Dantų protezai – plokštelės

Dantų protezai – plokštelės – išimami protezai, kurių bazė gali būti gaminama ne tik iš anksčiau įprastos kietos poliakrilinės plastmasės, bet ir iš termoplastiko (nailono) – minkštesnės, paslankesnės, nealergizuojančios, tiesa, šiek brangesnės medžiagos. Į bazę įstatomi dirbtiniai dantys, pagaminti atsižvelgiant į individualius paciento veido bruožus, natūralių dantų formą bei spalvą.

dantų protezai plokštelės

Dantų plokštelės gali būti pilnos (remiasi į burnos ertmę) arba dalinės, iš dalies besiremiančios į burnos gleivinę ir likusius natūralius dantis, prie kurių tvirtinamos metalinėmis apkabėlėmis. Jei protezas yra elastinis, apkabėlės gali būti ne metalo, o dantų spalvos, tad mažiau pastebimos.

Dantų protezų – plokštelių privalumai ir trūkumai

Dantų protezai – plokštelės – pigiausias protezavimo būdas asmenims, netekusiems visų ar dalies dantų, tačiau, priimant šį sprendimą, būtina įvertinti ir žemiau pateiktus niuansus, tiesiogiai darančius įtaką protezų naudojimo kokybei ir patogumui.

Trūkumai

  • kramtymo funkcija atkuriama tik dalinai
  • sudėtingas, gana ilgai trunkantis adaptacinis laikotarpis (keli mėnesiai ar dar ilgiau)
  • protezai neretai nepatogūs, kliba, gali trinti dantenas
  • galimi kalbėsenos sutrikimai
  • plastmasė, iš kurios gaminama plokštelė, linkusi pritraukti apnašas, tad būtina daug dėmesio skirti burnos higienai

Dantų protezų – plokštelių priežiūra

Norint, jog protezai tarnautų 4-5 metus (vidutiniškai po tiek laiko reikia naujų plokštelių) ir jų naudojimas būtų komfortiškas, reikia skirti pakankamai dėmesio tinkamai priežiūrai.

  • Protezus kiekvieną vakarą arba rytą nuplaukite tekančiu vandeniu, kruopščiai valykite specialiu šepetėliu bei dantų pasta, neturinčia abrazyvinių dalelių.
  • Likusių natūralių dantų bei burnos gleivinės valymui naudokite minkštą dantų šepetėlį, burnos ertmės būklę atitinkančią dantų pastą, antibakterinį skystį, jei reikia – tarpdančių siūlus.
  • Protezą maždaug 15 minučių mirkykite specialiam tirpale, pagamintame iš dezinfekuojančių tablečių.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą, kuris įvertins protezo būklę, jei reikia – atliks korekciją.
  • Jei yra likusių natūralių dantų, maždaug kas pusę metų rekomenduojama profesionali burnos higiena.

Kiek kainuoja dantų protezai – plokštelės?

Dantų protezai – plokštelės – kaina mažiausia dantų protezavimo galimybė, tačiau šiuolaikinė odontologija siūlo kur kas daugiau efektyvesnių galimybių atkurti dantis. Su visomis dantų protezavimo galimybėmis, tinkamomis konkrečiu Jūsų atveju, būsite supažindintas pradinės konsultacijos su Dental P.R.O. klinikos gydytoja ortopede metu.

Bendradarbiaujame su Valstybine ligonių kasa bei didžiausiomis šalies draudimo bendrovėmis, tad pacientai, pasirinkę mūsų odontologijos paslaugas, gali pasinaudoti ir sau priklausančiomis kompensacijomis.

Dalinė plokštelė (išimamas dantų protezas)
280,00 €
Pilna plokštelė (išimamas dantų protezas)
420,00 €
Minkšta plokštelė
580,00 €
Kosmetinė plokštelė iki trijų dantų
150,00 €
Kabliuko įstatymas į plokštelę
35,00 €
Plokštelių perbazavimas
100,00 €
Plokštelių armavimas standartiniu tinkleliu
50,00 €