę, sisteminių ligų eigą.

Keletas patarimų burnos ertmės higienai namuose

 • Tinkami burnos priežiūros įgūdžiai leidžia ilgiau džiaugtis profesionalios higienos rezultatu, o ir ligos, dėl kurių reikalingas dantų gydymas, gerokai retesnės.
 • Norint efektyviai pašalinti dantų ir burnos ertmės apnašas ir bakterijas, dantis būtina valyti bent 2 kartus per dieną ir ne trumpiau nei 2-3 minutes.
 • Dantų valymą rekomenduojama pradėti nuo tarpdančių (tarp. šepetėlių, siūlų), o tik tada valyti visus dantų paviršius, nepamirštant nugremžti liežuvio paviršiaus su liežuvio gramduku.
 • Valydami dantis dantų šepetėliu, tai darykite šluojamuoju judesiu nuo dantenų ir žemyn, kruopščiai nuvalydami visą kiekvieno danties paviršių.
 • Kaskart pavalgius, burną rekomenduojama praskalauti stikline vandens ar kramtyti kramtomąją gumą.
 • Rekomenduojama į savo dienos racioną įtraukti pieno produktus, kurie, dėl sudėtyje esančio kalcio, spartina rūgščių paveikto danties paviršiaus atsistatymo procesą.

Burnos higienos kaina

Profesionali burnos higiena
80,00 €
Profesionali burnos higiena sudėtinga 1 etapas
70,00 €
Profesionali burnos higiena sudėtinga 2 etapas
60,00 €
Plombos poliravimas
10,00 €
Negyvo danties balinimas
40,00 €
Jautrių dantų kaklelių aplikacijos fluoro laku ar kt. medžiagomis
15,00 €
Medikamentinis paradont. kišenių praplovimas (1d.)
15,00 €
Dantų balinimas kapomis (abu žandikauliai)
145,00 €
Balinimo kapa
100,00 €
Dantų balinimas ZOOM lempa (abu žandikauliai)
315,00 €
Kontrolinis vizitas
15,00 €
Priemonių parinkimas ir naudojimosi apmokymas
15,00 €
Tarpdančių šepetėlis(1vnt.)
1,00 €