Panoraminė dantų nuotrauka

Panoraminė dantų nuotrauka (kitaip dar vadinama ortopantomograma) – rentgenologinis tyrimas, apimantis visą burnos ertmę ir aplink šią esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius, žandikaulių sinusus).

Panoraminė dantų nuotrauka yra atliekama pacientams, kuriems:

  • reikia įvertinti esamą periodonto būklę
  • planuojama atlikti burnos chirurgines operacijas, pavyzdžiui, protinių ar retinuotų dantų šalinimą, minkštųjų audinių augmentaciją, dantų implantaciją
  • buvo atlikta dantų implantacija ir reikia įvertinti šios rezultatą
  • reikia įvertinti protinių dantų būklę bei augimo padėtį
  • planuojama atlikti dantų protezavimą
  • planuojamas ortodontinis dantų gydymas

Rentgenologiniai tyrimai yra visiškai saugūs. Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje naudojama moderniausia rentgeno aparatūra, kurios skleidžiama rentgeno spinduliuotė yra labai maža ir jokios neigiamos įtakos sveikatos atžvilgiu neturi.

Ką parodo panoraminė dantų nuotrauka?

Panoraminė dantų nuotrauką suteikia informaciją apie visų dantų, prie jų esančių audinių, viršutinio žandikaulio sinusų, apatinio žandikaulio sąnarių esamą būklę. Odontologui ar kitam gydančiam odontologijos specialistui šanalizavus padarytą panoraminę dantų rentgeno nuotrauką, gali būti priimamas objektyvus sprendimas dėl efektyviausio gydymo konkrečioje klinikinėje situacijoje bei preliminariai įvertinama šio kaina.

Kaip daroma panoraminė dantų nuotrauka?

Panoraminėms rentgeno nuotraukoms daryti skirtas rentgeno aparatas yra sudarytas iš dviejų dalių. Viena yra reikalinga atremti paciento, kuriam atliekamas tyrimas, pakaušį, o kita, besisukdama aplink galvą, nufotografuoja visas reikiamas burnos dalis. Tai, jog panoraminė dantų nuotrauka yra daroma iš išorės (ekstraoraliniu būdu), skiria šį tyrimo metodą nuo tradicinės dentalinės rentgeno nuotraukos.
Panoraminė dantų nuotrauka įprastai daroma pacientui stovint, tačiau, pavyzdžiui, jei pacientas yra neįgalus ar dėl kitų priežasčių negali stovėti, sureguliavus aparato aukštį, nuotrauka gali būti daroma ir šiam sėdint.

Panoraminės dantų nuotraukos kaina

Panoraminės dantų nuotraukos kaina, lyginant su šio rentgenologinio tyrimo nauda, yra iš tiesų nedidelė.

Panoraminė radiograma be siuntimo
€ 35,00
Panoraminė radiograma su siuntimu
€ 25,00