Danties hemisekcija

Danties hemisekcija (kitaip dar vadinama danties šaknies amputacija) – tai chirurginė burnos procedūra, taikoma daugiašakniams krūminiams dantims, kai vienoje iš šaknų yra išplitusi infekcija, šaknis skilusi ar nebepagydomai pažeista periodontito. Įvertinus individualią paciento klinikinę situaciją, atskiriama ir pašalinama visa arba dalis pažeisto danties šaknies. Operacijos žaizdai po atliktos danties hemisekcijos sugijus, atliekamas pavienio danties protezavimas arba šio prijungimas prie greta esančių dantų.

Danties hemisekcija įprastai yra atliekama taikant vietinę nejautrą, tad pacientai nerimo dėl galimo diskomforto procedūros metu neturėtų jausti. Dental P.R.O. klinikoje, prižiūrint anesteziologui, pacientams įvairių procedūrų metu gali būti taikoma ir intraveninė sedacija, rekomenduojama itin stiprią baimę jaučiantiems ar turintiems kitų objektyvių priežasčių, galinčių įtakoti gydymo eigą, pacientams.

Kam ir kada taikoma danties šaknų hemisekcija?

Danties šaknų hemisekcija dažniausiai taikoma tais atvejais, kai įvertinus danties būklę yra akivaizdu, jog šis nėra visiškai pažeistas ir gali funkcionuoti toliau, bet vienoje iš jo šaknų yra išplitusi infekcija, pastebimas šaknies skilimas ar visiškas šaknies pažeidimas, atsiradęs dėl stipriai pažengusio periodontito, o alternatyvūs gydymo metodai norimų rezultatų neatneštų.

Sveiko danties išsaugojimas, atliekant kuo mažiau sudėtingų intervencijų procedūrų – pagrindinis tikslas, kurio siekia visi Dental P.R.O. odontologijos specialistai. Tačiau, siekiant minėto tikslo įgyvendinimo, itin svarbus ir paties paciento indėlis. Problemos, dėl kurių aktualia procedūra tampa danties hemisekcija, dažniausiai nėra pastebimos vizualiai bei apie save neperspėja sunerimti verčiančiu skausmu. Tik reguliariai lankantis pas odontologą ir, profilaktinės apžiūros metu kilus įtarimui dėl kurio nors daugiašaknio danties šaknies būklės, atliekami reikiami tyrimai ir diagnozė patvirtinama arba atmetama. Kuo anksčiau pradedamas reikiamas gydymas, tuo šis būna paprastesnis, išvengiama sudėtingesnių komplikacijų bei, kas aktualu dažnam pacientui, ir brangesnių procedūrų taikymo būtinybės.

Kiek kainuoja danties hemisekcija?

Hemisekcija
80,00 €