Dantų tiesinimas treineriais

Ortodontinis treineris – iš silikono pagamintas, minkštas, išimamas ortodontinis aparatas, įprastai rekomenduojamas vaikams, turintiems pieninius ir nuolatinius dantis (kai kuriais atvejais – vyresniems vaikams ir suaugusiems), susidūrusiems su nedidele sąkandžio ar atskirų dantų korekcijos būtinybe, taip pat turintiems netaisyklingų įpročių (piršto čiulpimas, miegojimas išsižiojus, liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje, netaisyklingas maisto rijimas ir kita), kurie neretai ir tampa netinkamo veido ir žandikaulių vystymosi priežastimi.

dantų tiesinimas treineriais

Dantų tiesinimo treineriais privalumai ir trūkumai

Kiekviena ortodontinio gydymo alternatyva turi savų privalumų bei trūkumų. Dantų tiesinimas treineriais – ne išimtis. Ar tai – tinkamiausias gydymo metodas, kurį šiuolaikinė ortodontija gali pasiūlyti Jūsų vaiko atveju, konsultacijos metu įvertins Dental P.R.O. klinikos ortodontas.

Privalumai

 • Treineriais atliekamos ne tik dantų tiesinimo bei sąkandžio korekcijos funkcijos, bet ir padedama atsikratyti žalingų įpročių.
 • Galimybė dantų tiesinimo prietaisą išsiimti.
 • Treineris naudojamas nakties metu, dieną pakanka šį nešioti vos kelias valandas.
 • Paprasta prižiūrėti treinerį bei užtikrinti tinkamą burnos ertmės higieną.
 • Lyginant su kitais ortodontiniais aparatais, treinerių kaina yra nedidelė.

Trūkumai

 • Galima naudoti tik esant tam tikroms, nesudėtingoms ortodontinėms problemoms.
 • Nešiojant treinerį, galimi kalbėsenos sutrikimai.
 • Siekiant efektyvių rezultatų, būtina tėvų kontrolė, jog vaikas aparatą nešiotų tiek laiko, kiek rekomendavo ortodontas.
 • Būtina, jog vaikas suprastų gydymo esmę ir vadovautųsi specialisto pateiktomis rekomendacijoms.

Kaip veikia dantų tiesinimo treineriai?

Dantų tiesinimo treineriai pasižymi panašiu veikimo principu, kaip ir ortodontinė viela. Šiame aparate yra speciali liežuvio kilpelė, nukreipianti šį į taisyklingą padėtį viršutiniame žandikaulyje ir tokiu būdu sąlygojanti netaisyklingų rijimo įpročių, įtakojančių dantų susigrūdimo atsiradimą, atsikratymą bei skatinanti kvėpuoti per nosį. Pastarasis veiksnys yra svarbus kalbant apie taisyklingą veido vystymąsi. Treineris sukuria nedidelę jėgą, kurios veikiami per arti vienas kito susigrūdę dantys yra stumiami į taisyklingą padėtį.

treineriai

Dantų tiesinimo treineris turi būti nešiojamas visą naktį, o taip pat – ir dieną, maždaug 1 – 2 valandas arba taip, kaip nurodė gydantis ortodontas. Šis aparatas, kaip profilaktika prieš ydingų įpročių susiformavimą bei taisyklingo sąkandžio formavimo priemonė, gali būti naudojamas ir mažiems vaikams, vietoje čiulptuko. Nakties metu treineris tiesina dantis ir atlieka sąkandžio korekciją, o dieną vaikus mokina žalingų įpročių atsisakymo.

Priklausomai nuo individualios paciento klinikinės situacijos bei, žinoma, treinerio naudojimo taisyklingumo bei kitų ortodonto pateiktų rekomendacijų laikymosi, dantų tiesinimas treineriais užtrunka maždaug 6 – 9 mėnesius.

Kam tinka dantų tiesinimas treineriais?

Dantų tiesinimas treineriais įprastai taikomas vaikams su mišriu sąkandžiu (turintiems tiek pieninių, tiek nuolatinių dantų), turinčių nesudėtingų ortodontinių problemų ar žalingų įpročių, galinčių šias išprovokuoti ateityje. Kai kuriais atvejais šis gydymo metodas galimas ir vyresnių vaikų ar suaugusiųjų gydymui.

Kam netinka dantų tiesinimas treineriais?

Dantų tiesinimas treineriais nėra taikomas esant dideliems defektams dantų lanke. Taip pat tai – gydymo metodas, suaugusiems taikomas tik išimtiniais atvejais.

Kaip prižiūrėti dantų tiesinimo treinerius?

Treineris – išimamas ortodontinis aparatas, tad, kaip patvirtina ir pacientų atsiliepimai, vadovaujantis rekomendacijomis, kurias pateikia ortodontas, burnos higiena pastarąjį naudojant nepasikeičia, o prižiūrėti treinerį taip pat nėra sudėtinga.

 • Treinerį išsiėmus, nuplaukite šį šiltu vandeniu, o, siekiant užtikrinti nepriekaištingą švarą, išvalykite šepetėliu ir dantų pasta.
 • Treineris yra pagamintas iš plastiko, tad naudoti dezinfekuojančių tablečių nerekomenduojama.
 • Išimtas treineris turėtų būti laikomas specialiai tam skirtoje apsauginėje dėžutėje.
 • Treinerių negalima kramtyti!

Kiek kainuoja dantų tiesinimas treineriais?

Dantų tiesinimo treinerių kaina nėra didelė. Kuo anksčiau pradedamas ortodontinis gydymas, tuo efektyvesnių rezultatų sulaukiama bei išvengiama didesnių komplikacijų ateityje. Konkretūs Dental P.R.O. klinikos taikomi odontologinių paslaugų įkainiai nurodyti mūsų svetainėje, šis klausimas išsamiai aptariamas konsultacijos su gydančiu ortodontu metu.

Treineris
180,00 €