Žandikaulio cistos šalinimas

Ląstelių liekanos, likusios žandikaulyje vystantis dantims, veikiamos uždegimo, galinčio kilti, pavyzdžiui, dėl netinkamo danties šaknies kanalo gydymo, linkusios suaugti į audinį – cistą. Danties cista – kaule, minkštuosiuose audiniuose, žandikaulio, veido ar burnos srityse susiformavusi ertmė, pripildyta skysčio ar minkštos medžiagos.

Priklausomai nuo cistos rūšies, dydžio bei susiformavimo vietos, burnos chirurgas priims sprendimą dėl efektyviausius rezultatus atnešiančio gydymo. Tai gali būti endodontinis gydymas, danties šaknies viršūnės rezekcija, cistos šalinimo operacija ir kita. Siekiant, jog cista ir vėl toje pačioje vietoje neataugtų, danties šaknies kanalas yra plombuojamas retrogradiniu būdu, tai yra pradedant šaknies viršūne.

Dantų cistų atsiradimą sąlygoja įvairūs veiksniai:

  • komplikavęsis dantų ėduonis
  • dantų traumos
  • neišdygę dantys
  • negydytos dantų kanalų šaknys arba nekokybiškai atliktas endodontinis gydymas
  • retais atvejais – genetinės ligos (pavyzdžiui, Gorlino sindromas)

Cistų rūšys

Skiriami keli cistų tipai. Cistų rūšis – vienas iš veiksnių, lemiantis, koks gydymas bus pasirinktas šio darinio šalinimui.

  • Dažniausiai pasitaikanti – periapikalinė cista, susidaranti esant apmirusiai ar negyvai danties pulpai danties viduje. Esant šios rūšies cistai, įprastai taikomas endodontinis gydymas, o jei šis neatneša efektyvių rezultatų – danties šaknies viršūnės rezekcija.
  • Žandikaulio (šaknies) cistos, besiformuojančios šalia arba aplink dantis. Šios rūšies darinys formuojasi iš lėto, tačiau neretai lemia žandikaulio susilpnėjimą ar iššaukia kitas komplikacijas.
  • Folikulinė cista – cista, susiformuojanti prie neišdygusių dantų (dažniausiai – apatinių protinių bei viršutinių iltinių).

Požymiai, kurie išduoda apie danties cistą

Prasidėjus uždegimui, išduoti apie esamą danties cistą gali patinimas, skausmas. Tačiau neretai pacientai apie šio darinio egzistavimą sužino tik pasireiškus jo komplikacijoms, pavyzdžiui, patyrus žandikaulio traumą dėl nusilpusio šio kaulo ir atlikus kompiuterinę tomografiją arba padarius panoraminę danties nuotrauką.

Tik reguliarūs apsilankymai pas odontologą ir, kilus bent menkiausiam įtarimui apie danties cistos buvimą, atlikti reikiami tyrimai gali užbėgti už akių rimtesnėms šios ligoms komplikacijoms. Vienas iš svarbiausių veiksnių, galinčių užkirsti kelią cistų atsiradimui – laiku ir kokybiškai atliktas endodontinis gydymas.

Danties cistos operacijos kaina

Odontologinės cistos pašalinimas (mažiau nei 1 cm)
205,00 €
Odontologinės cistos pašalinimas (daugiau nei 1 cm)
400,00 €