Išimami dantų protezai
Išimami dantų protezai – vienas žinomiausių, greičiausių bei paprasčiausių būdų atstatyti keletą ar visus prarastus dantis. Nors, dėl praktinių ir estetinių niuansų, išimami dantų protezai rekomenduojami tik tais atvejais, kai kitos dantų atstatymo alternatyvos, pavyzdžiui, implantavimas ir fiksuotų protezų uždėjimas, nėra galimos, aukščiausios kvalifikacijos Dental P.R.O. klinikos ortopedas padarys viską, jog ir šis sprendimas leistų Jums vėl plačiai šypsotis!
Išimami dantų protezai skirstomi į dvi rūšis:
- Lanko atraminiai protezai, kurie, lyginant su plokštelėmis, patogesni, užimantys mažiau vietos burnoje. Šio tipo protezai gali būti fiksuojami ne įprastomis vielutėmis, tačiau didesnį protezo stabilumą garantuojančiais bei mažiau pastebimais preciziniais užraktais.
- Pilnos arba dalinės plokštelės, naudojamos atitinkamai tais atvejais, kai trūksta visų arba daugumos dantų. Deja, ši protezavimo alternatyva, tik dalinai atkurianti kramtymo funkciją, neatrodanti labai estetiškai ir neužtikrinanti dantų stabilumo, rekomenduojama tik tais atvejais, kai, dėl individualios sveikatos būklės ar finansinių galimybių, neįmanomi kiti dantų atkūrimo būdai.
Vietoje įprastų išimamų protezų, Dental P.R.O. klinikoje siūlomi ir minkšti, silikoniniai protezai. Pastarieji yra brangesni, tačiau patogesni, estetiški bei leidžiantys išvengti dalies kitų trūkumų, dėl kurių tradiciniai išimami protezai vertinami kritiškai.
Išimamų protezų privalumai ir trūkumai
Privalumai:
- kramtymo funkcijos atkūrimas
- nesudėtingas valymas
- gamybos procesas neužima daug laiko
- išimami dantų protezai, lyginant su fiksuotais, kainuoja mažiau
- parenkama dantų forma bei spalva, tinkamiausia individualiu paciento atveju
Trūkumai:
- pacientų atsiliepimai liudija, jog prie fiksuotų protezų vieni pripranta per kelis mėnesius, kitiems prireikia ir daugiau laiko
- galimi kalbėsenos pakitimai
- tenka vengti kieto maisto
- kaskart pavalgius protezus būtina išvalyti
- norint pagerinti protezų fiksaciją, reikia naudoti papildomas priemones, pavyzdžiui, fiksacinį kremą
- galimas alergijos pasireiškimas
- net ir tinkamai prižiūrint, išimamus protezus tenka keisti naujais maždaug kas 4-5 metus
Išimamų dantų protezų priežiūra
Protezams, kaip ir natūraliems dantims, būtina tinkama burnos higiena, maždaug kartą per pusę metų rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienistą. Taip pat, protezų naudojimo pradžioje, du kartus per metus, vėliau – kas metus – pas odontologą, apžiūrėsiantį ir įvertinsiantį protezų būklę ir jei reikia, atliksiantį korekcijas.
- Protezus valykite specialiu šepetėliu bei, siekiant išvengti šių subraižymo, abrazyvinių dalelių neturinčia pasta ar geliu.
- Po valymo, pamirkykite šiuos specialiame tirpale, po to nuplaukite vandenyje.
- Burnos ir likusių natūralių dantų priežiūrai rinkitės šių būklei tinkamą dantų pastą, ultragarsinį arba mechaninį šepetėlį minkštais šereliais.
- Jei protezus nakčiai išsiimate, laikykite šiuos sausai.
Kiek kainuoja išimamieji dantų protezai?
Kaina – svarbus faktorius priimant sprendimą dėl protezavimo, tad šį klausimą išsamiai aptarsite ir su Jus gydysiančiu Dental P.R.O. klinikos odontologu-ortopedu.
Bendradarbiaujame su Valstybine ligonių kasa bei didžiausiomis šalies draudimo bendrovėmis, tad pacientai, pasirinkę mūsų odontologijos paslaugas, gali pasinaudoti ir sau priklausančiomis kompensacijomis.