Kaulinių išaugų šalinimas

Žandikaulių egzostozės – nepiktybinės kaulinės ataugos, galinčios išaugti tiek ant apatinio, tiek ir viršutinio žandikaulio, retais atvejais – ir gomuryje. Šie dariniai vystosi iš lėto, iš pradžių nesukeldami jokio diskomforto, tad kai kurie pacientai gali ir nejausti, jog turi egzostozių. Ilgainiui, ataugoms didėjant, pacientams pradeda kilti nepatogumų, dažniausiai susijusių su išimamų dantų protezų nešiojimu.

Kaulinių ataugų šalinimas – chirurginė burnos operacija, kurios metu yra pašalinamas kaulinės žandikaulio išaugos nelygumas ir žandikaulio sričiai yra grąžinamas pradinis tolygumas. Buvusių ataugų vietoje atsiradusios žaizdelės užsiuvamos.

Ši operacija nėra sudėtinga, įprastai atliekama su vietine nejautra, tačiau, dėl vienų ar kitų priežasčių pacientui pageidaujant, šiam gali būti taikoma ir intraveninė sedacija. Po sėkmingai atliktos žandikaulio kaulinių išaugų šalinimo operacijos pacientai įprastai nejaučia jokio diskomforto ar komplikacijų (pavyzdžiui, tinimo ir kita).

Kada reikalingas kaulinių išaugų šalinimas?

Kaulinių išaugų šalinimas įprastai reikalingas pacientams (dažniausiai – vyresnio amžiaus), kuriems šios tampa kliūtimi patogiam ir tinkamam išimamų protezų nešiojimui. Esant padidėjusioms egzostozėms, išimamas dantų protezas nebeužsifiksuoja ant žandikaulio ar pradeda atrodyti neestetiškai. Toje žandikaulio vietoje, kurioje yra išaugusi atauga, ilgainiui atsiranda diskomfortą kelianti pragula, protezas trina, spaudžia ir tampa nebepatogus.

Šiuolaikinė odontologija gali efektyviai išspręsti net ir pačias sudėtingiausias burnos sveikatos problemas. Svarbiausia, jog pacientas, susidūręs su vienu ar kitu diskomfortą keliančiu veiksniu, nekentėtų, o iš karto kreiptųsi į savo odontologą. Šiuo atveju, kalbant apie kaulines žandikaulio išaugas ir šių sukeliamą nepatogumą, sprendimas yra labai paprastas: tai – nesudėtinga, neskausminga, greitai atliekama kaulinių išaugų šalinimo operacija.

Kaulinių išaugų šalinimo kaina

Kaulinės išaugos šalinimas
80,00 €