Dantų protezavimas

Dantų protezavimas Vilniuje, bendradarbiaujant su dantų implantologijos ir protezavimo klinika Dental P.R.O., leis ir vėl atkurti normalią kramtymo funkciją bei kalbėseną, estetišką, natūralią danties išvaizdą, apsaugos žandikaulio kaulą nuo įvairių pažeidimų. Po procedūros nuoširdžia šypsena džiuginsite save ir aplinkinius.

dantų protezavimas Vilniuje

Viso danties ar šio dalies netekimą gali sąlygoti įvairios priežastys, pavyzdžiui, kariesas, netaisyklingas sąkandis, aplink dantis esančių minkštųjų audinių ligos, įvairaus pobūdžio dantų traumos, paciento amžius ir kita. Tais atvejais, kai įprastu plombavimu danties estetikos bei funkcionalumo atkurti nebepavyksta, pacientui rekomenduojamas dantų protezavimas.

Prarastų dantų atkūrimo svarba

Net ir vieno danties praradimas gali turėti skaudžias pasekmes ne tik burnos ertmės sveikatos, bet ir bendros fizinės, bei psichologinės savijautos atžvilgiu. Dantų protezavimas – būtinas gydymas, galintis padėti išvengti žemiau aprašytų sveikatos problemų, kylančių netekus vieno ar kelių dantų.

Veido formos pokytis

Netekus dantų, fiziniai veido pokyčiai (apatinio žandikaulio atsikišimas į priekį, nosies galo nulinkimas į priekį, skruostų įdubimas, lūpų „sukritimas“, lūpų kampučių nusileidimas, pagilėjusios lūpų, bei smakro raukšlės ir kita) ne tik vizualiai pakeičia žmogų, bet ir neigiamai paveikia jo psichologinę būseną, bei pasitikėjimą savimi.

Kalbėsenos sutrikimai

Šveplavimas, savotiškas švilpimas kalbant, bei kiti kalbėsenos sutrikimai – problema, dažnai atsirandanti praradus priekinius arba šoninius dantis.

Kramtymo ir virškinimo funkcijos sutrikimai

Negalint tinkamai sukramtyti maisto, sumažėja ne tik valgymo malonumas ar skonio pojūtis, bet ir, netekus daugumos dantų, sutrinka seilių išsiskyrimas, o ilgainiui išsivysto ir skirtingo laipsnio virškinimo sutrikimai.

Psichologinės ir socialinės problemos

Pacientų atsiliepimai liudija, jog, praradus dantis, bene opiausios yra psichologinio pobūdžio problemos. Žmogus užsisklendžia savyje, vengia šypsotis ir bendrauti su kitais. Tokia situacija ilgainiui gali padaryti rimtą žalą asmens socialiniam ir profesiniam gyvenimui.

Ir tai nėra vien nepagrįsti nuogastavimai, kylantys dėl sumažėjusio pasitikėjimo savimi. Visuomenėje bedantystė yra vertinama neigiamai, žmogui, neturinčiam vieno ar kelių dantų (ypač – priekinių), klijuojamos įvairios neigiamo pobūdžio etiketės.

Kam ir kada rekomenduojama atlikti dantų protezavimą?

dantų protezavimas Dental P.R.O.

Dantų protezavimas rekomenduojamas tiek jaunesniems, tiek vyresniems asmenims, netekusiems dalies, viso, kelių ar visų dantų ir norintiems vėl džiaugtis atkurta kramtymo funkcija bei estetika, vizualiai primenančia natūralius dantis.

Dantų protezavimas senjorams

Mūsų odontologijos klinika Vilniuje Dental P.R.O. bendradarbiauja su Valstybine ligonių kasa, kurios skiriamas dalies protezavimo išlaidų kompensavimas senjorams (pensininkams) bei kitoms tikslinėms grupėms (nedarbingiems ar iš dalies darbingiems asmenims, vaikams) leidžia pasinaudoti galimybe ir vėl džiaugtis atkurta dantų kramtymo funkcija, bei estetika.

Dantų protezavimo būdai

Dantų protezavimas – Dental P.R.O. klinikoje teikiama paslauga, atliekama pasitelkiant moderniausias odontologijos technologijas, naudojant aukščiausios kokybės medžiagas ir, ne mažiau svarbu, reikalaujanti iš ją atliekančio specialisto aukščiausios kvalifikacijos. Remiantis įvairiais kriterijais, skiriami keli dantų protezavimo būdai.

Estetinis

Estetinis dantų protezavimas – matomiausių, dažniausiai priekinių dantų korekcija, esant dantų formos, padėties ar spalvos pakitimams, danties audinių pažeidimams ar tais atvejais, kai pacientas nėra patenkintas šypsenos estetika.

Ant implantų

Atlikus implantacijos procedūrą ir sugijus audiniams, implantas yra tarsi dirbtinė šaknis, kuri panaudojama kaip atrama vainikėliui. Vainikėliai ant implantų gali būti cirkonio oksido keramikos, metalo keramikos, cirkonio oksido/stiklo keramikos.

Protezų, dedamų ant implantų rūšies pasirinkimas priklauso nuo konkretaus paciento: ar pacientas pageidauja tik funkcijos atstatymo, ar yra svarbūs aukšti estetiniai reikalavimai.

Mikroprotezavimas

Mikroprotezavimas – dantų restauracijos metodas, kai, panaudojant dantų įklotus, užklotus, ar laminates, danties estetika bei funkcionalumas atkuriamas maksimaliai išsaugojant sveikus danties audinius bei neliečiant šalia esančių dantų.

Šis protezavimo metodas rekomenduojamas esant danties nudilimui, skilimui, iškritus plombai ir kitose situacijose, kai, panaudojant aukščiausios kokybės odontologines medžiagas bei moderniausias technologijas, galima atkurti danties funkcionalumą bei estetiką, apsieinant be pilno protezavimo.

Pakartotinis dantų protezavimas

Pakartotinis protezavimas, gaminant naujus išimamus protezus, rekomenduojamas kas 4-5 metus. Patys patvariausi yra fiksuoti dantų protezai, pagaminti iš cirkonio keramikos, tačiau, tinkamai juos prižiūrint, ilgai tarnauja ir fiksuoti protezai, pagaminti iš metalo keramikos ar bemetalės keramikos.

Kaip vyksta protezavimas?

Protezavimo eiga ir trukmė, žinoma, priklauso nuo individualios paciento dantų ir burnos ertmės būklės bei pasirinktų protezų rūšies. Šį klausimą konkrečiai aptarsite konsultacijos su Jus gydysiančiu Dental P.R.O. klinikos odontologu-ortopedu metu. Mūsų specialistai stengiasi, jog dantų protezavimas, bei kitos dantų gydymo paslaugos būtų atliktos kiek įmanoma operatyviau, žinoma, orientuojantis į aukščiausią kokybę, bei į esamą paciento sveikatos būklę.

dantų protezavimas

Žemiau pateiktas universalus dantų protezavimo „scenarijus“, kuris, priklausomai nuo protezų rūšies, gali šiek tiek skirtis.

Iki protezavimo

 • Konsultacija, trunkanti iki valandos, kurios metu gydytojas apžiūrės Jūsų dantis ir burnos ertmę, įvertins situaciją bei pasiūlys kelis alternatyvius gydymo variantus, plačiau aptardamas kiekvieno privalumus, bei trūkumus. Visi sprendimai, susiję su protezavimu, bei kitais dantų gydymo klausimais, priklauso tik nuo paciento pasirinkimo. Gydytojo užduotis – pateikti objektyvią, profesionaliomis žiniomis paremtą informaciją.
 • Padaroma panoraminė visų dantų rentgeno nuotrauka. Dental P.R.O. klinikoje dirba įvairių sričių odontologijos specialistai, tad, sudėtingesniais atvejais, prireikus, pavyzdžiui, implantologo, periodontologo ar ortodonto nuomonės, organizuojami konsiliumai, taupantys paciento laiką bei padedantys priimti objektyviausią sprendimą.
 • Jei reikia, prieš protezavimą gydomi dantų kanalai, atliekama profesionali burnos higiena ar kitos būtinos odontologinės procedūros.

Protezavimo metu

 • Protezuojant vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis, dantis nušlifuojamas, suteikiant jam reikiamą formą.
 • Iš specialios medžiagos padaromas dantų antspaudas arba atliekamas dantų lankų skaitmeninis skanavimas, pagal kurį laboratorijoje yra gaminami laikini protezai, o vėliau – nuolatinis protezas.
 • Nuolatinis protezas yra pritaikomas paciento burnoje ir pricementuojamas.
 • Protezų, dedamų ant implantų, gamybos eiga panaši kaip ir tvirtinamų ar nuosavų dantų: nuo implanto nuimamas antspaudas, pagaminamas ir pritvirtinamas vainikėlis.

Po protezavimo

 • Laikomasi gydytojų pateiktų protezų, natūralių dantų ir burnos ertmės priežiūros rekomendacijų.
 • Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena.
 • Reguliariai lankomasi pas gydytoją, kuris įvertina protezų būklę ir, jei reikia, atlieka protezų korekciją (išimamų dantų protezų atveju).
 • Po protezavimo proteziniųu konstrukcijų apsaugai dažnai pagaminama apsauginė kapa nakčiai.

Dantų protezų rūšys

Šiuolaikinės technologijos leidžia pasirinkti protezavimo sprendimą, geriausiai išsprendžiantį individualią paciento dantų ir burnos ertmės būklės problemą bei atitinkantį pageidavimus estetikos bei kainos atžvilgiu.

Žemiau aptariamos pagrindinės dantų protezų rūšys.

Fiksuoti

 • Cirkonio keramikos vainikėliai – tvirti, itin estetiški, natūraliai atrodantys, alergijų nesukeliantys protezai, tinkami tiek priekinių, tiek galinių dantų protezavimui.
 • Bemetalės keramikos vainikėliai – gaminami ir porceliano, atrodo ypač natūraliai ir estetiškai, tad įprastai siūlomi priekinių, rečiau – kitų dantų protezavimui.
 • Porceliano laminatės-venyrai – plonos keramikinės plokštelės, naudojamos priekiniams dantims atkurti. Tai – puiki estetinio plombavimo alternatyva.
 • Metalo keramikos vainikėliai – tvirti, panašūs į natūralius dantis ir, lyginant su kitų rūšių vainikėliais, pigesni. Tiesa, dėl estetikos trūkumo, šios rūšies vainikėliai dažniau pasirenkami krūminių dantų protezavimui.
 • Tiltinės konstrukcijos – tvirtinamos tiek ant natūralių dantų, tiek ant dantų implantų, rekomenduojamos trūkstant vieno ar kelių dantų. Dantys, esantys šalia trūkstamų, protezuojami vainikėliais ir sujungiami tarpine dalimi, kuri atstoja trūkstamus dantis.

Išimami

 • Pilnos arba dalinės plokštelės tinka pacientams, neturintiems daugelio ar visų dantų. Tiesa, šis protezavimo būdas, dėl visos eilės trūkumų (kramtymo funkcija nėra visiškai atkuriama, estetikos bei natūralumo nebuvimas, menkas stabilumas, būtinybė dažnai protezus išsiimti, gana ilgas adaptacinis laikotarpis ir kita) rekomenduojamos tais atvejais, kai kitos protezavimo alternatyvos negalimos.
 • Lanko atraminiai protezai – išimamų protezų rūšis, lyginant šiuos su įprastomis plokštelėmis, pasižymintys visa eile privalumų. Šie burnoje užima mažiau vietos, yra patogesni, gali būti fiksuojami specialiais užraktais, kurie suteikia protezams stabilumo ir yra mažiau pastebimi nei įprastos vielutės, laikančios išimamas plokšteles.

Hibridiniai

Tai – fiksuoti protezai, tinkami pacientams, kurie neteko visų arba daugumos dantų. Hibridiniai protezai yra tvirtinami ant atraminių dantų implantų. Šių, norint užtikrinti protezo tvirtumą, viename žandikaulyje turi būti įsriegta bent 4 (dažniausiai viršutiniame žandikaulyje 6, apatiniame – 4 implantai).

Dantų protezavimo ir protezų kainos

Fiksuoti dantų protezai, lyginant su išimamais, kainuoja daugiau, bet, vertinant įvairiais aspektais, dažniausiai tai yra kur kas patrauklesnė alternatyva atkurti dantų funkcionalumą bei šypsenos estetiką. Galutinė protezavimo kaina priklauso nuo individualios paciento situacijos, pavyzdžiui, kai kuriais atvejais yra reikalingos papildomos gydymo procedūros bei protezų rūšys.

Mūsų pacientai, kuriems priklauso tokia galimybė, kviečiami pasinaudoti Valstybinės ligonių kasos kompensacija protezavimui. Taip pat, jei dantų protezavimas yra įtrauktas į turimą sveikatos draudimo sutartį – ir didžiausių šalies draudimo kompanijų išmokomis.

Metalo keramikos vainikėlis
390,00 €
Lietas vainikėlis
220,00 €
Cirkonio keramikos vainikėlis
530,00 €
Cirkonio keramikos tilto tarpinė dalis arba konsolė
500,00 €
Bemetalės keramikos vainikėlis
550,00 €
Keramikinė laminatė – venyras
570,00 €
Metalinis kaištinis kultinis įklotas
100,00 €
Stiklo pluošto kaištinis kultinis vienašaknis įklotas
140,00 €
Stiklo pluošto kaištinis kultinis daugiašaknis įklotas
165,00 €
Keramikinis užklotas
550,00 €
Išimami protezai ir kapos
Lanko atraminis protezas be užraktų
890,00 €
Lanko atraminis protezas su preciziniais užraktais
1160,00 €
Dalinė plokštelė (išimamas dantų protezas)
280,00 €
Pilna plokštelė (išimamas dantų protezas)
420,00 €
Minkšta plokštelė
580,00 €
Kosmetinė plokštelė iki trijų dantų
150,00 €
Apsauginė minkšta kapa sportui
100,00 €
Kieta minkšta kapa
170,00 €
Akrilinė sąkandžio reguliavimo kapa
250,00 €
Kabliuko įstatymas į plokštelę
35,00 €
Protezo bazės lūžio pataisa
50,00 €
Plokštelių perbazavimas
100,00 €
Plokštelių armavimas standartiniu tinkleliu
50,00 €
Retencinė kapa
100,00 €
Matricos lanko protezai
20,00 €
Lokatorių įbazavimas
50,00 €
Įkloto išėmimas paprastas
45,00 €
Įkloto išėmimas vidutinis
65,00 €
Įkloto išėmimas sudėtingas
90,00 €
Štampuoto vainiko nuėmimas
10,00 €
Garnitūrinis dantis(1d.)
20,00 €
Garnitūrinių dantų komplektas
110,00 €
Danties įstatymas
30,00 €
Cementavimas nuolatinio vainikėlio (Fuji)
15,00 €
Cementavimas nuolatinio vainikėlio (Derviniu cementu)
20,00 €
Laminatės pricementavimas
65,00 €
Plastmasinis dantis į plokštelę
2,00 €
Implantų protezavimas
Metalo keramikos vainikėlis ant implanto
420,00 €
Metalo keramikos tilto tarpinė dalis
380,00 €
Cirkonio keramikos vainikėlis
460,00 €
Keramikinės dantenos
50,00 €
Cirkoninė individuali atrama
270,00 €
Metalinė individuali atrama
265,00 €
Cirkonio keramikos tilto tarpinė dalis
400,00 €
Standartinė nuolatinė atrama
180,00 €
Standartinė laikina atrama
75,00 €
Okliuzinės skylės uždarymas
35,00 €
Plokštelė ant implantų su individualiu armavimu
530,00 €
Sija ant implantų
450,00 €
Frezuojamas karkasas
290,00 €
Hibridinis protezas ant 4 implantų lietu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
3500,00 €
Hibridinis protezas ant 6 implantų lietu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
3900,00 €
Hibridinis protezas ant 4 implantų frezuotu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
4500,00 €
Hibridinis protezas ant 6 implantų frezuotu karkasu (fiksuotas dantų protezas)
4990,00 €
Atramos varžtas
30,00 €
Laikinas dantų protezavimas
Kosmetinė dalinė plokštelė (iki 3 dantų)
150,00 €
Laikinas vainikėlis ant implanto (prisukamas)
120,00 €
Laikinas danties vainikėlis
60,00 €
Armuotas laikinas plastmasinis vainikėlis
55,00 €
Laikino vainikėlio perbazavimas
15,00 €
Laikino danties cementavimas
5,00 €
Varžto krypties keitimas
90,00 €
Danties šlifavimas
80,00 €
Kiti darbai
Silikoninis atspaudas
40,00 €
Alginatinis atspaudas
20,00 €
Štampuoto vainikėlio nuėmimas
15,00 €
Lieto vainikėlio nuėmimas
30,00 €
Individualus šaukštas
50,00 €
Plokštelių armavimas standartiniu tinkleliu
50,00 €
Garnitūrinis dantis
25,00 €
Cementavimas
20,00 €
Silikoninis gidas
100,00 €
Gipsiniai dantų modeliai
40,00 €
Silikoninis atspaudas plokštelėms
40,00 €
Skenuotas skaitmeninis modelis
60,00 €
Velenėlis pagamintas laboratorijoje
30,00 €