perikoronitas kaip gydyti

Norint palaikyti gerą burnos ertmės sveikatą, susiduriama su daug iššūkių. Reikia kruopščiai valytis dantis, juos reguliariai tikrinti, naudoti patikimas dantų valymo priemones. Priešingu atveju, gali atsirasti įvairūs burnos ertmės susirgimai. Ne išimtis ir perikoronitas – lėtinis uždegimas, kuris formuojasi aplink dygstančio danties audinius dėl susidariusio bakterijų apnašo. Negydoma ši liga gali smarkiai pakenkti burnos ertmės būklei ir bendrai viso organizmo sveikatai.

Skaitydami toliau sužinosite, kaip pasireiškia perikoronitas, kokie jo požymiai, kaip gydyti ir galėsite kreiptis į profesionalius Dental P.R.O klinkos odontologus. Esame pasirengę atskubėti jums į pagalbą pačiais įvairiausiais perikoronito bei kitų burnos ertmės susirgimų atvejais.

Kaip atsiranda perikoronitas?

Perikoronitas formuojasi iš lėto progresuojant uždegimui burnos ertmėje. Perikoronito susiformavimo priežastimi dažnai būna prasta, nepakankama burnos ertmės priežiūra neteisingai valantis dantis. Kai dantys valomi netinkamai, bakterinis apnašas vis tankėja, galiausiai, mikrobai ima naikinti aplinkinius audinius, formuojasi uždegimas.

Perikoronitas atsiranda dėl šių priežasčių:

 • formuojantis lėtinėms burnos ertmės ligoms (gingivitui, parodontozei, kariesui, pulpitui, stomatitui ir kt.);
 • netaisyklingai dygstant retinuotiems ar protiniams dantims;
 • esant burnos ertmės traumoms ir pažeidimams;
 • nesirūpinant asmenine burnos higiena.

Norint užkirsti kelią perikoronitui reikėtų kruopščiai valytis dantis, atlikti profesionalią burnos higieną reguliariai. Taip pat svarbu sekti odontologo pateiktomis rekomendacijomis, kurios pateikiamos individualiai pagal jūsų burnos ertmės būklę, dažniau apsilankyti pas burnos higienistą apžiūrai. Turi būti pašalinti retinuoti ir kiti netaisyklingai burnos ertmėje dygstantys dantys, jeigu tokių yra. Tai padės užtikrinti nepriekaištingą burnos ertmės būklę ir švarą, todėl su rimtesniais dantenų susirgimais nesusidursite.

Perikoronito pasireiškimo požymiai

Perikoronitas reiškiasi labai įvairiai ir jo simptomų raiška priklauso nuo ligos pažengimo. Iš pradžių jaučiamas nežymus dantenų skausmas, kuris tolydžio stiprėja. Uždegimas pradeda iš lėto ardyti aplink dantį esančius audinius. Pastebėjus perikoronitą ankstyvoje stadijoje ir laiku jį gydant rimtesnių problemų išvengiama, pats gydymas tuomet būna ganėtinai nesudėtingas, efektyvus ir greitas.

Perikoronitas pradinėje stadijoje pasireiškia šiais požymiais:

 • dantenų jautrumas ir skausmas, ypač kramtant ar valant dantis;
 • dantenų paraudimas ir patinimas;
 • prastas burnos kvapas;

Jeigu liga negydoma ir progresuoja, gali atsirasti papildomų nemalonių pojūčių:

 • padidėję limfmazgiai;
 • sunkumai nuryti maistą, skauda gerklę;
 • skausmas gali plisti į ausį;
 • patinimas neleidžia laisvai prasižioti;
 • gali padidėti kūno temperatūra.

Kaip matote iš simptomų raiškos, perikoronitas yra tikrai pavojinga liga, kuri grėsminga net tik burnos ertmei, bet ir bendrai organizmo sveikatai, kadangi gali plisti į aplinkinius organus, paveikti bendrą savijautą. Gali pasireikšti nebūtinai visi perikoronito simptomai, be kita ko, kai kurie iš jų dar ir praeina, tačiau apsilankyti pas odontologą reikėtų vis viena. Tik efektyvus gydymas, kaip ir kruopšti burnos higiena, padės užkirsti kelią perikoronitui ir kitiems dantų susirgimams.

Perikoronito gydymas

Perikoronitui gydymas taikomas atsižvelgiant į individualią situaciją ir paciento būklę. Dažniausiai tenka imtis chirurginių metodų ir šalinti dalį dantenų, kuriose formuojasi bakterinis apnašas. Pašalinus vadinamąjį bakterijų kapišoną valomi protiniai dantys nuodugniai pašalinant visus uždegimą provokuojančius nešvarumus. Šitoks gydymas efektyviausias tada, kai protiniai dantys turi pakankamai vietos dygimui ir neskatina kitų dantų deformacijos. Dantims dygstant netaisyklingai ir formuojantis deformacijai, atliekamas dantų šalinimas.

Patikimas, profesionalus ir greitas perikoronito bei kitų burnos ertmės susirgimų gydymas Dental P.R.O klinikoje! Kreipkitės į mūsų odontologus nieko ilgai nelaukdami ir bus pasirūpinta nepriekaištinga burnos ertmės sveikata pačiais įvairiausiais susirgimų atvejais.