Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – vienas iš ortodontinio gydymo metodų, kurį pacientams, susidūrusiems su dantų estetikos ar sąkandžio problemomis bei su tuo susijusiu fiziniu ir psichologiniu diskomfortu, siūlo šiuolaikinė ortodontija. Skaidriomis, vizualiai beveik nematomomis kapomis gali būti atliekama netaisyklingo sąkandžio korekcija, dantų susigrūdimo sprendimas, naikinami tarp dantų esantys per dideli tarpai ir sprendžiamos kitos ortodontinės problemos.

dantų tiesinimo kapa

 • Dental P.R.O. odontologijos klinikos ortodontei apžiūrėjus pacientą ir priėmus sprendimą, jog dantų tiesinimas kapomis – individualioje situacijoje galimas, efektyviausią rezultatą bei pageidavimus geriausiai atitinkantis gydymo metu, padaromi reikiami rentgenologiniai tyrimai, veido ir dantų nuotraukos, nuskenuojami dantų lankai ar paimami paciento dantų antspaudai.
 • Remiantis gauta informacija, sudaromas individualus 3D gydymo kapomis planas.
 • Pagaminamos individualios dantų tiesinimo kapos.
 • Gydymo eigoje, kai reikia gaminti baigiamąsias kapas, dantų lanko skenavimas ar silikoninių dantų antspaudų nuėmimas gali būti kartojamas.

Dantų tiesinimo kapomis privalumai ir trūkumai

Nėra vieno universalaus ortodontinio gydymo recepto, tinkančio kiekvienam pacientam. Dantų tiesinimas kapomis, turintis privalumų ir trūkumų – ne išimtis.

Privalumai

 • Akivaizdūs gydymo rezultatai pasiekiami per, lyginant su breketais, trumpesnį laiką.
 • Gydymo metodas galimas taikyti įvairaus amžiaus pacientams.
 • Prireikus, kapas galima nuimti.
 • Nesudėtinga dantų kapų priežiūra.
 • Jokių pokyčių, kalbant apie rūpinimąsi burnos ertmės higiena.
 • Dantų kapų nešiojimas nesukelia fizinio diskomforto (veržimo, tempimo pojūčio).
 • Skaidrios kapos yra beveik nepastebimos, tad estetika idealiai dera su efektyviu gydymu.
 • Galimybė pas ortodontą lankytis rečiau, nei gydymo breketais atveju.
 • Kapos leidžia ir toliau gyventi įprastą aktyvų gyvenimą, pavyzdžiui, sportuoti.
 • Tinkamas asmenims, alergiškiems metalui.

Minusai

 • Lyginant su metaliniais breketais, ortodontinio gydymo kaina kapomis yra aukštesnė.
 • Gydymas kapomis gali būti taikomas ne visais klinikiniais atvejais. Pavyzdžiui, kryžminio, atviro ar skeletinio sąkandžio problemos sprendžiamos naudojant breketus.

Kam tinka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimas kapomis yra tinkamas visiems pacientams – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tiesa, būtina, jog vaikas jau turėtų visus išdygusius nuolatinius dantis. Dantų tiesinimas kapomis atliekamas ir vaikams, kurių ne visi nuolatiniai dantys dar sudygę.

Kam netinka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimas kapomis gali būti atliekamas ne visais klinikiniais atvejais. Sprendimą apie šio metodo taikymo galimybės bei efektyvumo apžiūros metu priima gydantis ortodontas.

Kaip prižiūrėti dantų tiesinimo kapas?

Nesudėtinga priežiūra – dar vienas iš privalumų, dėl kurių pacientai apie kapas atsiliepia itin teigiamai.

 • Kai prireikia išsiimti kapas, pavyzdžiui, valgant ar rūkant, šias laikykite specialiose apsauginėse dėžutėse.
 • Kapų valymui naudokite dantų šepetėlį minkštais šereliais bei dantų pastą, neturinčią šiurkščių abrazyvinių dalelių.
 • Burnos higienos užtikrinimui naudokite įprastas, kokybiškas dantų valymo priemones (dantų pasta, burnos skalavimo skystis, tarpdančių šepetėlis, tarpdančių siūlas).

Kokia dantų tiesinimo kapomis trukmė?

Priklausomai nuo paciento atvejo sudėtingumo ir gydymui reikalingo kapų skaičiaus, tiesinimas šiuo metodu trunka 6 –  28 mėnesius. Per parą kapos turi būti nešiojamos ne mažiau nei 22 valandas. Tačiau, kaip minėta, šis dantų tiesinimo metodas yra beveik nepastebimas bei nesukelia fizinio diskomforto, tad, kaip patvirtina pacientų atsiliepimai, didesnių nepatogumų dėl kapų nešiojimo nekyla.

Kiek kainuoja dantų tiesinimas kapomis?

dantų tiesinimas kapomisLyginant su metaliniais dantų breketais, dantų tiesinimo kaina yra gerokai aukštesnė, tačiau, pavyzdžiui, liežuviniai breketai kainuoja brangiau. Tad, jei kapos Jūsų klinikiniu atveju garantuoja geriausią gydymo rezultatą, keliate aukštus reikalavimus dantų tiesinimo metodui bei norite išvengti diskomforto šio proceso metu, dantų tiesinimas kapomis – vienas geriausių pasirinkimų, kurį rekomenduoja Dental P.R.O. klinikos ortodontas.

Dantų tiesinimas kapomis gali būti atliekamas tik esant sveikiems dantims, tad, apžiūros metu nustačius kariesą ar kitas dantų problemas, šios turi būti išsprendžiamos prieš kapų gamybą. Prieš šią procedūrą rekomenduojama ir profesionali burnos higiena. Vadinasi, skaičiuojant galutinę dantų tiesinimo kapomis kainą, būtina įtraukti ir paruošiamąsias procedūras. Kaina, kaip ir kiti aktualūs klausimai, išsamiai aptariami konsultacijos su Jus gydysiančia Dental P.R.O odontologijos klinikos ortodonte metu.

Kontrolinis apsilankymas gydant kapomis
40,00 €
Gydymo dantų kapomis planavimas
400,00 €
Tarpinis gydymo dantų kapomis planavimas (refinment)
100,00 €
Gydymas dantų kapomis pradinis įnašas
2000,00 €
Gydymas dantų kapomis “SUPER LIGHT"
1500,00 €
Gydymas dantų kapomis “SUPER LIGHT ONE”
1000,00 €
Gydymas kapomis “COMPLETE" II dalis
2000,00 €
Gydymas dantų kapomis “ONE" II dalis
1000,00 €
Gydymas dantų kapomis “LIGHT" II dalis
1000,00 €