Vaikų dantų priežiūra

Tinkama vaikų dantų priežiūra – viena iš efektyviausių profilaktinių priemonių, padedanti ilgiau išsaugoti vaikų dantis sveikus, išvengiant ilgesnių, sudėtingesnių odontologinių procedūrų, kurios ne tik brangiau kainuoja, bet neretu atveju vaikui sukelia nemažą stresą.

vaikų dantų priežiūra
Kalbant apie vaikų dantų priežiūrą, reikia prisiminti, jog mažyliai yra linkę kopijuoti tėvus. Tad, norėdami, jog jūsų vaikas ateityje nesusidurtų su burnos sveikatos problemomis, kylančiomis dėl nepakankamos dantų higienos ar netinkamos mitybos, patys turite rodyti tinkamą pavyzdį.

Taip pat labai svarbu atsikratyti vis dar gajaus mito, jog pieniniai dantys, lyginant su nuolatiniais, yra mažiau svarbūs (juk vis tiek iškrenta!). Pieniniai dantys atlieka svarbų vaidmenį, kalbant apie sklandų virškinimo sistemos darbą, normalų veido ir žandikaulio sistemų formavimąsi. Tad kruopšti dantų ir burnos higiena, kaip ir reguliarūs vizitai pas odontologą, turi prasidėti vos tik prasikalus pirmajam mažylio pieniniam dantukui.

Kaip tinkamai prižiūrėti vaikų dantis?

  • Dantis pradėkite valyti sulig pirmuoju išdygusiu pieniniu dantuku.
  • Rinkitės vaikišką dantų pastą, savo sudėtyje turinčią fluoro.
  • Rinkitės kokybiškus, konkrečiam vaiko amžiui rekomenduojamus dantų šepetėlius.
  • Valykite vaiko dantukus bent du kartus per dieną, vienam valymui skirdami ne mažiau nei 2-3 minutes.
  • Vaikui sulaukus 3 metų, pradėkite naudoti tarpdančių siūlą.
  • Specialistai rekomenduoja, jog vaikams maždaug iki 8-erių metų, dėl motorinių įgūdžių trūkumo, dantis turėtų valyti tėvai. Arba, siekiant ugdyti vaiko savarankiškumą, iš pradžių galite šiam leisti valytis dantis pačiam, o vėliau dar kartą, norint įsitikinti valymo kokybe, išvalyti dantis patys.
  • Profilaktiniai vaikų vizitai pas odontologą yra rekomenduojami maždaug kas 6 mėnesius.
  • Skirkite dėmesį tinkamai vaikų mitybai. Pasistenkite, jog vaikas vartotų kuo mažiau saldumynų, didelį kiekį angliavandenių turinčių maisto produktų, gazuotų gėrimų.
  • Vaiko sąmonėje burnos higiena turi tapti savaime suprantamu, tačiau teigiamas emocijas keliančiu kasdieniu ritualu. Norėdami įtraukti vaiką į dantų valymosi procesą, priklausomai nuo jo amžiaus, galite pasiūlyti pačiam rinktis mėgstamo skonio dantų pastą, dantų šepetėlius su mylimais herojais, edukacinius filmukus dantų priežiūros tematika ir panašiai.
Dantų nuvalymas ir higienos apmokymas
25,00 €
Higienos mokymas
25,00 €