dantų balinimas namuose

Visi svajoja apie gražią ir baltą šypseną, tačiau ne visi žino, kaip šio tikslo pasiekti. Šiuolaikinė odontologija siūlo ne vieną sprendimą, tačiau pacientų apsisprendimą dažnai lemia balinimo kaina. Antra vertus, odontologų taikomi metodai užtikrina saugumą, o štai eksperimentai su liaudiškomis priemonėmis gali pažeisti dantų audinius. Jei jus domina saugus dantų balinimas, šiame straipsnyje rasite atsakymus į svarbiausius klausimus šia tema.

Dantų balinimo būdai

Nors estetinė dantų išvaizda yra labai svarbi, negalima pamiršti, kad pagrindinė jų funkcija – kramtymas. Dėl šios priežasties odontologai rekomenduoja rinktis tik saugius ir patikimus balinimo metodus, kurie nekenkia dantų ir burnos audiniams. Be to, neatsakingas dantų balinimas nebus pigesnis – pažeisti dantys greičiau genda, tad išaugs gydymo išlaidos.

Apžvelkime populiariausius dantų balinimo metodus, jų skirtumus ir privalumus. Dantis balinti galima ne tik odontologo kabinete, bet ir namuose, tačiau kokį metodą pasirinkti? O galbūt galima vienu metu naudoti kelias priemones, kad balinimas būtų efektyvesnis? Šie klausimai kyla daugeliui apie baltą šypseną svajojančių pacientų, tad skubame į juos atsakyti.

Dantų balinimas natūraliomis / liaudiškomis priemonėmis

Tikriausiai kiekvienas esame girdėję apie natūralias ar liaudiškas priemones dantims balinti, tačiau ne visi žinome, kaip jos iš tikrųjų veikia. Daugybę patarimų, kaip natūraliai balinti dantis namuose, taip pat galima rasti ir internete, tačiau ar tikrai verta skubėti šias priemones išbandyti? Trumpai aptarsime populiariausius „naminius“ dantų balinimo receptus.

Soda yra vienas populiariausių produktų dantų balinimui, ji gali būti maišoma su vandenilio peroksidu arba druska. Rezultatai žadami jau po šešių savaičių, tačiau iš tikrųjų sodos reikėtų vengti. Jos mišinys yra abrazyvus ir gali lengvai pažeisti dantų emalį, o tada užuot džiaugęsi baltesniais dantimis turėsite keliauti į odontologo kabinetą jų taisyti.

Kokosų aliejus taip pat naudojamas dantims balinti, jis vertinamas dėl antibakterinių savybių. Šis aliejus yra kietas, todėl naudojamas skalavimui ištirpintas vandenyje. Gerai yra tai, kad kokosų aliejus yra maistinis produktas, todėl nekelia pavojaus burnos sveikatai, tačiau nesuteikia ir įspūdingo rezultato.
Citrina gali būti naudojama dantų balinimui namuose, jos sultys yra skiedžiamos su vandeniu, dantų šepetėlis pamirkomas į paruoštą mišinį. Nors citrina yra valgomas vaisius, ji gali būti pavojinga, nes turi daug rūgščių, kurios gali pakenkti dantims. Dar žinomas kitas balinimo metodas, kai citrinos žievelė yra trinama į dantis – tai daug labiau pavojinga, nes taip dantis veikia ne tik rūgštys, bet ir žievelėje esantys abrazyvai.

Arbatmedžio aliejus yra žinomas kaip puikus antiseptikas. Teigiama, kad apsaugo nuo dantų akmenų, balina ir yra saugus emaliui bei dantenoms. Iš tikrųjų nuo dantų akmenų šis aliejus gali apsaugoti tik tada, jei jį naudosite nuolatos – dėl antiseptinių savybių jis padės palaikyti geresnę burnos higieną. Tačiau nepamirškite, kad šis aliejus nors ir yra natūralus, pasižymi intensyviu skoniu ir aromatu, kuris patinka ne visiems. Be to, tai natūrali priemonė, tad balinimo rezultatai yra labai skirtingi ir reikalauja daugybės laiko, nors jų galite taip ir nepastebėti.

Dantų balinimas lazeriu

Dantų balinimas lazeriu yra profesionalus ir patikimas būdas susigrąžinti baltą šypseną. Procedūra yra atliekama odontologo kabinete, jos metu naudojamas specialus medicininis lazeris. Ant dantų tepamas balinamasis gelis, kuriame esantys reagentai, veikiami lazerio šviesos, pradeda cheminę reakciją ir pašviesina dantis. Svarbu paminėti, kad šiuolaikiniai lazeriai yra labai tikslūs, todėl jais balinti dantis saugu ir patogu, o rezultatas visada maloniai nustebins.

Šis balinimo metodas rekomenduojamas tiems, kas nori greito rezultato – jis matomas vos po vieno vizito. Balinant lazeriu yra pasiekiami ir gilesni danties sluoksniai, todėl galima pasiekti intensyvesnį baltą atspalvį, palyginti su kai kuriais kitais balinimo metodais. Dar vienas privalumas yra procedūros saugumas. Balinimą atlieka profesionalus odontologas, kuris parenka tinkamiausius lazerio parametrus ir kontroliuoja visą procesą.

Balinimas lazeriu yra labai efektyvus ir patogus pacientui metodas, tačiau kainuoja brangiau nei dantų balinimas kapomis ar kitomis priemonėmis. Be to, kai kuriems pacientams procedūra lazeriu gali sukelti dantų jautrumą, tačiau jis per savaitę praeina.

Dantų balinimas kapomis

Jautrius dantis turintiems pacientams rekomenduojama balinti dantis kapomis. Tai profesionalus, tačiau švelnesnis metodas. Odontologas kapas pagamina individualiai, pritaiko jas paciento dantų formai ir parenka tinkamiausią balinimo gelį. Kapas balinimui pacientas naudoja savarankiškai, savo namuose. Patogu jas įsidėti kelioms valandoms vakare ar nakčiai, o balinimo rezultatas pasirodo pamažu ir ryškėja kelias savaites, priklausomai nuo dantų būklės.

Nors dantų balinimas kapomis praktiškai yra savarankiškas dantų balinimas namuose, tai saugus metodas pagražinti šypseną. Balinamąją priemonę parenka odontologas, jis prižiūri balinimo procesą ir užtikrina rezultatą.

Ofisinis dantų balinimas

Vadinamasis ofisinis dantų balinimas yra atliekamas odontologo kabinete, naudojant specialias balinimo priemones. Tai universalus metodas, tinkamas daugeliui pacientų. Rezultatui pasiekti dažniausiai pakanka vos vienos procedūros, o naudojama technologija leidžia apsaugoti dantis ir dantenas nuo pažeidimų bei jautrumo.
Ofisinis dantų balinimas atliekamas naudojant specialų balinamąjį gelį ir LED diodinę lempą. Reagentai, veikiami šviesos, skverbiasi į emalį ir pašalina nešvarumus, pigmentaciją, pašviesina dantis. Tačiau būtina žinoti, kad daugeliu atvejų po ofisinio balinimo rekomenduojama naudoti ir kapas – jos padeda palaikyti puikų rezultatą ir apsaugoti dantis nuo patamsėjimo.

Dantų balinimo pastos

Balinamųjų dantų pastų pasirinkimas itin didelis ir gausus. Vienos jų yra skirtos mėgstantiems kavą, kitos – rūkaliams. Tačiau visos pastos žada akinančiai baltą šypseną, nors iš tikrųjų… vargiai gali tokį rezultatą suteikti. Paklausite, kodėl neverta pasitikėti dantų pastomis?

Visų pirma, dantų pasta yra skirta nešvarumams pašalinti. Jei pasta puikiai atliks savo funkciją, jūsų dantys bus švarūs, natūralaus atspalvio. Pastų sudėtyje naudojamos įvairios balinamosios dalelės dažniausiai užtikrina tik efektyvesnį apnašo pašalinimą – tai nėra blogai, tačiau balinimo efekto taip pat nesuteikia. Tokia pasta lengvai pašalins nešvarumus nuo dantų paviršiaus, tad jie atrodys baltesni. Antra vertus, rinkoje yra ir pernelyg abrazyvių dantų pastų, kurių pernelyg ilgas ir intensyvus naudojimas gali pakenkti dantims.

Trumpai tariant, pastos dantų balinimui yra puiki prevencija dantų patamsėjimui, pageltimui, pigmentinėms dėmėms, tačiau būtina tinkama burnos higiena. Rinkitės kokybišką dantų pastą ir valykite ja dantis kasdien, kad suteiktumėte dantims geriausią apsaugą.

Dantų balinimo juostelės

Dantų balinimas juostelėmis yra efektyvus būdas pasiekti puikių rezultatų namuose. Šias juosteles paprasta naudoti, žadamas greitas rezultatas. Šis būdas balinti dantis yra itin populiarus už Atlanto, tačiau vis daugiau dėmesio sulaukia ir Europoje. Dantų balinimo juostelės yra laisvai prieinamos parduotuvėse ar internetu, tačiau prieš jas perkant rekomenduojama pasikonsultuoti su savo odontologu.

Dantų balinimo juostelėse dažnai naudojamas vandenilio peroksidas ir nors jo koncentracija nėra tokia didelė kaip priemonėse, skirtose profesionaliam naudojimui, nesilaikant rekomendacijų vis tiek gali būti žalinga. Dantų balinimo juostelės taip pat gali sukelti laikiną dantų jautrumą, todėl itin intensyvaus poveikio dantų balinimo juostelės nėra rekomenduojamos pacientams, turintiems jautrius dantis.

Dantų balinimo skysčiai

Dantų balinimo skysčiai yra viena iš daugelio balinamųjų priemonių, skirtų naudoti namuose. Jų sudėtyje yra specialių balinamųjų ingredientų, kurie padeda užtikrinti burnos higieną, pašalinti apnašas, pašalina bakterijas. Šie skysčiai yra naudojami kaip alternatyva įprastam burnos skalavimo skysčiui ir iš esmės atlieka jo funkciją, tačiau yra kiek intensyvesnio veikimo.

Dantų balinimo skystis gal ir nepadės susigrąžinti dantų baltumo, tačiau jis gali būti puiki priemonė rezultatams po dantų balinimo palaikyti. Be to, tai puiki priemonė kiekvienai dienai, padedanti užtikrinti gerą burnos higieną – skystis prasiskverbia į tas vietas, kurias sunku pasiekti ir išvalyti dantų šepetėliu ar siūlu.

Apibendrinimas

Efektyvus dantų balinimas namuose – misija įmanoma, tačiau būtina tam pasirinkti tinkamas ir saugias priemones. Vienas geriausių metodų yra profesionalus dantų balinimas kapomis. Tai dantų ir burnos audinius tausojantis metodas, padedantis išvengti dantų jautrumo ir užtikrinantis puikius rezultatus. Ilgiau išlaikyti dantis baltus padės įvairios balinamosios priemonės, skirtos burnos higienai užtikrinti: balinamosios dantų pastos, skysčiai.

Tačiau nepamirškite, kad baltos šypsenos pagrindas – tai gera burnos higiena, o prieš kiekvieną balinimo procedūrą, nepriklausomai nuo metodo, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. O apsilankymas pas odontologą – puiki proga aptarti dantų balinimo technologijas. Gydytojas patars ne tik koks dantų balinimo būdas geriausiai tiks jūsų dantims, bet ir ką valgyti po dantų balinimo, kaip sumažinti dantų jautrumą. Neeksperimentuokite, nes galite pakenkti savo dantims, rinkitės patikimus profesionalius dantų balinimo būdus.