Dantų jautrumo gydymas

Dantų jautrumo, sukeliamo įvairių priežasčių bei galinčio pasireikšti nevienodo sudėtingumo formomis, gydymas – viena iš Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje teikiamų terapinio dantų gydymo paslaugų.

Dantų jautrumo atsiradimo priežastys

Žemiau pateiktos priežastys, dažniausiai įtakojančios dantų jautrumo atsiradimą.

  • Emalio pažeidimas, sąlygojamas netinkamos dantų valymo technikos (per stipriai spaudžiamas dantų šepetėlis) ar netinkamų burnos priežiūros priemonių (dantų šepetėliai kietais šereliais, nuolatinis balinamosios dantų pastos ar kitų priemonių, skirtų dantų balinimui naudojimas ir kita).
  • Nuolatinis dantų skalavimo skysčio, sudėtyje turinčio alkoholio, naudojimas.
  • Dantų griežimas (bruksizmas).
  • Periodontitas.
  • Gingivitas, kurio eigoje, susidarius vadinamosioms „kišenėms“ tarp dantenų ir danties šaknų, apnuoginamos jautrios vietos, veikiamos įvairių dirgiklių.
  • Dažnas rūgščių maisto produktų (citrusai, pomidorai, marinuotos daržovės ir kita) vartojimas, sąlygojantis emalio erozijos atsiradimą.
  • Šalti bei saldūs maisto produktai ir gėrimai.
  • Padidėjęs dantų jautrumas neretai pasireiškia ir nėštumo metu (ypač pirmaisiais mėnesiais)
  • Dantys tampa jautresni ir po atliktų odontologinių procedūrų, pavyzdžiui, po balinimo, po plombavimo, po dantų vainikėlių uždėjimo, po profesionalios burnos higienos ir kita. Tačiau jei dantų jautrumą sukelia minėti veiksniai, šis yra trumpalaikis ir įprastai išnyksta per kelias dienas, išimtiniais atvejais prireikia 4-6 savaičių.

Dantų jautrumo požymiai

Pagrindinis dantų jautrumo požymis – didesnis ar mažesnis skausmas, juntamas dantis veikiant šalčiui, karščiui ar prie šių prisilietus. Kai kuriais atvejais skausmas praeina greitai ir kartojasi retai, tačiau kai kuriems pacientams šis tampa nuolatiniu palydovu, sukeliančiu nemenką diskomfortą.

Kaip gydyti dantų jautrumą?

Individualiu atveju taikomas dantų jautrumo gydymas priklauso nuo šį sukėlusių priežasčių bei pasireiškiančio dantų jautrumo lygio.

Jei dantų jautrumas yra nedidelis ir kankina ne nuolat, neretai užtenka tiesiog pakeisti naudojamą dantų pastą į kitą, šiuo atveju – skirtą jautriems dantims. Rinkitės burnos skalavimo skysčius, kurių sudėtyje nėra alkoholio. Įsigykite dantų šepetėlį minkštais šereliais, o dantis stenkitės valyti kiek įmanoma švelniau.

Kai minėtų priemonių nepakanka, dantų jautrumo mažinimas gali būti atliekamas odontologo kabinete, naudojant specialius dentino nujautrintojus, fluoro laką/gelį ir kitas medžiagas, taip pat atliekant specialiai dantų jautrumo mažinimui skirtas procedūras.

Tais atvejais, kai dantų jautrumas yra sąlygojamas dantenų recesijos, karieso, danties erozijos ir kitų burnos ligų, yra taikomas specializuotas gydymas, padedantis išvengti ne tik su jautrumu susijusio diskomforto, bet ir rimtesnių pasekmių burnos sveikatai.

Odontologo specialisto konsultacija
60,00 €
Jautrių dantų kaklelių aplikacijos fluoro laku ar kt. medžiagomis
15,00 €