dantu skausmas

 

Danties skausmas – tai kartais į mūsų gyvenimą užklystantis nemalonus svečias, kurio nelaukia niekas. Tai perspėjantis organizmo signalas, kad su dantimi kažkas ne taip, todėl reikia nedelsiant jį gydyti. Idealiausia, kai kelią dantų skausmams pavyksta užkirsti laiku, rūpinantis kruopščia kasdiene priežiūra ir periodiškai lankantis pas odontologus apžiūrai. Tuomet besiformuojantis danties gedimas laiku pastebimas, o skausmas išvengiamas. Tačiau jeigu jau atsitiko, kad dantį pradėjo skaudėti – nieko nelaukite ir kreipkitės į mūsų specialistus, kurie nedelsdami užkirs kelią bet kokiam diskomfortui.

Toliau skaitydami sužinosite, dėl kokių priežasčių gali skaudėti dantis, ką daryti ir kur kreiptis įvairiais dantų skausmo atvejais. Straipsnyje taip pat rasite naudingų patarimų, kokių veiksmų imtis, kai danties skausmas užklumpa netikėtai ir kaip galima jį numalšinti savarankiškai, namų sąlygomis. Bet kokiu atveju, skaudant dantims nedelsdami kreipkitės į Dental P.R.O kliniką, kurioje patyrę dantų gydytojai skubiai suteiks reikiamą odontologinę pagalbą.

Kodėl skauda dantį?

Dantų skausmo priežasčių gali būti labai daug ir labai įvairių. Tačiau visų jų bendras bruožas yra apsauginis organizmo siunčiamas signalas. Galbūt dantis susidūrė su uždegimu, keliančiu pavojų aplinkiniams audiniams ar visam organizmui, o gal formuojasi koks kitas susirgimas, gręsiantis bendrai kūno sveikatai. Tai nustatys patyręs odontologas apžiūros metu, todėl susidūrę su skausmu neatidėliokite ir nedelsdami atvykite į mūsų kliniką.

Klinikinės apžiūros metu atliekama anamnezė, nustatoma burnos ir dantų būklė, įvertinama, kuris dantis gali būti plintančio skausmo priežastimi, atliekami šalčio testai, palpacijos ir perkusijos testai. Tuo pačiu daromos rentgenogramos, jeigu yra būtinybė, konsultuojamasi su skirtingų sričių gydytojais profesionalais. Po apžiūros odontologas išsamiau informuos apie dantų skausmo priežastis bei rekomenduojamą gydymą.

Ar skiriasi vaikų ir suaugusiųjų dantų skausmo priežastys, specifika?

Dažniausiai vaikų ir suaugusiųjų dantų skausmo priežastys būna lygiai tokios pačios. Būdingi bendri susirgimai, keliantys panašias grėsmes visai burnos ertmės sveikatai. Skirtumas tik tas, jog vaikai susiduria dar ir su dantukų dygimo skausmu bei jo keliamu diskomfortu, vaikiškų dantų kritimu. Vaikų dantų ligos yra dar pavojingesnės, nes progresuoja kiek sparčiau, nei suaugusiųjų. Būtent todėl reikėtų kruopščiai prižiūrėti vaikų dantis, mokyti vaikus juos teisingai valytis, periodiškai lankytis pas vaikų dantų gydytoją apžiūrai.

Jei dantį skauda nėštumo metu

Jeigu paskaudo dantį nėštumo metu, atidėlioti vizito odontologo kabinete tikrai nereikėtų. Kol laukiamasi vaiko, svarbu kruopščiai rūpintis burnos higiena ir laiku taisyti sugedusius dantis. Netaisomi, neprižiūrimi dantys nėštumo metu gali pakenkti kūdikiui, padidėja priešlaikinio gimdymo rizika. Turėkite omenyje, jog kuo ilgiau atidėliosite dantų gydymą, tuo jis bus brangesnis ir sudėtingesnis.

Nemažai nėščiųjų galvoja, kad danties taisymą reikėtų atidėti po nėštumo, nes nėštumo metu gydyti dantis esą nėra gerai. Iš tiesų, taip galvoti yra didelė klaida, todėl dantis reikėtų taisyti nedelsiant.

Dažniausiai pasitaikantys gretutiniai dantų skausmo simptomai

Danties skausmas yra labai sudėtingas reiškinys, lydimas pačių įvairiausių simptomų ir šalutinių veiksnių. Skausmo priežastys ir raiška būna labai skirtingi, todėl reikėtų nedelsiant pasitarti su specialistu ir imtis tinkamiausio gydymo. Dental P.R.O odontologijos klinikos specialistai padeda, kai:

  • atviras nervas;
  • pasireiškia pulsuojantis danties skausmas;
  • jaučiamas danties skausmas po karūnėle;
  • ištino žandikaulis, skauda žandikaulį nuo danties;
  • skauda protinį dantį;
  • skauda dantį po rovimo;
  • skauda dantį po vaistų uždėjimo;
  • skauda dantį sukandus;
  • skauda dantį ir ausį;
  • skauda dantį kramtant;
  • skauda dantį ir pakilo temperatūra;
  • skauda visus dantis (bendras dantų jautrumas);
  • įvairiais kitais dantų skausmo atvejais.

Ką daryti kai skauda dantį?

Pajutus danties skausmą nereikėtų laukti – iš karto kreipkitės į mūsų klinikos odontologus. Kol sulauksite savo eilės, pavartokite vaistų, kurie padės pamiršti skausmą, pasinaudokite kitomis skausmo malšinimo priemonėmis. Svarbiausia yra danties skausmo neignoruoti, net jeigu jis labai nežymus ir nedidelis. Menkas skausmas ilgainiui gali peraugti į daug didesnį, brangiau kainuos tuomet ir gydymas.

Kaip numalšinti danties skausmą namuose?

Jei labai skauda dantį, dantų skausmas užklupo staigiai ir netikėtai (naktį, savaitgalį, kelionės metu), rekomenduojame išbandyti kelis veiksmingus pagalbos sau būdus, kurie gali padėti sumažinti dantų skausmą ar net laikinai jį pamiršti:

  • tepkitės specialiais dezinfekuojančiais skysčiais – reikėtų naudoti natūralius priešuždegiminius skysčius. Veiksminga gali būti druska su soda, iš kurių reikėtų pasidaryti tirpalą, skalauti dantis. Priešuždegiminių savybių taip pat turi tokie augalai kaip gvazdikėlis, imbieras. Naudinga kramtyti jų gabaliukus ar pasitepti skaudamą vietą eteriniais aliejais.
  • dėkite ant skaudamos vietos ledo kompresą – kita priemonė padėti sau norint numalšinti danties skausmą būtų danties vėsinimas. Šaltoje terpėje stabdomas bakterijų dauginimasis ir uždegimo plitimas. Ledo naudojimas gali laikinai padėti nuslūgti skausmui, žinoma, daug kas priklauso nuo skausmo pobūdžio bei intensyvumo.

Be abejonės, natūralūs skausmo malšinimo būdai ne visada yra veiksmingi. Norint pilnai pašalinti skausmą reikia gydyti jo priežastį – skaudantį dantį. Tačiau kol laukiate savo vizito pas odontologą laiko, labai daug galite sau padėti išbandydami natūralias savigalbos priemones, arba, jeigu jos nepadeda, vartodami vaistus.

Kas padeda numalšinti danties skausmą?

Nuo danties skausmo visuomet veiksmingiausiai padeda vaistai. Todėl jeigu natūralios medicinos priemonės malšinant skausmus nepadeda, arba jeigu jomis nepasitikite ir nenorite gaišinti laiko, išgerkite nuskausminamųjų vaistų. Dažniausiai įprastų vaistų pilnai pakanka tam, kad danties skausmas pradingtų kelioms valandoms ir leistų komfortiškiau jaustis.

Ką daryti, jei vaistai nepadeda arba jų nėra?

Net ir pačiu sunkiausiu atveju, kai kamuoja nepakeliamas (beprotiškas) danties skausmas, išeitį visuomet galima atrasti. Svarbu nenusiminti, nenuleisti rankų ir padaryti tai, kas konkrečioje situacijoje įmanoma.

Jeigu įprasti vaistai nepadeda arba nepakankamai padeda, reikėtų skubiai kreiptis į savo odontologą ir paprašyti, kad išrašytų antibiotikų. Vaistai nuo dantų skausmo būna labai įvairūs, todėl kraštutiniu atveju reikėtų vartoti stipresnes, odontologo rekomenduotas priemones ir kuo skubiau užsirašyti procedūroms. Antibiotikai dažniausiai padeda, jeigu ir nepašalina skausmo visiškai, bent jau gerokai jį numalšina, todėl galite pasijusti geriau.

Danties skausmas – skubi pagalba Dental P.R.O klinikoje

Dantų gydytojai Dental P.R.O klinikoje Vilniuje yra pasirengę priimti jus skubiai, beveik iš karto po skambučio. Jeigu smarkiai paskaudo dantį – tikrai neliksite su savo skausmu vienas ir visuomet bus suteikta reikiama pagalba. Net jeigu klinikos odontologas negalėtų priimti jūsų iš karto tą pačią minutę – sekite jo nurodymais, kurie padės sumažinti skausmą ir jau visai netrukus jus priims procedūrai.

Kokią informaciją turėtų pateikti pacientas, atvykęs dėl dantų skausmo?

Tam, kad gydymas vyktų lengviau ir sklandžiau, anamnezėje pacientas turėtų nurodyti šiuos duomenis:

  • kada pradėjo skaudėti dantį;
  • kiek laiko skauda;
  • koks skausmo intensyvumas;
  • ar skausmo metu jaučiami kokie nors papildomi pojūčiai, pavyzdžiui, pulsavimas, ar dantis labiau reaguoja į karštį, ar į šaltį;
  • jeigu klinikoje lankotės pirmą kartą, papsakokite danties istoriją – ar jis buvo gydytas anksčiau, jei taip, kada buvo gydyta, kas atlikta.

Žinodamas tikslią situaciją odontologas galės rasti individualiai tinkamiausius gydymo būdus ir nedelsdamas juos paskirti.

Rekomenduojamos prevencinės priemonės, norint išvengti danties skausmo

Geriausia yra nelaukti, kol atsiras dantų skausmai, tačiau pačiam užkirsti jiems kelią dar iš anksto. Tai padaryti reikėtų kasdien kruopščiai valantis dantis ir rūpinantis jų higiena. Ne tik valykite dantis, bet ir lankykitės pas odontologą profesionaliai burnos higienai bent 2 kartus per metus. Šios procedūros metu pašalinami dantų akmenys bei kitos apnašos, kurios paprastai ilgainiui ir išprovokuoja dantų skausmą bei susirgimus.

Valykite ne tik dantis, bet ir tarpdančius, šveiskite šepetėliu dantenas, liežuvį, visą burnos ertmę. Naudokite patikimas ir kokybiškas dantų valymo priemones, įskaitant ir dantų siūlą. Dantų šepetėlis turėtų būti keičiamas nauju kas keletą mėnesių. Kruopščiai rūpindamiesi burnos ertmės priežiūra išvengsite daugelio susirgimų.

Mūsų klinikos odontologai padės įveikti netikėtai atsiradusį skausmą! Kreipkitės visais skubios pagalbos atvejais ir jau visai netrukus dantų skausmus galėsite pamiršti.