Dantų šaknų kanalų pergydymas

Dantų šaknų kanalų pergydymas – pakartotinis endodontinis gydymas, kurio metu, pašalinus iš šaknies kanalų senąją plombinę medžiagą, praplatinus kanalus, juos kruopščiai išvalius ir dezinfekavus, šie užpildomi nauja medžiaga (gutaperča).

Praktikoje pasitaiko atvejų, kai kanalų pergydymas būtinas dėl anksčiau nekokybiškai atlikto endodontinio gydymo. Tačiau reikia pabrėžti, jog ir itin kruopščiai atlikus šaknų kanalų gydymą, bakterijos, sukeldamos nemalonius simptomus (skausmas, veido tinimas, pūliniai ant dantenų ir kita) bei keldamos riziką paciento burnos ir bendrai sveikatai, gali ir toliau daugintis. Tokioje situacijoje norint išvengti žandikaulio kaulo nykimo, o galiausiai – ir danties netekimo, turi būti atliktas dantų šaknų kanalų pergydymas.

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje dantų kanalų pergydymas (o taip pat – ir esant sudėtingesnei situacijai pirminio endodontinio gydymo metu) atliekamas pasitelkus mikroskopą. Šis instrumentas, leidžiantis pamatyti didesnį, aiškesnį vaizdą, pagerina atliekamos procedūros tikslumą. Tai ženkliai sumažina galimų komplikacijų tikimybę bei garantuoja efektyvius gydymo rezultatus.

Kada reikalingas dantų kanalų pergydymas?

Žemiau pateiktos priežastys, kurioms esant yra reikalingas pakartotinis endodontinis gydymas.

  • Pacientas junta stiprų danties skausmą (ypač pasireiškiantį naktimis ar kramtant maistą, liečiant dantį), galimai signalizuojantį apie uždegimą, esantį šaknies viršūnės periodonto audiniuose.
  • Padarytoje danties rentgeno nuotraukoje pastebima kaulinio audinio, esančio aplink šaknies viršūnes, destrukcija (irimas).
  • Ant dantenų yra susidaręs nedidelis pūlinys.
  • Jei pirminis dantų šaknų kanalų valymas buvo atliktas nekokybiškai arba kanalai nebuvo užpildyti plombine medžiaga.
  • Prieš planuojant atlikti dantų protezavimą ir siekiant pagerinti anksčiau atlikto dantų šaknų kanalų valymo kokybę.
  • Pastebėjus laidumą, esantį danties vainiko užpilde.
  • Tais atvejais, jei gydomas dantis buvo paliktas atviras ilgiau nei savaitę ar ilgiau nei 1 mėnesį su laikinu vainiko užpildu.

Dantų šaknų kanalų pergydymo kaina

Vienas dantis gali turėti 1-4, o kartais – net ir 5 šaknies kanalus. Galutinė dantų šaknų kanalų pergydymo kaina priklauso nuo atvejo sudėtingumo bei šaknies kanalų skaičiaus.

Endodontologo konsultacija
€ 60,00