Vaikų odontologija

Vaikų odontologija mūsų klinikoje apima įvairias vaikų dantų priežiūros ir gydymo paslaugas, tačiau mes raginame tėvelius būti sąmoningus ir suvokti tinkamos vaikų dantų profilaktikos, į kurią įeina ne tik kruopšti burnos higiena, bet ir reguliarūs vizitai pas odontologą, svarbą. Tik laiku pastebėjus menkiausius vaiko pieninių dantų pažeidimus, galite apsaugoti savo mažylį nuo skausmo ar sudėtingesnio gydymo, kai, pavyzdžiui, tiksliai diagnostikai yra būtinas dantų rentgenas ar tvarkymas atliekamas su narkoze.

vaikų odontologija

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje dirba vieni geriausių vaikų odontologų, ne tik puikiai atliekantys savo tiesioginį darbą, bet ir gebantys užmegzti tinkamą santykį su pacientu. O tai, kalbant apie mažuosius pacientus, yra itin svarbu.

Vaikų dantų priežiūros ir gydymo paslaugos

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje teikiamos įvairios vaikų dantų priežiūros ir gydymo paslaugos.

Tai – procedūra, kurios metu įvertinama vaiko dantų būklė, jei reikia, išrašomos atitinkamos formos pažymos darželiui/mokyklai.

Kai pieniniai dantys karieso pažeisti nežymiai, karioziniai audiniai išvalomi, o vainikas plombine medžiaga (galima rinktis ne tik įprastą, bet ir vaikams žaismingai atrodančios spalvos, pavyzdžiui, rožinės, mėlynos, žalios ir kitų spalvų plombas) atkuriamas vieno vizito metu.

  • Komplikuoto pieninių dantų ėduonies gydymas

Kai kariesas pažeidęs ir pieninio danties nervą (pulpą), turi būti išvalomas ne tik vainiko pažeidimas, bet ir infekcijos apimta nervo dalis.

  • Šaknų kanalų gydymas pieniniams dantims

Pieniniai dantys taip pat turi šaknis, kurių gydymas būtinas, kai dantį stipriai pažeidžia ėduonis ir mažylis jaučia skausmą. Dantų šaknų kanalų gydymas, priklausomai nuo individualios situacijos, gali būti atliekamas su sedacija, o kai kuriais atvejais – su narkoze, tačiau, kai vaikas yra pakankamai sąmoningas, užtenka ir vietinės nejautros.

Sprendimas šalinti pieninį dantį priimamas tais atvejais, kai gydymas efektyvių rezultatų nebeduoda, uždegimo pažeistas dantis tampa grėsme tinkamam nuolatinio danties vystymuisi arba šis trukdo nuolatinio danties dygimui.

Dantų padengimas silantais (silantavimas) – neskausminga ir greita profilaktinė procedūra, skirta sumažinti ėduonies riziką, kuriam itin neatsparūs ką tik išdygę krūminiai dantys. Šios procedūros metu dantų (dažniausiai – krūminių) duobelės ir vagelės, kurios, valant šepetėliu, sunkiai pasiekiamos, padengiamos plombine medžiaga. Šiai sukietėjus, sukuriama efektyvi, ilgalaikė apsauga nuo dantų ėduonies.

  • Vaikų dantų padengimas fluoro laku

Tai – greita, diskomforto nesukelianti profilaktinė procedūra, kurios metu danties paviršius padengiamas fluoro pasta – medžiaga, efektyviai stabdančia karieso atsiradimą bei stiprinančia dantų emalį.

Profesionali vaikų burnos higiena

Profesionali burnos higiena, kurios metu, siekiant užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms, kruopščiai nuvalomos įprastu dantų šepetėliu nepasiekiamos apnašos ir susiformavę akmenys, atliekama ne tik suaugusiems pacientams, bet ir vaikams.

vaikų odontologija Vilniuje

Pirmasis vaiko apsilankymas pas odontologą

Prasidėjęs mažylio dantų dygimas – ženklas, jog pats laikas registruotis pas odontologą pirmajai apžiūrai. Pacientų atsiliepimai patvirtina, jog, kuo anksčiau mažylis pradeda lankytis odontologo kabinete, tuo mažiau baimių, susijusių su šios srities gydytojais bei jų atliekamu darbu, šis patiria.

Pirmojo vizito metu odontologas apžiūri išdygusius vaiko dantukus, įvertina jų būklę. Tėveliams suteikiama daug vertingos informacijos, susijusios su tinkama vaiko dantų priežiūra (pavyzdžiui, kokie dantų šepetėliai ir dantų pasta rekomenduojama, kaip turi atrodyti taisyklingas vaiko dantų valymas, kokia yra pilnavertės mitybos svarba ir panašiai). Jei tėvai turi klausimų, pavyzdžiui, koks dantų skaičius tam tikrame vaiko amžiuje yra normalus, šiems pateikiami išsamūs atsakymai.

Reguliarūs vizitai pas odontologą – bene efektyviausia dantų ir burnos ligų ligų profilaktika. Tėvų delsimas atvesti savo atžalą į profilaktinę odontologinę apžiūrą – viena iš priežasčių, lemiančių, jog neretai vaikui reikalingas sudėtingesnis dantų gydymas.

Vaikų burnos ir dantų ligos

Odontologai savo kabinete sulaukia mažų vaikų, tėvų atvedamų ne tik profilaktikos tikslais, bet ir tų, kurių dantų būklė, deja, yra iš tiesų prasta. Kaip ir suaugusiųjų, taip ir vaikų atžvilgiu galimos įvairios diagnozės bei ligų progresavimo laipsniai, tačiau dažniausia vaikų burnos ir dantų liga – ėduonis.

Deja, šiuo klausimu statistika optimistiškai nenuteikia. 68 proc. vaikų iki 3 metų dantys jau pažeisti ėduonies, o vaikų grupėje iki 6 metų šis skaičius siekia net 95 proc. Ėduonį sukelia burnoje besikaupiančios apnašos, kuriose esančios bakterijos išskiria rūgštis, pažeidžiančias danties audinius.

Vaikų dantų ligų priežastys

Viena dažniausių vaikų dantų ligų priežasčių – netinkama dantų priežiūra. Vaikui, siekiant kruopštaus dantų išvalymo, nepakanka motorinių įgūdžių. Tad tuo iki vaikui sukaks 6-7 metai turi rūpintis tėvai, patys jam valydami dantis ar padėdami tai padaryti. Vėliau, vaikui paaugus, taip pat būtina sekti, jog burnos higiena būtų tinkama.

Netinkama mityba, tai yra dažnas saldžių produktų ar gėrimų, gazuotų gėrimų, daug angliavandenio turinčio maisto vartojimas – dar viena priežastis, dėl kurios tėvai skundžiasi, jog vaiko dantys ruduoja, mažylį kankina skausmas, o norint pašalinti dantų problemą yra būtinas ir sudėtingesnis dantų gydymas.

Dantų nuvalymas ir higienos mokymas
25,00 €
Profesionali vaikų higiena
40,00 €
Pažyma
5,00 €
Profilaktinis patikrinimas
15,00 €
Higienos mokymas
25,00 €
Dantų apnašų nuvalymas
15,00 €
Psichologinis vaiko ruošimas pagal „pažintinę – parodomąją“ programą (25 min.)
25,00 €
Dantų dengimas fluoro laku vaikams (1 dantis)
5,00 €
Dengimas silantu (vieno danties)
20,00 €
Pieninio danties paprastas plombavimas
40,00 €
Pieninio danties sudėtingas plombavimas
55,00 €
Plombavimas stiklo jonomerine plomba
35,00 €
Kariozinių audinių valymas ir cementinė plomba
25,00 €
Vaistų uždėjimas pieniniam dančiui
15,00 €
Įtvaro nuėmimas
20,00 €
Pulpos padengimas biokeramine medžiaga
40,00 €
Pieninio danties endodontinis gydymas (vieno apsilankymo metu)
45,00 €
Pieninio danties endodontinis gydymas (antras, trečias apsilankymai)
30,00 €
Pieninio danties šalinimas
35,00 €
Paprastas pieninio danties šalinimas
15,00 €