kraujuojancios dantenos kaip gydyti

Kai dantenos ima kraujuoti, daugelis išsigąsta ir iš karto kreipiasi į dantų gydytoją. Akivaizdu, jog dantenų kraujavimas yra ženklas, kuris išduoda, kad su burnos sveikata kažkas yra ne taip, todėl būtina pasitarti su savo odontologu. Iš tiesų, apsilankydami apžiūrai tikrai nesuklysite, kadangi tai pats patikimiausias būdas profesionaliai išspręsti burnos ertmės problemas, gauti visą reikiamą pagalbą pagal individualią situaciją.

Skaitydami toliau sužinosite, kodėl kamuoja kraujuojančios dantenos, kaip gydyti, ką daryti su susidūrus su šia problema ir galėsite kreiptis į profesionalius mūsų klinikos odontologus, kurie padės užtikrinti nepriekaištingą burnos ertmės sveikatą.

Kodėl kraujuoja dantenos?

Dantenų kraujavimas gali būti dvejopas. Viena, kai dantenos laikinai kraujuoja dėl pernelyg kieto dantų šepetėlio naudojimo, susiduriama su netyčiniais dantenų pažeidimais, pavyzdžiui, valant tarpdančius dantų siūlu ir per smarkiai jį paspaudus. Žinoma, tai yra pavojinga, ir burnos ertmės pažeidimų reikėtų vengti, nes taip formuojasi dantenų uždegimas ir kitos ligos. Tokiu atveju reikėtų pakeisti dantų valymo priemones, valyti dantis atsargiau ir kraujuojančių dantenų išvengsite.

Tačiau visai kas kita yra, kai dantenos kraujuoja nuolatos, kai kraujavimas atsiranda ne dėl pažeidimų, o kamuoja kone kiekvieną kartą valant dantis. Tokiu atveju reikėtų sunerimti ir kuo greičiau kreiptis į dantų gydytoją. Dantenų kraujavimas dažnu atveju išduoda įvairius, tiek rimtus, tiek mažiau grėsmingus burnos ertmės susirgimus, tai vienas iš dažniausių susirgimų požymių. Tiksli dantenų kraujavimo priežastis išaiškės vizito pas odontologą metu, o kartu su ja bus aišku, kokio gydymo imtis.

Dantenų kraujavimo priežastys:

  • netinkama burnos ertmės priežiūra ir jos stoka;
  • netinkamų valymo priemonių naudojimas ir netaisyklingi judesiai valant dantis;
  • vitamino B12 trūkumas;
  • dantų akmenys ir parodontozė.

Tiesa, dantenos gali kraujuoti ir dėl kitų priežasčių, kai laikinai sutrinka hormonų pusiausvyra. Kartais kraujuoja dantenos nėštumo metu – toks reiškinys visai natūralus. Vis dėlto, naudinga būtų pasitikrinti pas mūsų klinikos odontologą. Nėščiosioms apskritai reikalinga kruopšti burnos ertmės priežiūra, todėl didesnis dėmesys ir atsargumas tikrai nepakenks, netgi priešingai – kartais tai gali padėti laiku užkirsti kelią rimtam besiformuojančiam burnos ertmės susirgimui.

Ką daryti, jei kamuoja kraujuojančios dantenos?

Kraujuojančios dantenos dažnam yra tikra problema. Tai ne tik apsunkinimas valant dantis, bet ir patiriamas skausmas, diskomfortas bei kiti nemalonumai, kurių galima išvengti. Kartu su dantenų kraujavimu greičiausiai jausite ir jų jautrumą, skausmą. Dantenų kraujavimas yra reali grėsmė bendrai burnos ertmės sveikatai, kurią skubu nedelsiant pašalinti.

Jeigu kamuoja skaudančios ir kraujuojančios dantenos – metas kreiptis į Dental P.R.O klinikos specialistus, kurie suteiks visą reikiamą pagalbą. Tuo pačiu individualiai sužinosite, kaip pasirūpinti burnos ertmės priežiūra ir kokios priemonės bei metodai jums labiausiai tiktų. Taisyklinga dantų priežiūra ir kruopštus jų valymas padės išvengti dantenų kraujavimo ir kitų burnos ertmės problemų ateityje, tad metas nieko nelaukti ir pasinaudoti profesionaliais odontologo patarimais!

Rekomenduojamos alternatyvios burnos priežiūros priemonės

Kaip jau turbūt supratote, dantenų kraujavimas dažniausiai atsiranda dėl netaisyklingos dantų priežiūros, mitybos ir neatsargaus dantų valymo. Siekiant išvengti dantenų kraujavimo rekomenduojame:

  • palaikyti sveiką mitybą, valgyti daugiau maisto produktų su vitaminu B, taip pat apsirūpinti vitaminu B12 (tai itin aktualu veganams);
  • naudoti dantų šepetėlį minkštais smulkiais šereliais, pravartus būtų ir burnos irigatorius;
  • valytis dantis atsargiais sukamaisias judesiais;
  • valant dantis apeiti sunkiausiai prieinamas burnos ertmės vietas, valyti dantenas, liežuvį, žandus;
  • nepamiršti ir tarpdančių valymo naudojant dantų siūlą po kiekvieno valgymo;
  • periodiškai atlikti profesionalią burnos ertmės higieną mūsų odontologijos klinikoje.

Metas užkirsti kelią dantenų kraujavimui kartą ir visiems laikams! Kreipdamiesi į mūsų specialistus ir rūpindamiesi kruopščia burnos higiena, dantenų kraujavimą greitai galėsite pamiršti.