burnos pienliges gydymas

Burnos pienligė, arba kandidamikozė – tai grybelinės kilmės infekcija, kuri pasireiškia baltomis apnašomis burnos ertmės srityje. Ją sukelia Candida rūšies grybelis, burnos pienligė būdinga vos ne kas antram žmogui pasaulyje. Ši liga kyla dėl įvairių priežasčių, kurias visas dabar peržvelgsime šiame neilgame straipsnyje. Nustačius burnos pienligę ir atpažinus ją pagal simptomus beliks tik išsiaiškinti, kokių veiksmų imtis ir kur kreiptis dėl tinkamiausio gydymo parinkimo.

Skaitydami toliau sužinosite viską, kas galėtų būti aktualu sergantiems kandidamikoze ir norintiems ją kuo greičiau įveikti.

Dėl ko kyla burnos pienligė?

Burnos pienligė yra nusilpusio imuniteto ženklas. Ji kyla nusilpus imunitetui, o imuniteto silpnėjimą gali lemti daug priežasčių. Dažniausiai tai kitos ligos, kurių intensyvus gydymas silpnina bendrą organizmo sveikatą. Be galo daug jėgų iš žmogaus organizmo atima tokios sunkios ligos kaip ŽIV, įvairių rūšių vėžys, cukrinis diabetas, įvairios infekcijos. Nelengvesnis ir jų gydymas, kuomet vartojami antibiotikai, atliekama radioterapija, chemoterapija bei taikomi kiti invaziniai gydymo būdai.

Ligų ir intensyvaus gydymo nuvargintas organizmas tampa daug silpnesnis ir kaip pasekmė atsiranda kandidamikozė, pasireiškianti požymiais burnos ertmėje. Kandidamikozės atveju reikėtų kreiptis į gydytoją ir skubiai imtis individualiai taikomo gydymo, taip pat kruopščiai užsiimti burnos higiena ir skirti dėmesį kruopščiam dantų valymui bei reguliariai burnos ertmės apžiūrai odontologijos klinikoje.

Prie kandidamikozės formavimosi gali prisidėti ir rūkymas, nekokybiškai pritaikytų protezų nuolatinis nešiojimas, inhaliatoriaus naudojimas astmai gydyti.

Kandidamikozės simptomai

Burnos pienligės požymiai labai įvairūs ir priklauso nuo susirgimo intensyvumo. Kartais jie gali likti net nepastebėti arba būti labai neryškūs, greitai atsiranda, greitai ir praeina. Galimi ir lėtinės kandidamikozės atvejai, tokiai formai būdingas ilgas gydymas. Bet kokiu atveju, pastebėjus toliau aprašomus požymius reikėtų sunerimti ir kreiptis į specialistą:

  • neįprastos balto atspalvio apnašos burnos ertmėje ant liežuvio ir jo šaknies, iš vidinės skruostų pusės, ant dantenų.
  • dantenų jautrumas ir skausmas, kuris ilgai nepraeina;
  • nežymus dantenų kraujavimas bandant nubraukti ir pašalinti susikaupusias apnašas;
  • nemalonus burnos kvapas ir apnašų pojūtis burnoje;
  • lūpų kampučiai dažniau rausta ir skilinėja.

Kartais gali pasireikšti skonio nejautimas, atsirasti kiti neigiami pojūčiai, su kuriais anksčiau nesusidurdavote. Kandidamikozės atveju pasireiškia nebūtinai visi aprašyti požymiai, tačiau visada labai rekomenduojame apsilankyti pas mūsų odontologus, kurie laiku nustatys problemą ir padės jai užkirsti kelią.

Burnos pienligė vaikui

Smarkiai paplitusi ne tik burnos pienligė suaugusiems, šis susirgimas būdingas ir vaikams. Burnos pienligė vaikui pasireiškia kiek kitaip, nors daugelis simptomų labai panašūs. Ji kyla dėl panašių priežasčių – imuniteto nusilpimo ir kitų ligų. Vaikų pienligė gydoma specialiais priešgrybeliniais vaistais ir tepalais. Jeigu simptomai pasireiškia stipriau, dar naudojami papildomi skausmą malšinantys vaistai, karščiavimą mažinantys preparatai.

Kūdikių burnos pienligė

Kiek sudėtingiau pasireiškia kūdikių burnos pienligė, kadangi dėl jos tampa sunkiau žindyti. Kūdikis tampa irzlus, blaškosi, nenoriai maitinasi. Ligai pažengus gali pakilti temperatūra ar kilti stomatitas. Nedelsdami kreipkitės į gydytojus, kurie padės rasti efektyvų gydymo sprendimą. Kūdikių pienligė gydoma tomis pačiomis priemonėmis, kaip ir pienligė vaikams.

Kaip užkirsti kelią burnos pienligei?

Laikykitės visų gydytojo jums individualiai pateiktų nurodymų. Sveikata didžiąja dalimi yra jūsų rankose ir priklauso nuo to, kiek dėmesio jai skirsite. Naudingas sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, žalingų įpročių atsisakymas. Stiprinkite imunitetą ir aprūpinkite organizmą trūkstamomis medžiagomis. Būdas kaip gydyti pienligę namų sąlygomis – galite naudotis valgomąja soda, jos tirpalu vilgyti dantis. Ši priemonė gali padėti esant lengvesnei ligos formai, o taip pat kaip prevencinis sprendimas.

Visais atvejais rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytojus. Vertinga taip pat apsilankyti ir pas odontologą, kadangi šis susirgimas pasireiškia burnos ertmėje. Patyrę specialistai mūsų klinikoje suteiks visas reikalingas konsultacijas burnos pienligės profilaktikai ir imsis specialių prevencinių priemonių pagal konkrečią situaciją.

Nepamirškite kruopščiai valytis dantis ir pratinti prie teisingos dantų priežiūros savo vaikus, reguliariai lankykitės pas burnos higienistą apžiūrai. Šitaip gerokai sumažinsite ne tik kandidamikozės, bet ir kitų burnos ertmės susirgimų riziką, galėsite mėgautis gražiais ir sveikais dantimis.