Dantų tiesinimas breketais

Dantų tiesinimas breketais – bene žinomiausias, populiariausias ir, svarbiausia, vienas efektyviausių būdų džiaugtis akivaizdžiai gražesne šypsena. Svarbu suprasti, jog ortodontai dirba ne vien tam, jog būtų pasiekti pacientą tenkinantys estetiniai rezultatai. Tiesūs dantys ir taisyklingas sąkandis būtinas siekiant užkirsti kelią dažnoms dantų ir dantenų ligoms, apsaugoti nuo ankstyvo dantų netekimo, išsaugoti sveiką žandikaulio sąnarį, išvengti skausmų galvos srityje ir kitose kūno dalyse, bei, žinoma, prisidėti prie geresnės emocinės žmogaus būsenos.

dantų tiesinimas breketaisBreketų sistema yra sudaryta iš nedidelių detalių, tvirtinamų ant kiekvieno danties paviršiaus (vidinės ar išorinės pusės), kurias, kaip ir kiekvieną dantį, jungia iš vielos gaminamas lankas. Breketai, naudojant specialią tvirtinimo medžiagą, yra priklijuojami prie dantų, tad tai – ortodontinis aparatas, kuris yra nuimamas tik pabaigus gydymą ir sulaukus pageidaujamų rezultatų.

Pacientams, priklausomai nuo individualios klinikinės situacijos (tai yra ortodontinių problemų dydžio), pageidavimų bei finansinių galimybių, galima rinktis iš kelių skirtingų breketų rūšių, kurios tarpusavyje skiriasi fiksacijos mechanizmu, estetika, efektyvumu, komfortu naudojimo metu, kaina bei kitais niuansais, kuriuos konsultacijos metu išsamiai aptaria ortodontas.

Dantų tiesinimas breketais, lyginant su kitomis ortodontinio gydymo alternatyvomis, pavyzdžiui, kapomis, gali būti taikomas net ir esant itin sudėtingoms problemoms. Žemiau pateiktos situacijos, kurioms esant, yra rekomenduojami breketai.

 • Kreivi, vienas prie kito per arti susigrūdę dantys.
 • Gilaus (viršutiniai dantys, sukandus, uždengia apatinius), atvirkštinio (apatiniai dantys, sukandus, uždengia viršutinius), atviro (sukandus, tarp priekinių dantų lieka tarpas, o liečiasi tik šoniniai dantys ), kryžminio (lūpos pusėn palinkę vienas ar keli šoniniai apatiniai dantys, dengiantys viršutinius) sąkandžio korekcija.
 • Tarp dantų esančių per didelių tarpų panaikinimas.
 • Veido formos korekcijos, kitų žandikaulio problemų sprendimas.

Dantų tiesinimas breketais įprastai pradedamas vaikams sulaukus 12 – 13 metų, kai jau sudygę visi nuolatiniai dantys. Kai kuriais atvejais breketai gali būti naudojami ir jaunesniems, pieninių dantų turintiems vaikams, kai būtina atlikti netaisyklingai išdygusių nuolatinių dantų korekciją. Žinoma, ortodontinis gydymas breketais gali būti taikomas bei atnešti efektyvių rezultatų ir suaugusiems asmenims.

breketai dantims

Dantų tiesinimo breketais privalumai

Dantų tiesinimas breketais – pacientų tarpe viena populiariausių ortodontinio gydymo alternatyvų, nes:

 • Gali būti taikoma esant ir itin sudėtingiems atvejams;
 • Patrauklus kainos ir kokybės santykis;
 • Prieinama galimybė rinktis iš skirtingų breketų rūšių, geriausiai atitinkančių individualią situaciją ir pageidavimus.

Dantų breketų rūšys (išoriniai ir vidiniai)

Priklausomai nuo to, ant kurios danties vietos (vidinio ar išorinio) breketas yra klijuojamas, skiriamos dvi pagrindinės šio ortodontinio aparato rūšys – išoriniai (metaliniai, beligatūriniai, keramikiniai, safyriniai) ir vidiniai (liežuviniai).

Metaliniai breketai

Tai – populiariausi, efektyviausius rezultatus tiesinant dantis bei koreguojant sąkandį atnešantys bei kaina patraukliausi dantų breketai. Tiesa, kai kurių pacientų metaliniai breketai arba vadinamosios „kabės“  kritiškai vertinami dėl menkos estetikos. Įprastais ortodontinis gydymas breketais trunka 1,5 – 2 metus.

Keramikiniai breketai

Tai, lyginant su metaliniais breketais – estetiškesnė, mažiau pastebima ortodontinio gydymo alternatyva, atnešanti efektyvius rezultatus. Visgi, keramikiniai breketai yra trapūs (sulūžus – būtina keisti nauju), brangesni, o gydymas dažnu atveju trunka ilgiau

Beligatūriniai breketai

Beligatūriniai breketai taip pat gaminami iš metalo, tačiau, dėl viduje esančio specialaus lanko fiksavo mechanizmo – užrakto – viela prie dantų spaudžiama mažesne jėga, tad pacientas patiria mažiau diskomforto. Gydymas šios rūšies breketais įprastai užtrunka trumpiau, reikia rečiau lankytis pas ortodontą, paprasčiau užtikrinti ir jų švarą.

Safyriniai breketai

Monokristalinis safyras – skaidri, šviesą atspindinti medžiaga, iš kurios pagaminti breketai  yra estetiški ir beveik nematomi. Taip pat, šios rūšies breketai vertinami dėl tvirtumo bei juntamo mažesnio diskomforto. Ortodontinis gydymas, pasirinkus šiuos breketus, įprastai trunka šiek tiek ilgiau. Aukštesnė kaina, lyginant su kitomis išorinių breketų rūšimis – dar vienas safyrinių breketų trūkumas.

Liežuviniai breketai

Vidiniai liežuviniai breketai tvirtinami iš vidinės dantų pusės, tad yra visiškai nematomi. Tiesa, šios rūšies breketai gali būti naudojami tik esant nedidelėms ortodontinėms problemoms, kainuoja gerokai daugiau nei išoriniai breketai, gali dirginti itin jautrią liežuvio gleivinę ar, adaptacijos prie breketų metu, sukelti šveplavimą.

Kokius breketus rinktis?

Breketai tarpusavyje skiriasi gydymo efektyvumu, estetika, kaina bei kitais niuansais, kuriuos aptarsite su gydysiančiu ortodontu per konsultaciją. Tik specialistas, įvertinęs individualią dantų ir sąkandžio būklę, ortodontinės problemos dydį bei paciento lūkesčius, gali rekomenduoti, kuri breketų rūšis konkrečiu atveju yra efektyviausia.

Ortodontinio gydymo breketais esminiai etapai

Ortodontinis gydymas breketais, siekiant efektyvių rezultatų, užtrunka. Šį sudaro atskiri etapai, reikšmingi kalbant apie galutinę gydymo sėkmę.

 1. Pradinė konsultacija su ortodontu
  Dental P.R.O. klinikos ortodontas, apžiūrėjęs paciento dantis ir sąkandį, įvertina ortodontinės problemos sudėtingumą, išklauso paciento pageidavimus galutinio rezultato atžvilgiu bei galimybes ir pasiūlo tinkamiausią breketų rūšį. Aptarus kiekvienos alternatyvos privalumus ir trūkumus, kartu su pacientu priimamas efektyviausias dantų tiesinimo sprendimas, aptariama gydymo eiga, planuojama trukmė, paslaugos kaina.
 2. Ortodontinio gydymo planas
  Naudojant specialų intraoralinį skenerį, yra nuimami dantų lanko antspaudai, reikalingi individualių breketų gamybai. Sudaromas ortodontinio gydymo planas, atsižvelgiant į paciento užimtumą, suplanuojami tolimesnių vizitų laikai.
 3. Pasiruošimas ortodontiniam gydymui
  Jei po apžiūros paaiškėja, jog paciento dantys yra pažeisti ėduonies, atliekamas šių gydymas. Prieš uždedant breketus, rekomenduojama profesionali burnos higiena bei kiti paruošiamieji darbai, aktualūs konkretaus paciento atveju.
 4. Breketų uždėjimas
  Priklausomi nuo pasirinktos breketų rūšies, šių klijavimas, pacientui nesukeliantis skausmo, ant vieno danties lanko užtrunka maždaug 1 valandą. Po procedūros jaučiamas maudimas – normalus reiškinys, įprastai praeinantis per kelias dienas. Jei skausmas stipresnis, galima vartoti odontologo rekomenduotus skausmą malšinančius vaistus.
 5. Gydymo eiga
  Gydymas, priklausomai nuo individualaus paciento atvejo bei pasirinkto ortodontinio gydymo būdo, dažniausiai trunka 1,5 – 2,5 metų. Pacientams kas 4 – 6 savaites būtini reguliarūs vizitai pas ortodontą breketų korekcijai.
 6. Pasyvusis gydymas
  Baigus ortodontinį gydymą ir nuėmus breketus, pacientui pagaminami retenciniai arba palaikomieji aparatai (išimamos plokštelės, liežuviniai reteineriai), kurių paskirtis – išlaikyti ortodontinio gydymo rezultatus ir neleisti dantims grįžti į pradinę netaisyklingą padėtį.

Dantų tiesinimo breketais trukmė

Dantų tiesinimas breketais įprastai trunka 1,5 – 2 metus. Konkrečią gydymo trukmę įtakoja visa eilė faktorių, pavyzdžiui, paciento ortodontinių problemų sudėtingumas, norimas pasiekti galutinis rezultatas, pasirinkta breketų rūšis. Kalbant apie ortodontinio gydymo trukmę ir efektyvumą, būtina paminėti ir paciento sąmoningumą laikantis ortodonto pateiktų rekomendacijų burnos higienos atžvilgiu bei atsakingai lankantis paskirtuose vizituose.

Kiek kainuoja dantų breketai?

Dantų breketų kaina priklauso nuo pasirinktos breketų rūšies. Skaičiuojant galutinę ortodontinio gydymo kainą, reikia įtraukti ne tik pasirinktą breketų sistemą, bet ir papildomas paruošiamąsias procedūras, būtinas atlikti prieš uždedant breketus (pavyzdžiui, karieso gydymas), planuojamų vizitų pas ortodontą viso gydymo metu skaičių, retencinių aparatų, būtinų nuėmus breketus, kainą. Kainą, kaip ir kitus aktualius klausimus, išsamiai aptarsite su jus gydysiančiu Dental P.R.O. ortodontu konsultacijos metu.

Metalinės kabės (breketai) (vieno žandikaulio)
€ 700,00
Keramikinės kabės (breketai) (vieno žandikaulio)
€ 1050,00
Beligatūrinės metalinės kabės (breketai) (vieno žandikaulio)
€ 800,00
Beligatūrinės keramikinės kabės (breketai) (vieno žandikaulio)
€ 1050,00
Beligatūrinės rodžiu dengtos kabės (breketai) (vieno žandikaulio)
€ 900,00
Kabių (breketų) kontrolė be lanko keitimo (vieno žandikaulio)
€ 40,00
Kabių (breketų) kontrolė be lanko keitimo su papildomais elementais
€ 50,00
Kabės vamzdelio perklijavimas (keičiant nauja keramikine kabe) / gydant segmentiškai
€ 100,00
Kabės vamzdelio perklijavimas (keičiant nauja metaline kabe) / gydant segmentiškai
€ 80,00
Kabės vamzdelio perklijavimas (nekeičiant kabės)
€ 25,00
Kabių nuėmimas/Herbsto aparato nuėmimas/Tvirtinimo elementų nuemimas (vieno žandikaulio)
€ 80,00