Herbsto aparatas

Herbsto aparatas – viena iš nenuimamų ortodontinių aparatų rūšių, kurios paskirtis – netaisyklingo sąkandžio korekcija esant mažam apatiniam žandikauliui. Tai – efektyvi ortognatinės chirurginės operacijos alternatyva, kai pacientas išreiškia pageidavimą koreguoti tik netaisyklingą sąkandį, o ne keisti veido bruožų estetiką.

herbsto aparatas

Uždėjus Herbsto aparatą, pas ortodontą reikia lankytis kas 6-8 savaites.

Nešiojant šį funkcinį dantų tiesinimo aparatą, burnos higiena nesiskiria nuo įprastos, tik išskirtinis dėmesys turėtų būti skiriamas tų dantų, ant kurių tvirtinami vainikėliai, valymui.

Kaip veikia Herbsto funkcinis aparatas?

Nešiojant funkcinį Herbsto aparatą, apatinis žandikaulis yra laikomas išstumtas į priekį. Ilgainiui, šios funkcijos dėka, paciento žandikaulio ir dantų padėtis pasitaiso.

Kam ir kada rekomenduojamas Herbsto aparatas?

Funkcinis Herbsto aparatas yra rekomenduojamas pacientams, kuriems yra diagnozuota galinė apatinio žandikaulio padėtis, tai yra jų apatinis žandikaulis yra mažas.

Naudojant šį ortodontinį aparatą efektyviausius rezultatus galima pasiekti 12-14 metų vaikams ir paaugliams (intensyviausio augimo laikotarpiu), tačiau, įvertinus individualią klinikinę situaciją, kai kuriais atvejais rekomenduojamas ir suaugusiems pacientams.

Ar ortodontinis gydymas su Herbsto aparatu yra skausmingas?

Kaip ir daugelio kitų ortodontinio gydymo aparatų naudojimo atveju, pirmomis dienomis po prietaiso uždėjimo pacientas gali jausti dantų maudimą, kuris, pageidaujant, slopinamas vartojant nuskausminamuosius vaistus.

herbstas

Herbsto aparato vainikėlių užraktai kai kuriems pacientams sudirgina burnos gleivinę, tačiau atsiradusios nedidelės žaizdelės greitai sugyja be jokių papildomų medikamentų vartojimo. Norint išvengti skruostų bei lūpų gleivinės sudirgimo, pacientui gali būti rekomenduojamas specialus vaškas.

Kaip patvirtina ir pacientų, naudojusių šį ortodontinį aparatą, atsiliepimai, įprastai, praėjus savaitei, prie jo priprantama ir diskomfortą kėlę nemalonūs pojūčiai dingsta.

Kiek laiko įprastai nešiojamas šis aparatas?

Įprasta Herbsto aparato naudojimo trukmė yra 12 mėnesių. Vėliau, aparatą nuėmus, gydantis ortodontas įvertina pasiektą rezultatą ir priima sprendimus dėl tolimesnio ortodontinio gydymo galimybių. Dažniausiai rekomenduojamas tolimesnis ortodontinis gydymas tam tikros rūšies dantų breketais.

Kaip reikėtų valgyti nešiojant Herbsto aparatą?

Valgant reikėtų vengti išsižioti pernelyg plačiai, nes Herbsto aparatas gali išsinerti. Jei taip nutiko, kreipkitės į gydantį ortodontą.
Naudojant šį ortodontinį aparatą, įprasto meniu permainos bus nedidelės. Užtenka atsisakyti kietų produktų, pavyzdžiui, riešutų, keptos duonos ir panašiai.

Ar gali būti atliekamas dantų gydymas naudojant šį aparatą?

Herbsto aparato, kuris, standartiniais metaliniais vainikėliais, yra tvirtinamas ant keturių dantų, yra visiškai suderinamas su dantų gydymu. Tai yra, aparato naudojimo metu, prireikus atlikti vieną ar kitą dantų gydymo procedūrą, šios nukelti nereikia.

Kiek kainuoja Herbsto funkcinis aparatas?

Funkcinio Herbsto aparato kaina, atliekant ortodontinį gydymą, yra aptariama konsultacijos su gydančiu ortodonto metu.

Herbsto aparatas
€ 800,00
3D spausdintas Herbsto aparatas
€ 800,00
Herbsto aparato/plėtiklio cementavimas ( vieno žandikaulio)
€ 80,00
Herbsto aparato nuėmimas/Tvirtinimo elementų nuemimas (vieno žandikaulio)
€ 80,00