Dantų implantavimas

Dantų implantacija – dantų implanto įsriegimo (įsodinimo) į žandikaulį operacija, taikoma pacientams, netekusiems vieno, kelių ar net visų dantų. Implantas – nedidelis varžtas, pagamintas iš titano ar titano lydinių (netoksiško, alerginių reakcijų nesukeliančio metalo), atstoja danties šaknį, ant kurios viršūnėlės yra uždedami fiksuoti dantų protezai.

Dantų implantavimas

Dantų implantavimas – pažangiausias bei efektyviausias būdas atkurti ne tik dantų estetiką, bet ir šių funkcionalumą, bei padėti išvengti visos eilės problemų (psichologinių, kalbėjimo sutrikimų, virškinimo ligų ir kitų), sąlygojamų dantų netekimo.

 • Kai trūkstamų dantų atstatymui yra naudojamos tiltinės konstrukcijos (žr. „Dantų protezavimas“), neapsieinama be greta esančių dantų šlifavimo. Tuo tarpu, pasirinkus protezavimą ant implantų, kaimyninių dantų šlifuoti nereikia. Ši protezavimo ypatybė itin aktuali kalbant apie tuos atvejus, kai gretimi dantys yra sveiki, nereikalaujantys protezavimo.
 • Dantų implantai, priešingai nei tiltinės konstrukcijos ar išimami protezai, apsaugo greta esančius dantis ir dantenas nuo per didelės apkrovos.
 • Prarasto danties vietoje esantis kaulas tirpsta, žandikaulis silpsta, keičiasi veido forma, o ilgainiui tai gali sąlygoti net ir žandikaulio kaulų lūžimą. Dantų implantas atstoja danties šaknį, tad, atlikus implantaciją, kaulinis audinys išsaugojamas. Būtina pabrėžti, jog implantacijai yra būtinas reikiamo storio kaulas. Jei kaulas per daug sunykęs, prieš implantaciją ar implantacijos metu turi būti atliekama kaulo augmentacijos, tai yra „atauginimo“ procedūra.
 • Šiuolaikinės odontologijos technologijos lemia, jog dantų vainikėliai ant implantų leidžia idealiai atkurti natūralaus danties funkcionalumą ir išvaizdą.
 • Dažno paciento situacijoje dantų implantai tampa vienintele galimybe išvengti išimamų protezų. Net jei neturite daugelio ar visų dantų, nebūtina kiekvieno trūkstamo pakeisti implantu. Užtenka įsriegti 4 – 8 implantus, jog pacientui būtų galima atkurti dantis neišimamais protezais.
 • Vadovaujantis odontologo rekomendacijomis dantų priežiūros atžvilgiu, šie savo estetikos ir funkcionalumo nepraranda 30 ar net daugiau metų.
  Dantų implantacija Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje atliekama naudojant kokybiškus, Šveicarijoje ir Vokietijoje pagamintus implantus. Tai – moderniausias, pacientams diskomforto nesukeliantis būdas atkurti vieną, kelis ar net visus prarastus dantis ir vėl mėgautis kokybišku gyvenimu.

Kada rekomenduojama atlikti dantų implantaciją?

Dantų implantacija gali būti atliekama vieno, kelių ar net visų dantų neturintiems, įvairaus amžiaus asmenims, pradedant jaunais, 18 – 20 metų amžiaus ir baigiant senjorais, kuriems iki implantacijos technologijos paplitimo vienintele dantų atkūrimo galimybe buvo neestetiški, daug priežiūros reikalaujantys, funkcionalumo stokojantys išimami protezai.

Kada nerekomenduojama atlikti dantų implantacijos?

Kai kuriais atvejais, implantologas, įvertinęs paciento burnos ertmės ir bendrą sveikatos būklę, gali priimti sprendimą, jog šiam dantų implantacija nėra rekomenduojama. Tiesa, įprastai, praėjus tam tikram laikui ar pasikeitus sveikatos būklei, implantavimas gali būti atliekamas sėkmingai.

dantų implantavimas Vilniuje

Žemiau pateiktos kelios kontraindikacijos, kurioms esant, dantų implantacija nerekomenduojama.

 • Mažiau nei prieš 6 mėnesius buvęs miokardo infarktas
 • Padidėjęs kraujospūdis
 • Anemija
 • Centrinės nervų sistemos ligos
 • Ūmus infekcinių ligų pasireiškimas
 • Tuberkuliozė
 • Piktybinės kraujo ligos
 • Nėštumas (pirmas ir trečias trimestrai)
 • Vartojami medikamentai, skatinantys kraujo krešėjimą/skystėjimą
 • Ūmiai pasireiškęs stomatitas
 • Labai prasta burnos higiena ir kita

Dantų implantavimo būdai

Atsižvelgiant į individualią paciento klinikinę situaciją, šiam gali būti rekomenduojami skirtingi dantų implantavimo būdai.

 • Tradicinė implantacija, įprastai taikoma siekiant atkurti dantis, kurių pacientas netekęs seniai ir jau progresavęs žandikaulio kaulo nykimo procesas. Tokiu atveju, pirmiausiai turi būti atliekamas kaulo priauginimas, o implantai įsriegiami tik žandikauliui sugijus.
 • „All-on-4“ implantavimo esmė – 4 dantų implantai, įsriegiami į vieną žandikaulį, o ant jų dedamas fiksuotas dantų protezas. Šis implantacijos būdas taikomas pacientams, kurie neturi visų arba daugumos dantų.
 • Momentinis dantų implantavimas – išeitis žmonėms, kuriems danties/dantų pašalinimas yra būtinas, tačiau, dėl tam tikrų priežasčių, šie negali būti be trūkstamo danties (dažniausiai – priekinių). Taikant momentinę implantaciją, implantas įsriegiamas iš karto, vos tik atlikus dantų šalinimo operaciją, o ant šio uždedamas estetiškas, funkcionalus laikinas dantis. Nuolatinis dantis uždedamas po kelių mėnesių, implanto vietai sugijus.

Dantų implantų rūšys

Šiuolaikinėje odontologijoje populiariausia implantų rūšis – sraigtiniai implantai. Sprendimą dėl implantacijos, įvertinęs žandikaulio kaulo, dantenų būklę bei kitus niuansus, priima implantuosiantis gydytojas, o pacientui paliekama teisė apsispręsti dėl implantų gamintojo.

Naudojami sraigtiniai dantų implantai – į varžtą panašūs implantai, kurie yra sriegiami į natūralų kaulą arba, jei šis yra per plonas, kaulo augmentacijos būdu atkurtą kaulinį audinį. Dantų implantacijos procedūra, naudojant sraigtinį implantą, įprastai nėra sudėtinga, ilgai netrunka, pacientui nesukelia didelio diskomforto ir leidžia džiaugtis atkurta šypsenos estetika bei danties/dantų funkcionalumu.

Titanas – biologiškai su žmogaus organizmu deranti, alergini bei infekcinių reakcijų nesukelianti medžiaga, dažniausiai pasitelkiama implantų gamybai. Kita alternatyva – naujos kartos cirkonio dantų implantai. Tai – taip pat tvirti, lengvai prigyjantys, ilgai tarnaujantys, metalui alergiškiems žmonėms rekomenduojami dantų implantai.

Dantų implantų gamintojai

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje pacientams, kuriems reikalingas dantų implantavimas ir protezavimas, siūlome rinktis iš žinomiausių dantų implantų gamintojų („Straumann“, „Medentika“ (Straumann Grupė), „Nobel Biocare) pasaulyje produktų. Dantų chirurgas-implantologas per konsultaciją prieš procedūrą pristato individualioje klinikinėje situacijoje tinkamiausias dantų implantų alternatyvas, aptardamas pastarųjų privalumus ir trūkumus, tad pacientas turės pakankamai objektyvios informacijos, jog galėtų išsirinkti variantą, geriausiai atitinkantį turimus lūkesčius kokybės ir, žinoma, kainos atžvilgiu.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Dantų implantacija pacientui, iki šiol neturėjusiam analogiškos odontologinės procedūros patirties, gali kelti daug klausimų ar net nerimo. Būtent dėl šios priežasties, norint išsklaidyti visas abejones, pradinės konsultacijos su implantavimą atliekančiu Dental P.R.O. klinikos specialistu, būsite išsamiai supažindinti su šios procedūros eiga.

dantų implantavimas Vilniuje

Kaip pasiruošti šiai procedūrai?

 • Dental P.R.O. klinikos burnos chirurgas-implantologas apžiūri pacientą, įvertina individualią šio situaciją, surenka informaciją apie bendrą sveikatos būklę, vartojamus medikamentus.
 • Sprendimui, kiek dantų implantų reikės bei kokį implantavimo būdą taikyti, reikalinga panoraminė ir/arba 3D rentgeno nuotrauka.
 • Kai kuriais atvejais, prireikus išsamesnių tyrimų, atliekama kompiuterinė tomografija, iš kurios gauta informacija leidžia įvertinti, kokio ilgio ir skersmens implanto reikia, į kurią konkrečiai vietą šį įsriegti.
 • Sudaromas detalus gydymo planas, į kurį, jei individualiu atveju reikia, įtraukiamos papildomos procedūros, svarbios kalbant apie implantacijos sėkmę (profesionali burnos higiena, karieso pažeistų dantų gydymas, nepagydomai pažeistų dantų pašalinimas, kaulo regeneracijos procedūra).

Procedūros eiga

 • Dantų implantacijos procedūra atliekama su vietine nejautra, dėl to pacientas nejaučia skausmo.
 • Pacientams, kurie jautresni skausmui ir/ar jaučia didesnę baimę prieš operaciją vietoje vietinės nejautros, operacijos metu galima taikyti intraveninę sedaciją. Pacientas išlieka sąmoningas, tačiau nemalonių pojūčių jaučia gerokai mažiau. Pasirenkant operaciją naudojant intraveninę sedaciją po operacijos draudžiama vairuoti pačiam, nes nuskausminamųjų poveikis išlieka dar keletą valandų po operacijos.
 • Padarius keletą mažų įpjovų, atkeliamas lopinėlis dantenų ir, suformavus vietą, į kaulą įsriegiamas dantų implantas.
 • Susiuvamos dantenos. Siūlai dažniausiai yra išimami praėjus 10 – 14 dienų pro operacijos.
 • Implantai yra gaminami iš titano ar jo lydinių– medžiagos, nesukeliančios alergijų, biologiškai derančios su kaulo audiniu. Implanto suaugimas su kaulu, priklausomai nuo pasirinkto implanto rūšies bei to, ar šis buvo sriegtas į natūralų, ar priaugintą kaulą, užtrunka 3 – 6 mėnesius.
 • Dantų implantacija nėra sudėtinga operacija, tad įprastai trunka ne daugiau nei valandą, o kartais – ir trumpiau. Per vieną apsilankymą galima įsriegti ir daugiau nei vieną implantą.
 • Dažniausiai jau kitą dieną po procedūros pacientas jaučiasi puikiai ir yra darbingas.

Gijimo etapas po dantų implantavimo procedūros

 • Po dantų implantavimo procedūros pacientas turi vartoti nuskausminamuosius, priešuždegiminius medikamentus ir antibiotikus, skiriamus infekcijos profilaktikai.
 • Patinimas (kuris dažnai įprastai būna trečią dieną po procedūros), skausmas implantacijos vietoje – normali būsena, trunkanti kelias dienas po operacijos. Tačiau, priklausomai nuo paciento organizmo bei operacijos sudėtingumo, šių reiškinių gali ir nebūti.
 • Pirmąją dieną po implantacijos, rekomenduojama implantuotą sritį šaldyti, prie žando glaudžiant ledą, įvyniotą į ploną audinį.
 • Praėjus 10 – 14 dienų po implantacijos, išimami siūlai.
 • Implanto gijimas, priklausomai nuo operacijos sudėtingumo bei danties kaulo tankio, trunka 6 – 12 savaičių. Tais atvejais, jei buvo atliktas sinuso pakėlimas ar kaulo priauginimas, gijimo laikotarpis trunka 6 – 8 mėnesius, tačiau, norint sumažinti fizinį bei psichologinį diskomfortą, iki nuolatinių protezų uždėjimo nešiojami laikini.

Ar dantų implantacija skausminga procedūra?

Dantų implantacija atliekama su vietine nejautra, todėl procedūros metu pacientas nejaučia skausmo. Pooperaciniu laikotarpiu yra skiriami skausmą malšinantys vaistai.

Dantų implantavimo kaina

dantų implantacijaIš pažiūros dantų implantavimas gali pasirodyti iš tiesų brangi medicininė paslauga. Tačiau pacientų atsiliepimai liudija, jog tai – vienas efektyviausių būdų ir vėl džiaugtis plačia šypsena. Kokia yra dantų implantavimo kaina konkrečiu atveju bei kas šią sudaro (pasirinktos rūšies implantas, atrama, vainikėlis, jei atliekamos – paruošiamosios procedūros prieš implantaciją), išsamiai aptariama pradinės konsultacijos su specialistu metu.

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje pacientams siūloma galimybė pasinaudoti odontologinėmis paslaugomis išsimokėtinai. Dantų implantacijos kaina, išskaidyta į kelis laikotarpius, tampa mažesne finansine našta, prieinama didesnei pacientų grupei. Taip pat siūlome pasidomėti, galbūt Jūsų pasirinktai dantų implantų rūšiai kaip tik šiuo metu taikoma patraukli akcija.

Būsimų dantų vaškavimas laboratorijoje (1 vnt.)
25,00 €
Chirurginis gidas (vienam žandikauliui)
200,00 €
Straumann SLA Roxolid implantas, Šveicarija
690,00 €
Straumann SL Active Roxolid greito prigijimo implantas, Šveicarija
850,00 €
Medentika implantas, Vokietija
560,00 €
Nobel implantas
690,00 €
Implanto operacinis pašalinimas
100,00 €
Gijimo galvutės pritvirtinimas prie implanto
60,00 €
Gijimo galvutės pritvirtinimas prie implanto
60,00 €
Individuali gijimo galvutė
80,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 1,0-2,0/1,0cc)
80,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 1,0-2,0/2,0cc)
125,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 1,0-2,0/5,0cc)
190,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 0,5-1,0/2,0cc)
125,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 0,5-1,0/1,0cc)
80,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 0,5-1,0/5,0cc)
185,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (CERABONE 0,5-1,0/0,5cc)
60,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (MUCODERM 15x20mm)
120,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (MUCODERM 20x30mm)
150,00 €
Papildomų medžiagų panaudojimas (MUCODERM 30x40mm)
220,00 €