Gingivito gydymas

Gingivitas – dantenų uždegimas, kuris, laiku suteikus tinkamą gydymą, gali visiškai praeiti. Tačiau, ignoruojant simptomus ir delsiant kreiptis pas odontologą, išsivysto periodontitas – net ir dantų netekimu galinti baigtis liga.

Gingivitas

Įvertinus Jūsų nusiskundimus ir periodonto būklę, Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje Jums bus suteiktas profesionaliausias periodontologinis gydymas.

Gingivito atsiradimo priežastys

 • Didelis apnašų kiekis, kuris, veikiamas burnoje esančių bakterijų, išprovokuoja organizmo imuninį atsaką ir lemia gingivitą, tai yra – dantenų uždegimo, atsiradimą. Išskiriamos ir kitos priežastys, galinčios sukelti šią ligą.
 • Tam tikrais gyvenimo tarpsniais, kai pasireiškia reikšmingi hormonų pokyčiai, pavyzdžiui, prasidėjus menopauzei ar nėštumo metu, dantenų uždegimo rizika ženkliai išauga. Dėl besilaukiančioms moterims būdingo spartesnio apnašų ant dantų kaupimosi, išskiriamas net vadinamasis nėščiųjų gingivitas, o moterys šiuo savo gyvenimo laikotarpiu turėtų itin rūpintis burnos higiena, reguliariai lankytis pas odontologą. Negydomas gingvitas, komplikavęsis į periodontitą, gali lemti net ir priešlaikinį gimdymą.
 • Imuninės sistemos ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, ŽIV, onkologiniai susirgimai.
 • Rūkymas daro neigiamą įtaką dantenų būklei ir didina šių uždegimo riziką.
 • Gingivito simptomai pasireiškia ir vaikams, tačiau su amžiumi šios ligos rizika didėja.
 • Su maistu gaunant nepakankamai organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų, dantenų uždegimo rizika auga.
 • Žmonės, kurių vienas ar abu tėvai turėjo dantenų uždegimą, gingivitu serga dažniau.

Gingivito priežastys – vienas iš kriterijų, kuriuo remiantis yra skiriamos atskiros gingivito rūšys: ūminis (ūmus), lėtinis, bakterinis, nekrozinis.

Gingivito simptomai

Žemiau pateikti požymiai, signalizuojantys apie galimai prasidėjusį gingivitą. Jei jums pasireiškė šie simptomai, turėtumėte kuo skubiau registruotis apžiūrai pas odontologą. Laiku pradėtas periodontinis gydymas garantuoja efektyvius rezultatus (dažnu atveju gingvitas yra visiškai pagydomas), o, svarbiausia, leidžia išvengti rimčiausios pasekmės – dantenų uždegimo komplikavimosi į periodontitą.

 • Valantis dantis pastebimas dantenų kraujavimas (sunerimti turėtumėte ir dėl retkarčiais matomo kraujo).
 • Iš burnos sklindantis nemalonus kvapas, gingivito atveju atsirandantis bakterijoms skaidant maisto likučius, esančius burnoje.
 • Patinusios, natūralią rožinę spalvą pakeitusios dantenos (raudonos, violetinės).
 • Atsiradęs dantenų jautrumas, juntamas valantis dantis ar šias liečiant.
 • Vizualiai matomas dantenų suglebimas (sveikos dantenos yra tvirtos).
 • Dantenų atsitraukimas, vizualiai sudarantis ilgesnių dantų efektą arba sąlygojantis atsiradusį dantų jautrumą.

Kaip gydomas gingivitas, arba dantenų uždegimas?

Gingivito gydymas apima du etapus: gydymo procedūras odontologijos klinikos kabinete bei tinkamą burnos ertmės higienos palaikymą namuose.

Jei gingivitas pastebimas, kai liga dar nėra pažengusi, šios gydymui įprastai pakanka profesionalios burnos higienos, kurios metu pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, atliekama dantų bei dantenų dezinfekcija. Priklausomai nuo uždegimo laipsnio, odontologas gali paskirti ir kitas gydomąsias procedūras.

Norint, jog profesionalios higienos rezultatai gingivito gydymo atžvilgiu būtų sėkmingi, liga nesikartotų ar nesikomplikuotų, ir namuose būtina laikytis odontologo pateiktų rekomendacijų burnos priežiūrai.

Dantenų uždegimas, kuo skalauti?

Kuomet prasidėjo dantenų uždegimas, galite labai daug padėti sau patys. Kaip jaui turbūt supratote, gydymo sėkmė yra ne tik odontologo, bet ir jūsų rankose. Tad belieka pasirūpinti visomis reikiamomis burnos priežiūros priemonėmis. Labai daug padėti gali speciali dantų pasta nuo dantenų uždegimo, antibakterinis burnos skalavimo skystis. Nepamirškite kasdien kruopščiai valyti tarpdančių dantų siūlu – maisto likučius reikėtų pašalinti kiekvieną kartą pavalgius.

Kokias valymo priemones naudoti ir kokie burnos skalavimo skysčiai efektyviausi, daugiau papasakos mūsų klinikos odontologas, atlikęs gydymo procedūrą.

Ar gingivitas išgydomas?

Pacientams, su nerimu klausiantiems, kas tai per liga ir ar išgydomas gingivitas, turime gerą žinią. Taip, tai – tai išgydoma periodonto liga. Tiesa, gydymas, siekiant išvengti komplikavimosi į parodontozę, turi būti pradedamas tik pastebėjus pirmuosius požymius.

Periodontologo konsultacija
60,00 €