Dantų erozija

Dantų erozija

Emalio erozija yra rūgščių poveikio sukeltas dantų nusidėvėjimas. Dantys tampa silpni ir pažeidžiami, padidėja jų jautrumas. Nors ir skausmas jaučiamas nežymus, tai pavojinga, kadangi dantų audiniai palaipsniui nyksta. Siekiant išvengti dantų erozijos reikia gydyti su sveikata susijusias problemas, normalizuoti rūgščių kiekį organizme. Toliau skaitydami sužinosite, dėl kokių priežasčių kyla dantų erozija ir kokį gydymą bei prevencines priemones rekomenduoja specialistai.

Dantų erozijos susidarymo priežastys

Dantų emalio erozija kyla dėl įvairių priežasčių – pagrindinė iš jų yra rūgšties perteklius organizme. Burnos ertmėje turėtų būti palaikoma šarminė terpė, kadangi vyraujantis rūgštingumas ilgainiui pažeidžia dantų emalį, išprovokuoja įvairius kitus burnos ertmės susirgimus.

Dantų erozijai formuotis įtakos turi:

  • nesubalansuota mityba, kurioje vyrauja rūgštūs produktai;
  • skrandžio rūgšties kilimas, dažnas vėmimas;
  • seilių išsiskyrimo sumažėjimas;
  • rūgštus oras;
  • dažnas vitamino C gėrimas, aspirino vartojimas;
  • netinkamas dantų valymas.

Kokiais požymiais pasireiškia dantų emalio erozija?

Daugelis su dantų erozija susidūrusių pacientų apibūdina ją kaip dantų nudilimą, kuomet dantys tampa tarytum išgraužti. Iš tiesų, tokį poveikį sukelia rūgštys, apie kurias jau kalbėjome anksčiau. Dantų eroziją atpažinsite taip pat dar ir pagal šiuos požymius:

  • keičiasi dantų spalva, dantys tampa geltonesni;
  • dantų paviršius darosi slidus, nelygus, grublėtas;
  • jaučiasi padidėjęs dantų jautrumas;
  • užsitęsus erozijai silpnesni dantys gali įtrūkti, įskilti.

Simptomų raiškos intensyvumas labai nevienodas ir priklauso nuo individualios paciento būklės. Pastebėję šiuos simptomus nedelsdami kreipkitės į Dental P.R.O kliniką. Suteiksime skubią odontologinę pagalbą ir priemones prevencijai rekomenduodami tolesnius žingsnius, reikalingus užkirsti kelią erozijai.

Dantų erozija ir jos gydymas

Dantų erozija gydoma pirmiausia šalinant jos priežastį, kuri paprastai slypi virškinimo organuose. Rekomenduojame konsultuotis su gastroenterologais ir mitybos specialistais, laikytis atitinkamos dietos, keisti mitybą, vengti rūgštaus maisto.

Odontologų pagalbos prireiks nebent norint atstatyti pažeistų dantų būklę – plombuojant arba protezuojant nudilusius dantis, tvarkant dantų įskilimus ir kitus pažeidimus. Taip pat vertinga profesionali burnos ertmės higiena, kuri padeda palaikyti švarius dantis profilaktiškai ir sumažina įvairių kitų susirgimų riziką.

Patikimiausi prevencijos būdai

Šarminę terpę ir subalansuotą pH lygį burnos ertmėje geriausiai atkuria dantų pastos, burnos skalavimo skysčiai ir kitos dantų valymo priemonės, kuriomis reikėtų naudotis kiekvieną dieną, ryte ir iš vakaro. Turint polinkį į dantų eroziją, reikėtų valytis dantis labai kruopščiai ir niekada nepraleisti valymo. Dantų valymui rekomenduojame naudoti kokybiškas priemones – šepetėlį minkštais šereliais arba burnos irigatorių, o taip pat nepamiršti naudoti burnos skalavimo skysčio ir dantų siūlo tarpdančių valymui.

Svarbus kruopštus ir nuoseklus dantų valymas šepetėliu apeinant visas sunkiausiai pasiekiamas burnos ertmės vietas, šveičiant net žandus ir liežuvį. Šitaip užtikrinsite burnos ertmėje optimalią terpę ir įveiksite perteklinį rūgštingumą, kuris lemia dantų emalio eroziją.

Metas įveikti dantų eroziją ir užkirsti jai kelią kartą ir visiems laikams! Su mūsų odontologijos klinikos specialistų pagalba sužinosite, kokių veiksmų konkrečiai imtis ir kas labiausiai tiktų individualiai burnos ertmės priežiūrai. Tuo pačiu padėsime pasirūpinti nepriekaištinga burnos higiena ir suteiksime reikiamą odontologinę pagalbą pačiais skubiausiais atvejais.