Dantų tiesinimas plokštele

Dantų tiesinimas plokštele – viena iš ortodontinio gydymo galimybių, kurią jauniesiems pacientams (dažniausiai – 8 – 12 metų vaikams) siūlo šiuolaikinė ortodontija. Ortodontinės dantų plokštelės yra gaminamos iš plastikinio pagrindo, metalinių, plokštelę laikančių kabliukų ir specialių aktyviųjų elementų, traukiančių dantis į reikiamą vietą ir taip atliekančių pageidaujamą dantų ar sąkandžio korekciją.

dantų tiesinimo plokštelė

Šis ortodontinis aparatas yra gaminamas individualiai, pagal paciento dantų antspaudus ir rekomenduojamas nedidelių ortodontinių problemų sprendimui: viršutinio bei apatinio žandikaulio dantų tiesinimui, kreivo sąkandžio korekcijai, formuojant nuolatinių dantų augimo vietas ar norint išlaikyti išdygusius dantis naujoje padėtyje. Taip pat ortodontinės plokštelės gali būti naudojamos ir po atlikto ortodontinio gydymo breketais, norint išlaikyti pasiektus rezultatus.

Dantų tiesinimo plokšteles, prireikus, galima išimti. Tiesa, ši galimybė suteikia ne tik daugiau patogumo bei laisvės, lyginant su fiksuotais ortodontiniais aparatais, bet ir pacientus (kadangi kalbama apie vaikus, tai – dažniausiai jų tėvus) įpareigoja būti sąmoningais ir atsakingais. Nuo to, kaip laikomasi dantų plokštelės nešiojimo rekomendacijų (tai patvirtina ir asmeninė pacientų patirtis), priklauso galutinis rezultatas.

Dantų tiesinimo plokštele privalumai ir trūkumai

dantų plokštelė

Kaip ir visi ortodontinio gydymo būdai, dantų tiesinimas plokštele turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Kuris dantų tiesinimo ar sąkandžio variantas yra tinkamiausias individualiu atveju, patarti gali tik ortodontas, įvertinęs esamą paciento situaciją bei turimus pageidavimus gydymo atžvilgiu.

Privalumai

 • Kai reikia, pavyzdžiui, valgant, plokštelę galima lengvai išsiimti.
 • Galimybė plokštelę išsiimti palengvina šio aparato bei burnos ertmės priežiūrą.
 • Dantų tiesinimo plokštelės gali būti įvairių spalvų, puoštos paveiksliukais ar lipdukais. Tokios individualizuotos dizaino galimybės paverčia plokšteles patrauklesnes vaikams.
 • Gana neaukšta kaina.

Trūkumai

 • Gali būti naudojamos tik esant nesudėtingiems klinikiniams atvejams.
 • Dantų jautrumas ar diskomfortas, laikinai atsirandantis pradėjus nešioti plokštelę.
 • Galimi kalbėsenos sutrikimai.
 • Būtina tėvų kontrolė, jog vaikas nepamirštų įsidėti dantų tiesinimo plokštelės. Ši ortodontinė plokštelė norimą efektą atneša tik tada, jei yra nešiojama rekomenduojamą valandų per parą skaičių.

Kam tinka dantų tiesinimas plokštele?

Dantų tiesinimas plokštele – ortodontinio gydymo metodas, skirtas nedidelėms dantų padėties bei sąkandžio korekcijoms, taip pat – kaip prevencinė priemonė, norint išvengti žandikaulio deformacijos, efektyviausius rezultatus galinti atnešti 8 – 12 metų vaikams ir paaugliams.

Kam netinka dantų tiesinimas plokštele?

Dantų tiesinimas plokštele netinka suaugusiems, taip pat – vaikams ir paaugliams, jei šių ortodontinės problemos yra sudėtingesnės.

Kiek laiko reikia nešioti dantų tiesinimo plokštelę?

Dantų tiesinimo plokštelė dažniausiai nešiojama nakties metu, tačiau, norint efektyvesnių rezultatų, per parą šią reikėtų nešioti maždaug 18 – 22 valandas.. Laikantis rekomendacijų, kurias pateikė ortodontas, gydymas taikant šį metodą įprastai trunka 8 – 14 mėnesių, kartais ir ilgiau. Plokštelės nešiojimo trukmė bei gydymo efektas priklauso nuo to, kaip atsakingai laikomasi ortodonto rekomendacijų.

Kaip prižiūrėti dantų tiesinimo plokštelę?

Dantų tiesinimo plokštelė – išimamas ortodontinis aparatas, tad palaikyti nepriekaištingą šios higieną nėra sudėtinga.

 •         Valgant ir valant dantis, plokštelę išsiimkite.
 •         Pavalgę, išskalaukite burną stikline vandens, o prieš įsidedant plokštelę, nuplaukite ant jos esančias apnašas.
 •         Plokštelę plaukite ne tik po valgio, bet taip pat ryte ir vakare.
 •         Plokštelę valykite kietu dantų šepetėliu su nedideliu dantų pastos kiekiu.
 •         Papildomai plokštelės dezinfekcijai galite naudoti specialias tirpiąsias tabletes.

Kiek kainuoja dantų tiesinimas plokštele?

Dantų plokštelės kaina, vertinant šio ortodontinio gydymo efektyvumą, nėra didelė. Konkretūs Dental P.R.O. klinikoje taikomi odontologinių paslaugų įkainiai nurodyti mūsų svetainėje. Šis klausimas išsamiai aptariamas konsultacijos su gydančiu ortodontu metu.

Dantų plokštelė
250,00 €
Dantų plokštelės kontrolė / orto aparato kontrolė
30,00 €
Dantų plokštelės pataisa kabinete
50,00 €
Silikoninis atspaudas plokštelėms
40,00 €
Plokštelių armavimas standartiniu tinkleliu
50,00 €