dantu higiena vaikams

Dantų skausmas gali užklupti bet kada. Ne išimtis ir vaikystė, kuomet dantukai dygsta ir kelia daug diskomforto. Būtent todėl vaikams reikėtų valyti dantis labai kruopščiai, po truputį pratinti juos rūpintis burnos ertmės higiena savarankiškai. Toliau skaitydami sužinosite, kaip prižiūrėti vaikų dantis, ką daryti, kur kreiptis susidūrus su skausmu ir koks gydymas vaikų dantukams yra taikomas mūsų odontologijos klinikoje.

Sveikas ir tolygus dantukų dygimas

Kuomet vaikas pradeda jausti danties skausmą – nelaukite ir atvykite pas odontologus. Skausmo nereikėtų ignoruoti, svarbu kuo greičiau nustatyti gedimo priežastį ir gydyti susirgimo apimtą dantį.

Nuo to, kaip rūpinamasi dantukų priežiūra vaikystėje, didele dalimi priklauso burnos ertmės sveikata visą gyvenimą. Didžiausia atsakomybė yra tėvelių rankose, todėl jie turėtų pasirūpinti nepriekaištinga vaikų dantų priežiūra.

Dantų sveikata yra be galo svarbi vaiko vystymuisi ir gerai savijautai. Dantis reikėtų nuolatos kruopščiai valyti ir tikrinti. Net jeigu vaikas nesusiduria su jokiu dantų skausmu, naudinga periodiškai apsilankyti pas vaikų dantukų gydytoją, kad šis galėtų apžiūrėti ir įvertinti burnos būklę. Jeigu kartais bus pastebėti kokie nors besiformuojantys dantukų susirgimai ar grėsmės – laiku apie tai sužinosite ir galėsite užkirsti kelią skausmui jam dar neprasidėjus.

Pieniniai ir nuolatiniai dantys

Vaikystėje vaikų dantų augimas patiria daugybę pokyčių. Vaikų dantys yra ypatingai jautrūs ir dažnai dar pažeidžiamesni, nei suaugusiųjų. Vaikams greičiau progresuoja ir plinta burnos ertmės susirgimai, todėl būtina juos gydyti kaip įmanoma ankstesnėse stadijose. Laimi tie tėveliai, kurie veda savo vaikus pas odontologą apžiūrai ir kruopščiai rūpinasi vaikų dantų valymu.

Dantų priežiūra vaikystėje susideda iš dviejų etapų:

  1. Mažo vaiko dantų priežiūra, kai dygsta pieniniai dantukai – pirmaisiais metais tėveliams prireikia labai daug kantrybės, kol vaikas išmoksta valytis dantis. Reikia nuolatos šveisti dantukus, rūpintis jų priežiūra. Jeigu vaikas nori, gali valytis dantukus ir pats, bet dar darys tai tikrai neįgudusiai, todėl reikėtų valyti tėvams pakartotinai.
  2. Nuolatinių dantų augimas – kiek vyresniame amžiuje, maždaug 5 metų vaikui pradeda kristi pieniniai ir dygti nuolatiniai dantukai. Vaikas po truputį auga ir tampa savarankiškesnis. Nuo maždaug 7 metų amžiaus jis gali valytis dantis ir pats.

Netiesa, kad gendančių pieninių dantų taisyti nereikia, esą jie iškris patys. Gendant pieniniams dantukams susirgimai gali išplisti į aplinkinius audinius ir pakenkti būsimo nuolatinio danties formavimuisi.

Kai nuolatiniai dantys dar tik auga, svarbus kruopštus jų valymas, kadangi formavimosi stadijoje esantys dantys dar yra nemineralizuoti, dėl to jautrūs, lengvai pažeidžiami bakterijų ir rūgščių.

Dantų skausmo priežastys

Dantis vaikui skaudėti gali dėl daug priežasčių. Viena iš dažniausių – ėduonis, atsirandantis dėl nepakankamo dantų valymo, dantis paveikus rūgštims ir dažnam valgymui. Išsivalius dantis nereikėtų užkandžiauti, ypač prieš miegą. Tinkamai prižiūrėdami vaiką tėvai galo padėti išvengti daugelio dantų susirgimų.

Susidūrus su dantukų skausmu

Jeigu jau taip atsitiko, kad dantukas vis dėlto sugedo – nedelsdami kreipkitės į Dental P.R.O kliniką. Klinikoje dirba skirtingų sričių specialistai, tame tarpe ir vaikų dantų gydytojai, kurie yra pasiruošę suteikti mažyliams visą būtiną odontologinę pagalbą. Kreipkitės tiek skubiais, tiek mažiau skubiais atvejais, kai vaikui skauda dantis.

Susidūrus su skausmu nereikėtų laukti – vaikų dantukų sveikata mūsų klinikoje bus tinkamai pasirūpinta. Tuo pačiu dantų gydytojas išsamiau informuos tėvelius apie vaikų dantų priežiūrą ir suteiks individualiai tinkamiausius burnos ertmės priežiūros patarimus.