Gingivektomija

Gingivektomija – operacija, kurios metu, siekiant užtikrinti didesnę estetiką bei palengvinti burnos higienos palaikymą, su skalpeliu ar kitais specifiniais instrumentais yra pašalinamas nereikalingas dantenų kraštas.

Kada taikoma gingivektomija?

  • Žemiau aptariami atvejai, kai, periodontologui įvertinus paciento periodonto būklę, gali būti nuspęsta taikyti gingivektomiją.
  • Kai pacientas serga sudėtingesnės stadijos periodontitu, susiformuoja kišenės, kuriose kaupiasi apnašos ir bakterijos, lemiančios tolimesnį ligos progresą. Atlikus gingivektomijos operaciją kišenės sumažėja, o šias tampa paprasčiau išvalyti nuo akmenų ir apnašų.
  • Gingivektomija gali būti taikoma siekiant atlikti danties vainiko prailginimą.
  • Vartojant tam tikrus vaistus ar susirgus kai kuriomis retomis ligomis, kaip viena iš šių pasekmių gali pasireikšti ryškus dantenų išvešėjimas ar peraugimas. Tokia būklė ne tik vizualiai neestetiška, bet ir sukelia diskomfortą kalbant, kramtant maistą. Gingivektomija, pašalinus dantenų audinių perteklių, grąžina šioms įprastą išvaizdą.
  • Gingivektomija gali padėti pagerinti šypsenos estetiką, kai, plačiai šypsantis, iš po viršutinės lūpos yra matomi ne tik dantys, bet ir dantenos.

Kaip atliekama gingivektomija?

Gingivektomija atliekama su vietine nejautra, tad tai – operacija, kurios metu pacientai nejaučia skausmo ar kito pobūdžio fizinio diskomforto.

Vietoje įprastos operacijos, kurios metu dantenų audinio perteklius pašalinamas skalpeliu, vis dažniau pasitelkiamos tokios šiuolaikinės technologijos, kaip elektrochirurgija (audinių nupjovimas naudojant aukšto dažnio elektros srovę) arba lazeris. Tai – metodai, periodontologų, burnos chirurgų bei, žinoma, pačių pacientų vertinami dėl mažesnio diskomforto procedūros metu bei spartesnio žaizdos gijimo.

Priklausomai nuo to, kiek dantenų audinių procedūros metu šalinama, gingivektomija trunka nuo vos kelių minučių iki valandos.
Po atliktos operacijos dantenos yra padengiamos specialiu, žaizdą saugančiu tvarsčiu, išsilaikančiu 1-2 savaites.

Gijimo po gingivektomijas laikas – individualus klausimas, kurį įtakoja paciento organizmas, atliktos operacijos apimtis, taikytas metodas, tačiau, dažnu atveju, dantenos įprastą estetinį vaizdą atgauna per 3-4 savaites, o per 2 mėnesius ir visiškai sugyja.

Periodontologo konsultacija
60,00 €
Gingivektomija (1 dantis)
60,00 €
Gingivektomija (antras, trečias dantis tos pačios procedūros metu)
45,00 €