Ortodontija (dantų tiesinimas)

Ortodontija – tai odontologijos sritis, kurios tikslas – netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų korekcija, šypsenos estetikos atkūrimas ar formavimas, dantų apsauga nuo nusidėvėjimo, kelio užkirtimas dažnam dantų gedimo procesui ar ankstyvam šių netekimui, prevencija galimoms žandikaulio problemoms. Kai kuriais atvejais ortodontinės procedūros yra paruošiamojo proceso prieš dantų protezavimą dalis.

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje atliekamas ortodontinis gydymas reikalingas pacientams, kurių:

  • Dantys yra susigrūdę, neišsidėstę taisyklingai vienoje eilėje;

Dantų tiesinimas

  • Vienas ar keli dantys yra išdygę ne vietoje (gomuryje ar arčiau lūpos) ir netelpa vienoje eilėje;

dantu tiesinimas vilniuje

  • Apatiniai dantys, sukandus, dengia viršutinius ar nepersidengia;

dantų tiesinimas vaikams

  • Dantys, nors ir išsidėstę vienoje eilėje, yra pakrypę;

dantų tiesinimo centras

Ortodontinis gydymas saugus ir nėštumo metu, tiesa, apie šį faktą derėtų informuoti gydantį ortodontą.

Mūsų klinikoje, priklausomai nuo individualios paciento situacijos, dantų tiesinimas gali būti atliekamas:

Kodėl reikia tiesinti dantis?

Netaisyklinga dantų padėtis gali sąlygoti visą eilę fizinio bei psichologinio pobūdžio problemų.

  • Pacientams kyla nepatogumų kalbant ar valgant.
  • Paspartėja dantų dėvėjimosi procesas.
  • Per arti vienas kito esančius, kreivus dantis sudėtingiau kruopščiai išvalyti, tad išauga karieso atsiradimo pavojus.
  • Padidėja dantenų uždegimo rizika.
  • Žandikaulio kaulas yra nuolat traumuojamas, dėl šios priežasties ilgainiui gali išsivystyti ir skausmas.
  • Kreivi dantys neigiamai veikia žmogaus pasitikėjimą savimi, gali išprovokuoti socialinio ir profesinio gyvenimo problemas.

Dantų tiesinimas tiek vaikams, tiek suaugusiems

Vis dar gajus įsitikinimas, jog dantų tiesinimas gali būti taikomas tik vaikams. Tai – mitas. Paciento amžius neriboja ortodontinio gydymo taikymų galimybių ir efektyvumo. Dantų tiesinimas, parinkus individualiu atveju tinkamiausią gydymo būdą, gali būti atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Dental P.R.O. klinikos ortodontas rekomenduoja tėvams atidžiai stebėti savo atžalas, sulaukusias 8 – 13 metų. Tai – laikotarpis, kurio metu augant nuolatiniams dantims ir formuojantis veido kaulams, aktyviausiai išryškėja ir sąkandžio problemos. Kuo anksčiau šios pastebimos ir pradedamas gydymas, tuo šis lengvesnis, trumpesnis ir efektyvesnis.

dantų tiesinimas plokštele

Dantų tiesinimo būdai 

Dantų tiesinimas Dental P.R.O. odontologijos klinikoje gali būti atliekamas naudojant įvairius ortodontinius aparatus, skirstomus į dvi kategorijas: nuimamus (plokštele, skaidriomis kapomis, treineriais) ir nenuimamus (įvairių rūšių breketais, fiksuotais plėtikais, Herbsto aparatu).

Dantų tiesinimas breketais

Dantų breketai – tai nedidelės, ant dantų paviršiaus klijuojamos detalės, kurias jungia vielutė. Šiuolaikinė ortodontija leidžia pacientams pasirinkti breketų rūšį (metaliniai, beligatūriniai, keramikiniai, safyriniai), efektyviausiai veikiančią individualiu klinikiniu atveju, geriausiai išpildantį estetikos, patogumo, kainos bei kitus reikalavimus.

dantų tiesinimas breketais

Daugiau apie breketų rūšis skaitykite čia:

Dantų breketai, lyginant su kitais ortodontinio gydymo būdais, dažnai atneša geriausią rezultatą, o kai kuriais atvejais yra vienintelė galima alternatyva sprendžiant paciento problemą. Tiesa, tai nėra greitas gydymo metodas. Breketus, priklausomai nuo esamos dantų būklės, pageidaujamo rezultato, breketų rūšies ir kitų niuansų, reikia nešioti 1,5 – 2,5 metus, būtini reguliarūs vizitai (priklausomai nuo breketų rūšies – kas 4 – 8 savaites) breketų korekcijai pas ortodontą. Uždėjus breketus ar po apsilankymo pas ortodontą, kai šie reguliuojami, kelias dienas pacientas gali jausti maudimą, kai kurios breketų rūšys dirgina burnos gleivinę ar sukelia kitus nepatogumus.dantų tiesinimas breketais vaikams

Dantų tiesinimas kapomis

Be breketų, Dental P.R.O. klinikoje pacientams gali būti atliekamas ir dantų (taip pat – ir iltinių) tiesinimas išimamos kapomis, kurios dar kitaip vadinamos elaineriais. Šis dantų tiesinimas, drąsiai galima sakyti, yra visiškai nematomas. Kapos – plonos, lanksčios ir skaidrios, tad aplinkiniams visiškai vizualiai nematomos. Kapų nešiojimas pacientui nesukelia diskomforto. Šias, valgant ar norint išsivalyti, galima nusiimti, tad palaikyti nepriekaištingą burnos švarą kur kas paprasčiau, nei kalbant apie breketus.

Kapomis gali būti koreguojami per arti esantys dantys ar per dideli tarpai tarp jų, vadinamasis „gilus“ sąkandis, kai viršutiniai dantys, juos sukandus, uždengia apatinius bei kitos ortodontinės problemos. Tiesa, norimas estetinis rezultatas, naudojant kapas, gali būti pasiektas ne visais atvejais: didesni dantų ir sąkandžio defektai dažniausiai gydomi breketais.

Dantų tiesinimas plokštele

Ortodontinės dantų plokštelės, kurios yra gaminamos individualiai iš specialaus plastiko ir metalinių kabliukų, traukiančių dantis į reikiamą vietą – dantų tiesinimo būdas, rekomenduojamas 8 – 13 metų vaikams, susidūrusiems su nedidelėmis, nesunkiai išsprendžiamomis ortodontinėmis problemomis. Dantų plokštelės naudojamos žandikaulio (dažniausiai – viršutinio) plėtimui, formuojant nuolatinių dantų augimo vietas ar norint išlaikyti išdygusius dantis naujoje padėtyje.

Dantų plokšteles paprasta prižiūrėti ir valyti, prireikus, galima lengvai kuriam laikui nuimti. Tiesa, tėvai namuose turi akylai stebėti, ar vaikui nekyla pagundos plokštelės nenešioti. Tokiu atveju ortodontinis gydymas pageidaujamų rezultatų neatneša.

Dantų tiesinimas treineriais

Ortodontinis treineris – minkštas, išimamas ortodontinis aparatas, įprastai rekomenduojamas vaikams, turintiems pieninius ir nuolatinius dantis (kai kuriais atvejais – vyresniems vaikams ir suaugusiems), susiduriantiems su nedidele sąkandžio ar atskirų dantų korekcijos būtinybe.

Treineriu galima ne tik ištiesinti pavienius kreivus dantis, bet ir padėti atsikratyti tokių žalingų įpročių, kaip, pavyzdžiui, piršto čiulpimas, miegojimas išsižiojus, liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje ir panašiai, kurie gali sąlygoti netinkamą veido ir žandikaulių vystymąsi.

Kada būtinas dantų šalinimas ortodontiniame gydyme? 

Dantų šalinimo operacija ortodontiniame gydyme yra būtina tais atvejais, kai taisyklingo sąkandžio sukūrimas nėra įmanomas dėl tos priežasties, jog burnoje neužtenka vietos dantims. Neišsigąskite, tarpo išrauto danties vietoje neliks. Šios procedūros tikslas – taisyklingas dantų išdėstymas.

Visgi, dantų šalinimas – kraštutinis sprendimas, kurio imamasi tik tada, jei kiti ortodontinio gydymo būdai nėra pajėgūs siekiant išgauti daugiau vietos burnoje.

Ar dantų tiesinimas yra skausmingas? 

Skausmas – tema, aktuali dažnam pacientui, kalbant apie bet kokią odontologinę procedūrą. Odontologijoje naudojamos moderniausios gydymo technologijos bei gydytojų profesionalumas lemia, jog pacientai vizitų pas specialistus metu patiria kiek įmanoma mažiau diskomforto.

Dantų tiesinimas kapomis, lyginant su breketais – mažiau skausmingas procesas. Visgi pacientų, turėjusių ortodontinį gydymą, atsiliepimai liudija, jog diskomfortas, jaučiamas dedant breketus ar ortodontui šiuos koreguojant, pamačius šypsenos pokyčius „prieš ir po“ veidrodyje, greitai pasimiršta.

Jei maudimas yra didesnis, galima naudoti ortodonto išrašytus vaistus nuo skausmo. Tais atvejais, kai metalinės breketų dalys pradeda trinti burnos gleivinę, šias ortodontai rekomenduoja padengti specialiu ortodontiniu vašku.

Kiek kainuoja dantų tiesinimas?

Dantų tiesinimo kaina priklauso nuo to, koks ortodontinio gydymo būdas bus pasirinktas: treneriai, plokštelė, kapos ar breketai, taip pat – individualaus paciento klinikinio atvejo sudėtingumas. Dental P.R.O. odontologijos klinikoje teikiamų ortodontinių paslaugų kainos nurodytos mūsų internetinėje svetainėje, tačiau, kiek dantų tiesinimas kainuos konkrečiai Jums, sužinosite konsultacijoje su Jus gydysiančia ortodonte.

Jei efektyvus ortodontinio gydymo rezultatas – graži, plati šypsena – tiesiausias kelias į kokybiškesnį gyvenimą, tačiau šios procedūros kaina Jums yra per didelė, siūlome pasinaudoti odontologinių paslaugų išsimokėtinai galimybe. Dantų tiesinimo kaina, išskaidyta į kelis laikotarpius, tampa mažesne finansine našta, prieinama didesnei pacientų grupei.  Taip pat nepamirškite pasidomėti, galbūt Jums aktualiai dantų tiesinimo procedūrai kaip tik šiuo metu taikoma patraukli akcija.

Metalinės kabės (vieno žandikaulio)
700,00 €
Keramikinės kabės (vieno žandikaulio)
1050,00 €
Beligatūrinės metalinės kabės (vieno žandikaulio)
800,00 €
Beligatūrinės keramikinės kabės (vieno žandikaulio)
1050,00 €
Beligatūrinės rodžiu dengtos kabės (vieno žandikaulio)
900,00 €
Plokštelės kontrolė / orto aparato kontrolė
30,00 €
Vielos aktyvacija
30,00 €
Kabių kontrolė be lanko keitimo (vieno žandikaulio)
40,00 €
Kabių kontrolė be lanko keitimo su papildomais elementais
50,00 €
Lanko keitimas
60,00 €
Kontrolinis apsilankymas gydant kapomis
40,00 €
Gydymo kapomis planavimas
400,00 €
Tarpinis gydymo kapomis planavimas (refinment)
100,00 €
Gydymas kapomis pradinis įnašas
2000,00 €
Gydymas kapomis “SUPER LIGHT"
1500,00 €
Gydymas kapomis “SUPER LIGHT ONE”
1000,00 €
Gydymas kapomis “COMPLETE" II dalis
2000,00 €
Gydymas kapomis “ONE" II dalis
1000,00 €
Gydymas kapomis “LIGHT" II dalis
1000,00 €
Kabės vamzdelio perklijavimas (keičiant nauja keramikine kabe) / gydant segmentiškai
100,00 €
Kabės vamzdelio perklijavimas (keičiant nauja metaline kabe) / gydant segmentiškai
80,00 €
Vamzdelio klijavimas
70,00 €
Kabės vamzdelio perklijavimas (nekeičiant kabės)
25,00 €
Žiedo percementavimas (nekeičiant žiedo)
25,00 €
Žiedo pritaikymas ir uždėjimas
70,00 €
Sagutės, spygliuko liežuviui klijavimas
40,00 €
Herbsto aparato/plėtiklio cementavimas ( vieno žandikaulio)
80,00 €
Tvirtinimo elementų fiksacija (vieno žandikaulio)
70,00 €
Tarpdančių pripoliravimas korekcija (1-2 dantys)
20,00 €
Ortodontinis implantas
200,00 €
Sąkandžio kėlimas plombos pagalba (1-2 dantys)
30,00 €
Gomurinis lankas/liežuvinis/bukalinis lankas
120,00 €
Forsus/Power scope aparatas (viena pusė)
180,00 €
Herbsto aparatas
800,00 €
3D spausdintas Herbsto aparatas
800,00 €
3D spausdintas greito plėtimo aparatas
380,00 €
3D spausdinta kilpelė vietos užlaikymui
120,00 €
3D spausdintas liežuvinis/ gomurinis lankas
220,00 €
Fiksuotas reteineris
115,00 €
Nuimamas reteineris
120,00 €
Treineris
180,00 €
Plokštelė
250,00 €
Lūpos atstūmėjas
150,00 €
Funkcinis aparatas
600,00 €
Veido kaukė / išorinio tempimo aparatas
170,00 €
Danties separacija (1d.)
20,00 €
Plokštelės pataisa kabinete
50,00 €
Sąkandžio kėlimas plokštelės tipo aparatu
150,00 €
Kabių nuėmimas/Herbsto aparato nuėmimas/Tvirtinimo elementų nuemimas (vieno žandikaulio)
80,00 €
Retencinės vielos klijavimas arba nuėmimas
80,00 €
Retencinio lanko pataisa
30,00 €
Ortolab failo konvertavimas
25,00 €
Papildomi konstrukciniai elementai (sraigtas, plokštuma, grotos ir t.t.) 1vnt.
20,00 €
Elastikai
10,00 €
Ortodontinis vaškas
5,00 €