Pieninių dantų šalinimas

Pieninių dantų šalinimas vaikams – odontologinė procedūra, taikoma tais atvejais, kai karieso stipriai pažeisto danties gydymas efektyvių rezultatų nebeduoda, uždegimo pažeistas dantis tampa grėsme tinkamam nuolatinio danties vystymuisi arba šis trukdo nuolatinio danties dygimui.

pieninių dantų šalinimas

Kada reikia šalinti pieninius dantis?

Nesvarbu, kalbama apie vaikus ar suaugusius, visų pirma, siekiant išsaugoti dantį, yra apsvarstomi konkrečioje situacijoje galimi konservatyvūs gydymo metodai. Tais atvejais, kai šie negali duoti efektyvaus rezultato, yra priimamas sprendimas šalinti dantį.

Žemiau pateiktos priežastys, dėl kurių vaikams dažniausiai yra atliekamas pieninių dantų šalinimas.

  • Esant stipriam karieso sukeltam danties pažeidimui, kurio nebegalima gydyti.
  • Nuolatiniam dančiui pradėjus dygti tada, kai pieninis dar nekliba.
  • Ant pieninio dantuko šaknų formuojantis cistoms.
  • Ant dantenų atsiradus fistulių (fistulė – latakėlis, jungiantis kilusios infekcijos židinį ir išorę).
  • Odontologui priėmus sprendimą, jog nuolatinio danties formavimasis gali būti sutrikdytas dėl dantenų uždegimo.
  • Kai, dėl lėto pieninio danties šaknies skaidymosi proceso, kyla rizika pakenkti nuolatinio danties dygimui.
  • Dėl klibančio, tačiau ilgą laiką neiškrentančio pieninio danties vaiko juntamas diskomfortas ar skausmas valgymo metu.
  • Ilgą laiką klibantis, bet neiškrentantis pieninis dantis gali išprovokuoti dantenų uždegimą.

Ką daryti, jei vaikas bijo?

Normalu, jog dažnam mažajam pacientui vizitas pas odontologą kelia baimę. Tinkamas psichologinis vaiko paruošimas – bendras darbas, kuriame dalyvauja tėveliai ir odontologas. Kiekvieno vizito metu mūsų klinikos odontologai deda visas pastangas, jog būtų užmegztas tinkamas santykis su vaiku, pavyzdžiui, jei vaikas jau didesnis, aprodo šiam visą odontologinę įrangą, vaizdžiai apibūdina laukiančią procedūrą.

Mažiesiems Dental P.R.O. klinikos pacientams skirtas ir specialus psichologinis paruošimas pagal „pažintinę – parodomąją“ programą, kuris, kaip patvirtina tėvelių atsiliepimai, daugeliu atvejų sumažina vaiko jaučiamą baimę.

Tėvai taip pat turi tinkamai bendrauti su vaiku, pozityviai šį nuteikdami prieš laukiančią pieninio danties traukimo procedūrą. Praktinių patarimų, ką sakyti ir ko vengti, gausite konsultacijos su mūsų klinikos odontologu metu. Naudingos informacijos gausu ir internete.

Tais atvejais, kai vaikas, net ir įdėjus visas pastangas nuteikti šį psichologiškai, nerodo noro bendradarbiauti, pieninių dantų šalinimas gali būti atliekamas ir su sedacija.

Pieninio danties šalinimas
€ 35,00
Paprastas pieninio danties šalinimas
€ 15,00