Vaikų profilaktinis dantų patikrinimas

Vaikų, kurie, kaip žinia, neretai patiria daug streso odontologinio gydymo metu, profilaktinis dantų patikrinimas – itin svarbi procedūra. Reguliariai lankantis pas odontologą, užmezgamas ne tik pozityvus santykis su šios srities specialistais, bet ir išvengiama ankstyvo tokių dantų ligų, kaip, pavyzdžiui, kariesas atsiradimo ir progreso.

profilaktinis vaikų dantų patikrinimas

Nors vaikų ir suaugusiųjų dantų profilaktinė patikra bei gydymas iš esmės nesiskiria, vaikų odontologija – specifinė sritis, reikalaujanti iš odontologo išskirtinės kompetencijos bei tinkamo psichologinio pasirengimo. Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje dirba patyrę odontologai, mokantys bendrauti su įvairaus amžiaus vaikams tiek atliekant profilaktinę apžiūrą, tiek, prireikus, ir reikiamą gydymą.

Kada ir kaip dažnai vaikams rekomenduojama lankytis pas odontologą?

Pirmasis Jūsų mažylio vizitas pas odontologą turėtų įvykti vos tik išdygus pirmajam pieniniam dantukui. Atrodytų, jog tokio amžiaus vaikas dar gana nedaug supranta, tačiau, kuo anksčiau prasidės Jūsų atžalos draugystė su odontologu, tuo ši bus sėkmingesnė. Tai yra, vaikui prireikus sudėtingesnių intervencinių procedūrų, su juo bus paprasčiau susitarti.

Pirmojo vizito metu odontologas apžiūrės išdygusį dantį, įvertins, ar tinkamai rūpinatės mažylio burnos higiena, suteiks praktinių patarimų šiuo klausimu bei rekomenduos tinkamiausias burnos priežiūros priemones.

Kartą per metus profilaktiškai turi būti tikrinama kiekvieno vaiko iki 18 metų, lankančio priešmokyklines ir mokyklines įstaigos, burnos sveikatos būklė ir švietimo įstaigoms pateikiama tai patvirtinanti pažyma. Tiesa, siekiant laiku pastebėti menkiausius dantų pakitimus, vaikas profilaktiškai pas odontologą turėtų lankytis dažniau, maždaug kas pusę metų.

Odontologo pažyma darželiui

Kiekvienais metais iki rugsėjo mėnesio, ikimokyklinio amžiaus vaikams, lankantiems lopšelius ir darželius, o taip pat – ir mokyklinio amžiaus vaikams, turi būti atliekama sveikatos patikra, apimanti ir burnos būklės įvertinimą.

Nenorintys dėl šio paslaugos laukti ilgose eilėse valstybiniuose odontologijos kabinetuose, kviečiami registruotis savo mažylio profilaktinei dantukų apžiūrai Dental P.R.O. odontologijos klinikoje. Apžiūros metu bus patikrinta vaiko dantų ir žandikaulio būklė, įvertintas sąkandis, o, prireikus, paskirtos reikiamos profilaktinės bei gydymo procedūros.

Kaip ir reikalaujama SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) paskelbtoje tvarkoje, pažyma apie vaiko dantų būklę yra elektroninė, tai yra duomenys įvedami į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą.

Odontologo pažyma mokyklai

Tėvai, auginantys mokyklinio amžiaus vaikus iki 18 metų, kuriems reikalinga odontologo pažyma mokymo įstaigai, kviečiami registruotis Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje. Profilaktinė apžiūra, kurios metu įvertinama dantų, žandikaulio, sąkandžio būklė ir, jei reikia, paskiriamas aktualus gydymas ar profilaktinės procedūros, trunka apie 15 minučių ir pacientui nesukelia jokio diskomforto.

Kaip ir reikalauja galiojanti SAM paskelbta tvarka, odontologo pažyma yra išduodama elektroniniu formatu, tai yra sudedant duomenis į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą.

Profilaktinės vaikų dantų patikros kainos

Profilaktinė vaikų dantų apžiūra gali padėti išvengti sudėtingesnio, brangiau kainuojančio odontologinio gydymo. Tad šios paslaugos kaina, lyginant su potencialia nauda pacientui, yra nedidelė.

Profilaktinis patikrinimas
15,00 €
Dantų nuvalymas ir higienos apmokymas
25,00 €
Profesionali vaikų higiena
40,00 €
Higienos mokymas
25,00 €
Psichologinis vaiko ruošimas pagal „pažintinę – parodomąją“ programą (25 min.)
25,00 €
Pažyma
5,00 €