Dantenų korekcija (plastika)

Dantenų korekcija arba plastika – tai chirurginė procedūra, kurios metu atliekamas dantenų (minkštųjų audinių) priauginimas trūkstamose vietose, siekiant pagerinti ne tik šypsenos estetiką, bet ir užkirsti kelią tolimesniems dantų pažeidimams, dantenų uždegimui, pašalinti paciento juntamą skausmą ir/ar diskomfortą keliantį dantų jautrumą, taip pat – apsaugoti žandikaulio kaulą nuo nykimo.

Dental P.R.O odontologijos klinikoje Vilniuje minkštųjų audinių (dantenų) priauginimas atliekamas pacientams, kuriems diagnozuota dantenų recesija ar po protezavimo/implantavimo, kai esama dantenų būklė kenkia šypsenos estetikai ir/arba burnos ertmės sveikatai.

Kada rekomenduojama dantenų korekcija?

Minkštųjų audinių plastika dažniausiai rekomenduojama žemiau pateiktais klinikiniais atvejais.

  • Pacientams, kuriems, diagnozuota dantenų recesija, lemianti dantų kaklelių ir šaknų apsinuoginimą. Tokioje situacijoje grąžinti dantenas į pradinę padėtį būtina ne tik dėl estetinių sumetimų, bet ir siekiant sumažinti dantų jautrumą ar šakninio karieso atsiradimo riziką.
  • Pacientams, kuriems atliktas dantų implantavimas/protezavimas. Šios procedūros metu atkurtos, į taisyklingą liniją suformuotos dantenos ne tik sukuria natūralią, gražesnę šypseną, bet ir saugo audinius, esančius aplink implantą, nuo uždegimo, galinčio sukelti kaulo netekimą ar net sąlygoti paties implanto praradimą.

Kaip atliekama dantenų plastika?

  • Prieš planuojamą atlikti dantenų korekcijos operaciją (o taip pat – ir pooperaciniu laikotarpiu), rūkantys žmonės turi bent laikinai atsisakyti šio žalingo įpročio. Moksliškai įrodyta, jog rūkymas gali neigiamai veikti dantenų gijimo procesą, taip pat tapti kliūtimi siekiant geriausių estetinių ir funkcinių operacijos rezultatų.
  • Dantenų plastika atliekama taikant vietinę nejautrą, tad operacijos metu skausmas nėra jaučiamas. Gijimo laikotarpiu gali būti juntamas skausmas, taip pat pasireikšti dantenų patinimas. Šie simptomai slopinami vartojant gydytojo išrašytus medikamentus.
  • Audiniai, naudojami priauginant dantenas, gali būti dirbtiniai arba procedūros metu imami iš gomurio ir persodinami ten, kur dantenų audinio trūksta.
  • Ši procedūra, priklausomai nuo individualios paciento situacijos, gali būti atliekama tiek įprastu būdu, tai yra naudojant chirurginius instrumentus, tiek ir lazeriu.
  • Priklausomai nuo individualaus klinikinio atvejo, dantenos po atliktos plastikos visiškai sugyja per 1-2 savaites.

Dantenų korekcijos kaina

Konkretų atsakymą, kokia bus dantenų plastikos kaina Jūsų atveju, įvardinti gali tik šią procedūrą atliksiantis specialistas, įvertinęs esamą dantenų būklę, planuojamą koreguoti dantenų plotą, naudojamas medžiagas ir kita.

Periodontologo konsultacija
60,00 €
Keratinizuotų dantenų sukūrimas prie implanto
200,00 €