Dantų chirurgija

Burnos ir dantų chirurgija – odontologijos sritis, kuri apima įvairios apimties ir sudėtingumo chirurgines operacijas, atliekamas burnos ir žandikaulio srityse, taip pat – reikiamus diagnostinius tyrimus. Burnos chirurginės procedūros atliekamos turint tikslą pašalinti grėsmes, galimai kylančias burnos ir bendros sveikatos atžvilgiu, taip pat siekiant garantuoti efektyvius tolimesnio gydymo rezultatus.

Dental P.R.O. – viena iš nedaugelio odontologijos klinikų Lietuvoje, turinti licenciją chirurgines ar kitas gydymo procedūras atlikti su sedacija. Ši galimybė, o taip pat – burnos chirurgijos paslaugas teikiančių specialistų profesionalumas bei taikomi moderniausi gydymo metodai lemia, jog net sudėtingesnės chirurginės intervencijos nesukelia pacientui diskomforto bei užtikrina efektyvų gydymo rezultatą.

Dantų chirurgija

 

Mūsų klinikos burnos chirurgai vietoje įprastų chirurginių instrumentų dažnai naudoja lazerį. Tai – šiuolaikinės medicinos laimėjimas, leidžiantis atlikti preciziškai tikslų pjūvį, išvengti skausmo bei kraujavimo operacijos metu. Taip pat lazerio naudojimas įtakoja ir greitesnį bei sklandesnį žaizdos gijimo procesą.

Kokias odontologinės chirurgijos paslaugas teikiame?

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje teikiamos įvairios burnos ir dantų chirurgijos paslaugos.

Burnos chirurgija

Danties rovimas (paprastas nuolatinio, išdygusio protinio, retinuoto danties šalinimas) – bene dažniausiai atliekama burnos chirurginė operacija, kurios poreikį sąlygoja įvairios priežastys (stiprus, ėduonies sukeltas danties pažeidimas, dantų lūžiai bei skilimai, netaisyklingas sąkandis, šalia esančių burnos audinių ligos, nepilnai išdygęs ir dėl to įvairias komplikacijas sukelti galintis dantis ir kita). Žinoma, sprendimas šalinti dantį yra priimamas prieš tai atlikus būtinus tyrimus ir apsvarčius visas galimas gydymo alternatyvas natūralaus danties išsaugojimui.
Žandikaulio rekonstrukcija – chirurginė procedūra, kurios metu yra atauginama dėl prarasto danties/dantų sunykusio kaulo dalis, o vėliau atliekamas danties/dantų implantavimas. Atsižvelgiant į tai, kiek dantų pacientas yra netekęs ir kaip stipriai sunykęs kaulas, skiriasi taikomi žandikaulio rekonstrukcijos metodai (sinuso pakėlimas, kaulo bloko persodinimas, kaulo regeneracija).

Sinusų, kuriuos nuo dantų šaknų skiria kaulo ir gleivinės sluoksnis, pakėlimo operacija atliekama pacientams, dėl prarastų dantų kaului suplonėjus taip, jog nebepakanka vietos implantų įsriegimui.

Kaulo bloko persodinimo operacija aktuali implantacijai besiruošiantiems pacientams, kurių danties kaulas savo plotį praradęs dėl prarasto danties ir to sąlygoto kaulo sunykimo.

Kaulo regeneracija – chirurginė procedūra, atliekama esant nedideliam kaulo sunykimui, pažeidimo vietą užpildant specialiu kaulo pakaitalu. Atsižvelgiant į individualią klinikinę situaciją, kaulo regeneracija gali būti atliekama ir dantų implantavimo metu.

Minkštųjų audinių augmentacija – chirurginė procedūra, kurios metu, taikant individualioje situacijoje tinkamiausius metodus, dantenoms grąžinama sveika, pradinė išvaizda, kuri buvo prarasta dėl patirto traumos, periodontito, atliktos kaulo augmentacijos procedūros ar kitų priežasčių.

Priežastys, kodėl gali būti taikoma burnos ir dantų chirurgija

Burnos ir dantų chirurgijos procedūrų būtinybė gali tapti aktuali dėl įvairių priežasčių: esant tam tikroms dantų patologijoms (pavyzdžiui, retinuoto danties atveju), netekus vieno ar kelių dantų ir ruošiantis šiuos atkurti, prieš planuojamą ortodontinį gydymą.

Intervencinės burnos ir dantų chirurginės procedūros taikomos esant sudėtingiems klinikiniams atvejams, kai konservatyvusis gydymas negali būti atliekamas ar neduoda efektyvių rezultatų.

Kaip pasiruošti burnos ir dantų chirurginei procedūrai?

Žemiau pateiktos taisyklės, kurių pacientams rekomenduoja laikytis prieš bet kokią burnos ir dantų chirurginę procedūrą. Jei reikalingas individualius pasiruošimas, apie tai, žinoma, Jus informuos gydytojas.

 • Po atliktos chirurginės intervencijos turėsite vengti fizinės veiklos, tad iš anksto pasirūpinkite švaria namų aplinka, pasiklokite lovą (ypač, jei gyvenate vienas).
 • Pasirūpinkite, jog turėtumėte lydintį asmenį (tai būtina, jei chirurginė intervencija bus atliekama su sedacija), parvešiantį jus namo bei suteiksiantį kitą reikiamą pagalbą.
 • Pasirūpinkite, jog namie būtų minkštų, skystų maisto produktų (kurį laiką po operacijos reikia vengti kieto maisto).
 • Nukelkite aktyvaus laisvalaikio planus.
 • Pasirūpinkite, jog namų vaistinėlėje būtų vaistų nuo skausmo, sterilių vienkartinių tvarsčių, skirtų sukandimui. Taip pat – ledukų ar specialaus šaldomojo kompreso, kurie, prireikus, bus naudojami malšinti po operacijos galintį atsirasti skausmą, patinimą.

Rekomendacijos po burnos ir dantų chirurginės procedūros

Burnos ir dantų chirurgija, lyginant su įprastu terapiniu dantų gydymu – apima gerokai sudėtingesnes procedūras, tačiau šios, atliekamos profesionalaus, patyrusio burnos chirurgo, nesukelia pacientui didelio diskomforto bei garantuoja efektyvius rezultatus. Priklausomai nuo atliktos operacijos apimties ir sudėtingumo, visiškai sugijimui prireikia nuo 2 dienų iki mėnesio laiko. Tiesa, kalbant apie pooperacinį laikotarpį ir gijimo trukmę, itin reikšmingas faktas, kaip pacientas laikysis gydytojų pateiktų rekomendacijų.

 • Norint sumažint skausmą ir patinimą, galinčius atsirasti operacijos vietoje, naudokite ledo kompresus.
 • Bent 48 valandas po atliktos operacijos žaizdos vietos nešildykite.
 • Kiek įmanoma ilgiau po chirurginės intervencijos atsisakykite alkoholio (bent vienai savaitei) ir nikotino (bent 2 savaitėms). Priešingu atveju žaizda gis lėčiau.
  3-4 dienas po operacijos sveikąja burnos puse valgykite minkštą, skystoką, be aštrių prieskonių pagamintą maistą. Kurį laiką venkite kietų, taip pat – traškių ar lipnių produktų.
 • Kurį laiką negerkite per šiaudelį (traukiant gali pasišalinti susidaręs kraujo krešulys ir atsinaujinti kraujavimas iš žaizdos).
 • Pirmąją dieną po atliktos operacijos dantų pastos nenaudokite, vėliau tęskite įprastą dantų priežiūrą, kruopščiai valydami aplink žaizdą, tačiau stengdamiesi neliesti šepetėliu žaizdos vietos ir siūlų.
 • Burnos chirurgo paskirtus antibiotikus ar kitus medikamentus vartokite vadovaudamiesi gydytojo nurodymais.
 • Operacijos atlikimo dieną susilaikykite nuo burnos skalavimo. Vėliau, bent savaitę laiko po kiekvieno valgymo, skalaukite burną dezinfekcinėmis savybėmis pasižyminčiais skalavimo skysčiais, rekomenduotais gydytojo.

Kiek kainuoja dantų chirurgijos paslaugos?

Paradontozinio danties šalinimas
€ 30,00
Paprastas danties šalinimas
€ 50,00
Vidutinio sudėtingumo danties šalinimas
€ 65,00
Sudėtingas danties šalinimas
€ 80,00
PROTINIO danties šalinimas (paprastas)
€ 80,00
PROTINIO danties šalinimas (vidutinio sudėtingumo)
€ 100,00
PROTINIO danties šalinimas (sudėtingas)
€ 120,00
Retinuoto (pilnai esančio kaule) danties šalinimas
€ 150,00
Pusiau retinuoto danties šalinimas
€ 120,00
Danties šaknies šalinimas
€ 40,00
Pieninio danties šalinimas
€ 35,00
Alveolės užpildymas regeneruojančia medžiaga po danties pašalinimo
€ 60,00
Neišdygusios ilties atidengimas ir ortodontinės sagutės tvirtinimas
€ 235,00
Šaknies viršūnės rezekcija
€ 300,00
Šaknies amputacija
€ 75,00
Hemisekcija
€ 80,00
Incizija
€ 45,00
Retinuoto danties atidengimas ortodontijai
€ 100,00
Ortodontinių mini implantų operacija
€ 175,00
Chirurginis perikoronorito gydymas
€ 30,00
Odontologinės cistos pašalinimas (mažiau nei 1 cm)
€ 205,00
Odontologinės cistos pašalinimas (daugiau nei 1 cm)
€ 400,00
Danteninės šypsenos korekcija
€ 235,00
Lazerio panaudojimas ištyrimui
€ 25,00
Herpeso viruso vešėjimo sustabdymas
€ 15,00
Mukocelės Ekscizija
€ 100,00
Akmenų iš seilių liaukų pašalinimas
€ 100,00
Klinikinis vainiko pailginimas
€ 80,00
Kaulinės išaugos šalinimas
€ 80,00