Kiuretažas

Kiuretažas – tai vienas iš konservatyviojo periodontologinio gydymo metodų, taikomas kaip tarpinis variantas tarp profesionalios burnos higienos bei sudėtingesnių intervencinių chirurginių procedūrų. Tai giluminis dantų akmenų ir apnašų, besikaupiančių dantenų „kišenėse“, nuvalymas ir šaknies paviršiaus lyginimas, pašalinant čia esančias dėmes, kuriose kaupiasi mikrobai.

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje profesionaliai atliktas kiuretažas, kuris, beje, yra visiškai neskausminga procedūra, gali efektyviai sumažinti ar visiškai panaikinti dantenų kraujavimą, jautrumą, sustabdyti periodontito progresą, apsieinant be sudėtingesnių chirurginių periodontito gydymo procedūrų. Norint, jog ši procedūra atneštų laukiamus rezultatus, būtina rimtai vertinti pasireiškusius simptomus, signalizuojančius apie galimą periodontitą ir kuo greičiau kreiptis į periodontologą, suteiksiantį individualiu klinikiniu atveju būtiną gydymą.

Kada rekomenduojama atlikti kiuretažą?

Kiuretažas rekomenduojamas tais atvejais, kai periodonto pažeidimai yra didesni (tačiau chirurginių intervencijų dar nereikalaujantys) ir, siekiant stabilizuoti periodonto būklę, įprastos profesionalios burnos higienos neužtenka. Tiesa, jei vadinamosios dantenų „kišenės“ yra gilesnės nei 5 mm, kiuretažo taikymas norimo rezultato gali neatnešti. Tokiu atveju efektyvesniu sprendimu tampa chirurginis dantenų gydymas, pavyzdžiui, vadinamoji lopo operacija.

Kaip atliekamas kiuretažas?

  1. Visų pirma, atliekama vietinė nejautra, tad, kaip ir patvirtina pacientų, kuriems buvo taikytas šis gydymo metodas, atsiliepimai, kiuretažas – diskomforto nesukelianti odontologinė procedūra. Tiesa, kai kuriais atvejais po procedūros gali pasireikšti dantų jautrumas, trunkantis 2-3 savaites.
  2. Pašalinami dantų akmenys, esantys dantenų „kišenėse“, kurių burnos higienistai, atliekantys įprastą dantų higieną, negali pasiekti.
  3. Atliekamas dantų ir šaknų paviršiaus poliravimas, šis padengiamas antibakterinį poveikį turinčiomis medžiagomis.
  4. Pašalinamas uždegimo pažeistas dantenų audinys.

Kiuretažo kaina

Kokia konkreti periodontologinio gydymo kaina Jūsų individualiu atveju, išsamiai aptarsite su gydysiančiu periodontologu. Pradinės konsultacijos metu gausite atsakymus ir į tokius, dažnam aktualius klausimus, kas tai yra periodontitas, kaip bus atliekama viena ar kita reikalinga procedūra (kiuretažas, lopo operacija ir kita) ir, ne mažiau svarbu, kaip tinkamai prižiūrėti burnos ertmės švarą, jog būtų užkirstas kelias tolimesniam periodontito progresavimui.

Periodontologo konsultacija
€ 60,00