Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai – tai protezai, kurie gali būti tvirtinami tiek ir ant natūralių dantų, tiek, šių neturint, ir ant dantų implantų. Kaip sufleruoja pavadinimas, šių protezų nereikia išiminėti. Tai ir yra, lyginant su išimamais protezais, vienas didžiausių privalumų, garantuojantis pacientams didesnę estetiką bei maksimalų komfortą.

Neišimami dantų protezai yra gaminami iš medžiagų (dažniausiai cirkonio ir bemetalės stiklo keramikos, rečiau metalo keramikos), pasižyminčių tvirtumu, ilgaamžiškumu, atrodančių natūraliai ir estetiškai, bei, svarbiausia, itin gerai atkuriančių kramtymo funkciją.

Fiksuotų dantų protezų rūšys

Fiksuoti dantų protezai gali būti dedami tiek ant natūralių dantų (vainikėliai, tiltinės konstrukcijos, laminatės ir kiti mikroprotezai), tiek ir ant dantų implantų (vainikėliai, tiltinės konstrukcijos).

Priklausomai nuo individualios paciento situacijos bei pageidavimų, šiam gali būti rekomenduojamos skirtingos fiksuotų protezų rūšys:

 • Vainikėliai, pagaminti iš metalo keramikos, cirkonio keramikos ar bemetalės keramikos, įprastai rekomenduojami esant dideliems danties formos ar spalvos pakitimams, atstatant nudilusius ar su didelėmis plombomis dantis, esant stipriems vainikinės danties dalies pažeidimams.
 • Tiltinės konstrukcijos, galimos dėti tiek ant natūralių dantų, tiek ant dantų implantų. Esminis šios protezų rūšies trūkumas – būtinybė šlifuoti greta esančius dantis.
 • Mikroprotezai (įklotai, užklotai, daliniai vainikėliai, laminatės-venyrai) – vienas pažangiausių ir patraukliausių dantų restauracijos būdų, leidžiantis preciziškai tiksliai atkurti danties struktūrą, maksimaliai išsaugantis sveikus kietuosius danties audinius bei padedantis išvengti greta esančių dantų šlifavimo.

Fiksuotų protezų privalumai ir trūkumai

Kiekviena fiksuotų protezų rūšis pasižymi tam tikromis ypatybėmis, kurias, žinoma, siekiant priimti geriausią sprendimą, aptarsite su odontologu-ortopedu pirminės konsultacijos metu. Žemiau pateikti pagrindiniai privalumai ir trūkumai, vienijantys visas fiksuotų kategorijų rūšis.

Privalumai:

 • visiškai atkuriama kramtymo funkcija
 • estetiškas dantų vaizdas
 • sukuriamas komfortiškas jausmas, tarsi būnant su natūraliais dantimis
  patogumas (nereikia nuolat išiminėti, nekliba, nekrenta, netrina dantenų)
 • nepasikeičia kalbėsena
 • suteikia didesnį pasitikėjimą savimi

Trūkumai:

 • lyginant su išimamais, fiksuoti dantų protezai kainuoja daugiau

Kiek kainuoja fiksuotų dantų protezai?

Fiksuoti protezai, lyginant su išimamais, kainuoja brangiau, tačiau savo funkcinėmis bei estetinėmis savybėmis tai yra neabejotinai efektyviausias būdas atstatyti trūkstamus dantis. Jei tik paciento dantų bei burnos ertmės būklė leidžia, Dental P.R.O. klinikos ortopedas fiksuotus dantų protezus neabejotinai rekomenduoja kaip geriausią būdą susigrąžinti plačią šypseną.

Konkreti fiksuotų protezų kaina priklauso nuo pastarųjų rūšies, kurią išsirinkti, prieš tai įvertinus individualią paciento situaciją, lūkesčius bei galimybes, Jums padės Dental P.R.O. klinikos odontologas-ortopedas.

Mūsų klinika bendradarbiauja su Valstybine ligonių kasa bei didžiausiomis šalies draudimo bendrovėmis, tad pacientai, kuriems priklauso kompensacijos dantų protezavimui, kviečiami aktyviai pasinaudoti šia galimybe.

Hibridinis protezas ant 4 implantų lietu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
3500,00 €
Hibridinis protezas ant 6 implantų lietu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
3900,00 €
Hibridinis protezas ant 4 implantų frezuotu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
4500,00 €
Hibridinis protezas ant 6 implantų frezuotu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
4990,00 €