Dantų balinimas

Dantų balinimas – vis labiau populiarėjanti procedūra, kurios dėka galite džiaugtis baltais dantimis. Natūraliai baltais dantimis gali pasigirti retas, tad galimybės, kaip galima šiuos pašviesinti, daugybę metų sulaukia didelio susidomėjimo. Genetika, rūkymas, kava ar kiti dažantys gėrimai ir maisto produktai, vartojami vaistai, gydymas, žmogaus amžius: dalis veiksnių, nuo kurių priklauso dantų spalva. Dantų balinimas Vilniuje „Dental P.R.O.“ odontologijos klinikoje atliekamas visų pirma išsiaiškinus priežastis, nulėmusias jų spalvos pakitimus. Juk nuo to didžia dalimi ir priklauso, ar rezultatas „prieš ir po“ pateisins (o, idealiu atveju – ir pranoks!) paciento lūkesčius.

Dantų balinimas Vilniuje

Rinkoje siūlomos neaiškių gamintojų balinamosios pastos, geliai, bei kitos priemonės, neva žadančios stebuklingus rezultatus, ne tik gali neatnešti pageidaujamo efekto, tačiau kelia realų pavojų dantims ir visam organizmui. Saugus ir efektyvus tik dantų balinimas, atliekamas odontologijos kabinete arba vadovaujantis profesionalų rekomendacijomis.

Būtina pabrėžti, jog dėl dantų balinimo gali tekti keisti senas priekines dantų plombas bei vainikėlius, kadangi laminatės, tiltai, vainikėliai ir kitos dantų rekonstrukcijos procedūros metu nėra balinamos.

Dantų balinimas – kokį būdą pasirinkti?

Pacientams siūlomi net keli dantų balinimo metodai, iš kurių, atsižvelgiant į tokius individualius niuansus, kaip, pavyzdžiui, sveikatos būklė, pageidaujamas išgauti dantų baltumas, procedūrai galimas skirti laikas, kaina ir panašiai, galima pasirinkti priimtiniausią procedūrą.

Profesionalus balinimas gali būti atliekamas odontologo kabinete balinamųjų medžiagų aktyvinimui naudojant helio lempą , (kitaip vadinamas ofisinis arba kabinetinis dantų balinimas), lazerį arba specialią „Philips ZOOM! WhiteSpeed“ lempą. Saugus ir efektyvus balinimas galimas ir namuose, su specialiomis individualiai pagamintomis skaidriomis kapomis, į kurias pilamas balinimo gelis.

 • Ofisinis dantų balinimas – dantų balinimo procedūra, atliekama odontologo kabinete, balinamąją medžiagą aktyvinant helio lempa. Jau po pirmosios procedūros dantys tampa šviesesni keliais atspalviais, o, priklausomai nuo paciento lūkesčių, galutiniam rezultatui gali reikėti 2 – 3 procedūrų.
 • Balinimas lazeriu – greitas ir efektyvus būdas džiaugtis akivaizdžiai baltesniais dantimis. Lyginant su kapomis, šiai dantų bantų balinimo procedūrai yra naudojamas didesnės koncentracijos balinimo gelis, o lazeris šio poveikį dar labiau sustiprina. Įprastai užtenka vos vieno vizito, jog estetinis rezultatas atitiktų lūkesčius.
 • „Philips ZOOM! WhiteSpeed“ lempa – tai inovatyvi, saugumu pasižyminti, naujos kartos kabinetinio dantų balinimo sistema, kuri, lyginant su kitomis balinimo priemonėmis, nesukelia dantų jautrumo, pasiekti akivaizdžiam baltesnių dantų efektui (galimybė išbalinti net iki 8 atspalvių!) įprastai pakanka vos vieno vizito, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, o balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą.
 • Balinimas kapomis yra paremtas aktyviojo balinančio gelio komponento (karbamido perokdsido) skilimu. Patekęs į danties emalį, deguonis skaido pigmentinius junginius, tad dantys šviesėja, nors jų struktūra išlieka nepasikeitusi. Pastarasis dantų balinimo metodas vertinamas ne tik dėl saugumo (odontologai pateikia visą informaciją, kaip šį teisingai atlikti savarankiškai namuose), bet ir patogumo. Procedūrą galima atlikti sau tinkamoje vietoje patogiu laiku (dažniausiai – naktį).

Dantų balinimas

„ZOOM“ LED lempos skleidžiama šviesa aktyvuoja balinamąjį gelį (šiame vandenilio peroksido koncentracija yra tik 6 proc.), todėl dantys išbąla greičiau. Visos dantų balinimo procedūros metu jaučiamasi komfortiškai. Išskirtinai tik „ZOOM“ balinimo gelių sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato (ACP), užpildančio emalio paviršiaus mikrodefektus, tad šis tampa lygesnis, blizgesnis, sumažėja dantų jautrumas.

Dantų balinimo privalumai

Visi dantų balinimo būdai (kapomis, kabinetinis, lazeriu, „ZOOM“ lempa) pasižymi tam tikromis ypatybėmis, tačiau galutinis šios procedūros tikslas vienas – baltesni dantys, neabejotinai atnešantys daug privalumų.

 • Akivaizdžiai gražesnė šypsena, kurios nebesinori slėpti!
 • Baltesnė šypsena suteikia daugiau pasitikėjimo savimi: savybę, svarbią visose gyvenimo situacijose.
 • Išauga socialinio gyvenimo kokybė.

Dažniausiai užduodami dantų balinimo klausimai

Kam nerekomenduojama dantų balinimo procedūra?

 • Nerekomenduojamas nėštumo metu, kūdikį maitinančioms moterims ir pacientams, jaunesniems nei 18 metų. Tiesa, balinimas „ZOOM“ lempa saugus ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, vyresniems nei 13 metų.
 • Nerekomenduojama dantų balinimo atlikti asmenims, piktnaudžiaujantiems alkoholiu, rūkantiems.
 • Neturėtų būti atliekamas pacientams, turintiems dantų ar burnos ertmės problemų (nusidėvėjęs emalis, ėduonis, periodontitas ir kitos dantenų ligos).
 • Negyvų dantų spalva, pasikeitusi dėl endodontinio gydymo ar traumos, pakeista gali būti tik atliekant specialų endodontinį negyvų dantų balinimą (vidinis danties balinimas).
 • Negali būti atliekamas asmenims, kuriems pasireiškia alergija procedūros metu naudojamai balinimo medžiagai.
 • Nėra rekomenduojamas ir pacientams su dantų breketais. Šią procedūrą, jei nėra objektyvios būtinybės, derėtų nukelti tam laikui, kada breketai bus nuimti.
 • Tais atvejais, kai pacientas serga virškinimo sistemos ligomis, dantų balinimo būdai bei balinimui naudojamos medžiagos privalo būti pasirenkamos tik vadovaujantis profesionaliomis odontologo rekomendacijomis.

Kiek laiko trunka dantų balinimo procedūra?

Dantų balinimo procedūra dažniausiai trunka tiek, kiek ir įprasti vizitai pas odontologą. Konkreti trukmė priklauso nuo pasirinkto dantų balinimo būdo, o vizitų skaičius – nuo pageidaujamo dantų baltumo, esamos danties struktūros, naudojamos balinimo medžiagos stiprumo ir kitų niuansų.

Kiek laiko trunka dantų baltumo efektas?

Dantų baltumo efektas, trunkantis po dantų balinimo procedūros – individualus klausimas, tiesiogiai susijęs su dantų priežiūra ir paciento gyvenimo būdu. Vidutiniškai baltesne šypsena džiaugsitės maždaug 1 – 2 metus, tačiau šis terminas gali pasikeisti, atsižvelgiant nuo to, ar laikysitės odontologo pateiktų rekomendacijų. Pavyzdžiui, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena ar dažančių produktų ribojimas mityboje šviesesnę dantų spalvą padeda išsaugoti, o rūkymas – priešingai, šį efektą trumpina.

Ko reikėtų vengti po procedūros?

Prieš dantų balinimą, atliekamą „Dental P.R.O.“ odontologijos klinikoje, pacientui pateikiamos išsamios rekomendacijos, kaip prižiūrėti dantis ir ko būtina vengti po šios procedūros. Atlikus balinimą, dantų paviršius tampa imlesnis dažančių medžiagų poveikiui, tad, norint nepakenkti balinimo efektui, savaitę po procedūros neturėtų būti vartojama kava, arbata, burokėliai, raudonasis vynas ir panašūs dažantys produktai.

Ar dantų balinimas yra žalingas dantims?

Dantų balinimas, atliekamas profesionalaus odontologo arba vadovaujantis šio pateiktomis rekomendacijomis (jei balinama kapomis namuose), naudojant kokybiškas balinimo medžiagas, prieš tai atsižvelgus į individualią dantų ir sveikatos būklę apskritai, dantims nėra žalingas. Dantų jautrumas, galintis atsirasti po balinimo – normalus, trumpalaikis reiškinys. Neigiamą poveikį dantims gali turėti tik per ilgas ir/arba per dažnas balinimas, nekokybiškos balinimo medžiagos.

Visi dantų balinimo „už ir prieš“, kiekvieno balinimo metodo pliusai ir minusai, procedūros taikymo galimybės, eiga, saugumas ir kiti pacientui aktualūs klausimai išsamiai aptariami konsultacijos su „Dental P.R.O.“ klinikos burnos higienistu metu.

Dantų balinimas už prieinamą kainą

Prieš dantų balinimą būtina ir burnos higienos procedūra, kurios metu kruopščiai nuvalomos dantų apnašos ir kiti nešvarumai, tad, vertinant galutinę balinimo kainą, reikia atsižvelgti ir šį niuansą.

Norite akivaizdžiai baltesniais dantimis ir gražesne šypsena džiaugtis jau dabar? Mūsų klinikoje odontologijos paslaugos teikiamos išsimokėtinai, tad dantų balinimo kaina, išskaidyta į ilgesnį laikotarpį, tampa prieinama didesnei pacientų grupei.

Negyvo danties balinimas
40,00 €
Dantų balinimas kapomis (abu žandikauliai)
145,00 €
Balinimo kapa
100,00 €
Dantų balinimas Philips Zoom lempa (abu žandikauliai)
315,00 €