Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai modernus gydymo būdas, kurio metu naudojamas subtilus, itin estetiškas trūkstamų danties audinių atkūrimo principas pasitelkiant šiuolaikiškas kompozicines medžiagas, nešlifuojant ir nepažeidžiant sveikų danties audinių, o stengiantis, kad restauruoti dantys atrodytų natūraliai proporcingi, blizgėtų ir tinkamai funkcionuotų. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, kuo artimiau natūraliai danties anatomijai. Pavyzdžiui, atliekant krūminių dantų restauravimą, svarbu ne tik defektiškai užpildyti danties ertmę, bet ir taisyklingai atkurti prigimtinę danties formą, nes tai užkerta kelią kramtymo efektyvumo silpnėjimui, sąkandžio sužemėjimui ir kitoms galimoms patalogijoms.

Taigi, pagrindiniai faktoriai, kurių siekiama estetiniu plombavimu – yra paciento graži šypsena ir taisyklinga dantų funkcija.

Prieš ir Po estetinio plombavimo

Estetinis plombavimas

Kokios yra estetinio plombavimo galimybės?

Taikant estetinio plombavimo procedūrą galima:

 1. estetiškai atkurti dantis;
 2. atstatyti dantų funkciją;
 3. restauruoti danties anatomiją;
 4. išlyginti dantų lanką;
 5. suteikti pacientui gražią šypseną.

Estetinio plombavimo galimybės yra didelės, bet pirmiausia būtina ištirti pacientą ir suplanuoti visą procedūrą. Estetinis plombavimas siūlomas žmonėms, kurie yra nepatenkinti savo dantų estetiniu vaizdu: senomis, spalvą pakeitusiomis plombomis, nudilusia ir pageltusiais dantimis, netaisyklinga dantų forma.

Kada rekomenduojama atlikti estetinį plombavimą?

Jei anksčiau estetinis plombavimas dažniau būdavo atliekamas dėl priekinių dantų defektų, tai dabar šis terapinis dantų gydymas atliekamas ir visose dantų lanko vietose. Šio pobūdžio restauracija taikoma tada, kuomet norima pašalinti arba estetiškai maksimaliai koreguoti atsiradusius bei įgimtus trūkumus:

 • nudilusius, nuskilusius ar kitaip pažeistus dantų kietuosius audinius;
 • po dantų traumų;
 • kombinuojant estetinį dantų atstatymą su mikroprotezavimu – dantų laminatėmis (pvz.: kai dalis dantų yra atstatomi plombomis, o kita dalis dantų laminatėmis);
 • ėduonies pažeidimus itin matomoje vietoje;
 • keičiant senas nusidėvėjusias plombas;
 • apsaugant krūminius dantis nuo sąkandžio sužemėjimo;
 • uždarant tarpus tarp dantų (diastema).

Kada estetinis dantų plombavimas nerekomenduojamas?

Nerekomenduojama estetinio plombavimo procedūra kai:

 • kai pacientui diagnozuojamas nekontroliuojamas periodontitas;
 • pacientas, kuris turi savus gražius ir sveikus dantis, estetiniu plombavimu nori pagerinti bendrą vaizdą;
 • alternatyvūs gydymo būdai gali būti tinkamesni paciento problemai išspręsti, pavyzdžiui, tarpeliui tarp dantų panaikinti gali būti rekomenduojamas ortodontinis gydymas, dantų laminatės, dantų spalvos keitimui – balinimas ir kt.

Kuo estetinis plombavimas skiriasi nuo paprasto?

Estetinio plombavimo metu maksimaliai išsaugomi dantų natūralūs audiniai, dantys išlieka gyvybingi, nežalojama gleivinė, atkuriami natūralių dantų sluoksniai, jų skaidrumas bei forma, o naudojamos restauracinės medžiagos turi aukštus estetinius reikalavimus ir yra itin tvirtos. Tokios plombos pasižymi itin plačia skirtingų spalvų palete, geromis poliravimo savybėmis, sudėtyje turi specialių dažų, kurių dėka panaikinamos tamsios dantų dėmės ir įtrūkimai jei jų aptinkama danties paviršiuje. Estetinio plombavimo principu atkuriant audinius gaunamas geriausias šypsenos rezultatas.

Paprasto plombavimo metu naudojamos universalios medžiagos, kurios lygiai taip pat pasižymi aukštomis kokybės ir tvirtumo savybėmis, tačiau jos vis tik skiriasi savo estetine adaptacija ant restauruojamo paviršiaus ir poliravimo galimybėmis. Šių plombų ribos aiškesnės, akivaizdžiau pastebimos.

Estetinio dantų plombavimo pliusai ir minusai

Pagrindinis estetinio plombavimo privalumas – estetinis vaizdas, kurio dėka pacientas gali džiaugtis gražia šypsena. Šios procedūros metu yra atkuriama anatominė dantų struktūra, pritaikoma reikalinga plombų spalva, dantims gali būti suteikiama nauja forma arba tiksliai atkuriama dabartinė. Estetinis plombavimas gali būti atliekamas bet kokio amžiaus pacientams. Procedūros metu naudojamos tokios medžiagos, kurias organizmas puikiai toleruoja, taigi, estetinis plombavimas yra visiškai saugus. Estetinis plombavimas paprastai trunka apie valandą, kada plombuojamas vienas dantis, tad ši procedūra gali būti idealus pasirinkimas, kai odontologo kabinete norima nepraleisti daug laiko. Daugeliu atveju estetinė restauracija kainuoja kur kas mažiau nei kiti galimi alternatyvūs problemos sprendimo būdai, kaip pavyzdžiui – estetinis protezavimas, ortodontija. Ir verta paminėti, jog estetinio plombavimo dėka pacientas rezultatu gali džiaugtis vos po vieno ar kelių vizitų pas gydytoją – odontologą. Po atliktos procedūros pacientai paprastai nesiskundžia blogais pojūčiais – reikia tik atkreipti dėmesį į svarbiausius estetiškai plombuotų dantų priežiūros aspektus.

Renkantis estetinį plombavimą vertėtų nepamiršti, kad šis terapinis gydymas turi ne tik argumentų “už”, bet ir “prieš”, savitų minusų: prie plombų labiau nei prie nuosavų danties audinių kaupiasi apnašas, todėl burnos higiena turi būti ideali, plombos dėvisi ir jas kas tam tikrą laiką privalu poliruoti, keisti naujomis, o tai sukelia papildomas išlaidas.

Ką verta žinoti prieš estetinį plombavimą?

Dar prieš estetinę procedūrą gydytojas odontologas apžiūri dantų būklę, atlieka rentgeno nuotrauką, išklauso paciento nusiskundimus ir pageidavimus, išsako savo galimybes atlikęs anamnezę (paciento apklausa, sveikatos istorija) ir aptaria, kokia, pagal esamą situaciją, bus procedūros eiga, kiek laiko truks ir kokia bus kaina.

Prieš estetinį plombavimą reikia:

 • atlikti profesionalią burnos higieną;
 • jei norima atlikti dantų balinimą, jį reikėtų atlikti likus 2 savaitėms iki estetinės procedūros;
 • jei bus atkuriami keli dantys, būtinas pavaškavimas – gydytojas nuima jūsų dantų atspaudus, perduoda dantų technikui, kad padarytų būsimų dantų šabloną, kurį gydytojas paruošia planuojamai procedūrai.

Estetinio plombavimo procedūros eiga

Atvykus į estetinį plombavimą dažniausiai taikomas vietinis nuskausminimas ir visos procedūros metu pacientas nejaučia jokių nemalonių pojūčių. Specialiais instrumentais yra pašalinami visi suirę, karieso pažeisti danties audiniai. Susidariusi ertmė užpildoma plombine medžiaga. Naudojamos tik danties spalvą ir tvirtumą atitinkančios medžiagos, kurios, būdamos minkštos, suformuojamos taip, kad idealiai atitiktų buvusią danties formą, o tuomet naudojant specialią šviesą sukietinamos. Plomba pritaikoma pagal paciento sąkandį, nupoliruojama, išblizginama. Atrodo ir funkcionuoja visiškai kaip natūralus dantis.
Po plombavimo rekomenduojama nevalgyti bent valandą ir tą dieną apskritai vengti spalvotų maisto produktų bei gėrimų, nesidažyti ryškiai lūpų – po estetinės procedūros vyksta drėgmės atstatymas ir dantis yra itin jautrus pigmentinėms medžiagoms.

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo

Paprastai estetinis plombavimas tarnauja maždaug dešimtmetį, tačiau trukmė labai priklauso nuo to, kaip restauruoti dantys yra prižiūrimi. Kad dantys ilgai išliktų gražūs ir sveiki, būtina:

 • tą dieną, kai jums bus atliktas estetinis plombavimas, venkite dažančių produktų, pavyzdžiui, kavos, raudono vyno, burokėlių ir t.t.;
 • pagal rekomendaciją, po procedūros apsilankykite nustatytu laiku pas odontologą – jis įvertins dantų būklę apžiūros metu ir perpoliruos dantis;
 • kruopščiai valykite dantis šepetėliu (geriausia rinktis minkštą arba vidutinio kietumo dantų šepetėlį), naudokite tarpdančių siūlą arba specialų tarpdančių šepetėlį;
 • rinkitės tokias dantų pastas, kurių sudėtyje yra natrio fluorido, tačiau venkite balinančių pastų ir turinčių didelį RDA (abrazyvumo) kiekį;
 • privenkite dažančių produktų;
 • jei naktimis griežiate dantimis – puiki tam priežiūra tokiu atveju yra specialios kapos, kurios apsaugos dantis nuo nusidėvėjimo; dažnu atveju po estetinio plombavimo yra skiriamos dantų apsauginės kapos, kurias reikia dėvėti miego metu.
  venkite itin kieto maisto – estetiškai plombuoti dantys yra trapesni;
 • reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną – ši procedūra taip pat padeda išlaikyti restauruotus dantis kuo ilgiau nepakitusius.

Po estetinės procedūros dantys gali būti jautresni, gali pakraujuoti valantis, tačiau tai praeina maždaug po poros savaičių.

Estetinio plombavimo kaina

Estetinis danties restauravimas paviršinės ertmės
€ 140,00
Estetinis danties restauravimas vidutinės ertmės
€ 160,00
Estetinis danties restauravimas gilios ertmės
€ 180,00
Estetinis pilnas danties atstatymas
€ 205,00
Gilios ertmės atstatymas
€ 205,00