Danties šaknies viršūnės rezekcija

Viena dažniausių priežasčių, sukelianti šaknies viršūnės uždegimą – dantų ėduonies komplikacijos. Laiku neatlikus terapinio dantų gydymo, kariesas plečiasi, negydomas uždegimas pasiekia danties nervą, o už šaknies viršūnės gali išsivystyti uždegimas. Neretai uždegimas gali būti sėkmingai nuslopinamas atlikus dantų šaknies kanalų gydymą, tačiau, esant sudėtingesniems atvejams pacientui atliekama danties šaknies viršūnės rezekcija.

Tai – chirurginė procedūra, kurios metu, specialiais instrumentais padarius nedidelį priėjimą per kaulą, atliekamas danties šaknies sutrumpinimas. Infekcijos pažeista šaknies dalis pašalinama, o sveikoji – užplombuojama. Rezekcija gali būti taikoma esant tiek krūminių, tiek priekinių dantų šaknų uždegimui.

Kodėl ir kada reikia atlikti danties šaknies rezekciją?

Atlikus danties šaknies rezekciją, ne tik išnyksta pacientą varginę uždegimo simptomai, bet svarbiausia, apsaugoma nuo galimo pažeisto danties netekimo.

Rezekcijos gydymo metodas taikomas, kai:

  • danties šaknies viršūnės uždegimas nuolat kartojasi, o, atlikus rentgenologinį tyrimą, pastebimas danties kaulo tirpimas;
  • dėl tam tikrų šaknies kanalų anomalijų, pavyzdžiui, neprieinamų, neįprastai susiformavusių kanalų, danties šaknų kanalų gydymas nėra įmanomas arba, šį atlikus, uždegimas ir vėl pasikartoja.

Danties šaknies viršūnės uždegimo simptomai

Apie esamą danties šaknies viršūnės uždegimą signalizuoti gali žemiau pateikti požymiai.

  • Visiškas (arba dalinis) danties jautrumo praradimas, pasireiškiantis, pavyzdžiui, valgant karštą ar šaltą maistą, geriant gėrimus.
  • Skausmas, spaudimas, pradedami jausti uždegimo vietoje ir galintys išplisti ir į kitas veido dalis.
  • Fistulė (pūlinukas), atsiradusi greta danties, kuriame susiformavęs šaknies viršūnės uždegimas.

Būtina paminėti, jog neretai esant lėtiniam danties šaknies viršūnės uždegimui, minėtų ar kitų simptomų, išduodančių apie galimą ligą, pacientas nejaučia: simptomai išryškėja tik susiformavus ūmiam uždegimui. Šiuo atveju, kaip ir kalbant apie burnos sveikatą, itin svarbu reguliarūs profilaktiniai vizitai pas odontologą, kurių metu ir išaiškėja esama problema.

Kiek kainuoja danties šaknies viršūnės rezekcija?

Šaknies viršūnės rezekcija
300,00 €