dantu bruksizmas

Turbūt teko susidurti su tokiu reiškiniu, kuomet nesąmoningai imama griežti, kalenti ar kramtyti dantimis. Tai vadinama bruksizmu. Pradžioje šių veiksmų galima net nepastebėti, nes jie atsiranda tarsi savaime. Tačiau praėjus ilgesniam laikui gali formuotis įvairūs dantų susirgimai, būti pažeisti burnos audiniai. Todėl svarbu pastebėti bruksizmą laiku ir nedelsiant užkirsti jam kelią.

Nugalėti nesąmoningą įprotį gali būti ne taip lengva, tačiau tikrai įmanoma. Jeigu susiduriate su bruksizmo požymiais, nieko nelaukdami kreipkitės į Dental P.R.O kliniką ir patyrę specialistai sudarys jums individualiai tinkamiausią gydymo kursą bei pasirūpins suteikti profesionalią odontologinę pagalbą.

Kodėl kyla bruksizmas?

Bruksizmas dažniausiai atsiranda dėl patiriamo streso ir įtampos. Mūsų kasdienybė yra pilna skubėjimo ir bėgimo, stresą kelia daug įvairių veiksnių. Jautresni žmonės nepajėgia susitvarkyti su patiriama įtampa, kuri atpalaiduojama įvairiausiais būdais, dažnai kenksmingais sveikatai. Viena iš tokių nesąmoningų organizmo reakcijų yra griežti ir kramtyti dantimis. Bruksizmas kyla ir patiriant pyktį, kitas stiprias emocijas, kurios sunkiai suvaldomos.

Iš tiesų bruksizmas yra skuboto ir nerimo kupino gyvenimo padarinys. Gali būti kramtomos ir dantenos, žandai. Paprastai tai neapsieina be žalingų padarinių. Labai daug sau padėsite mokydamiesi paleisti įtampą, atsipalaiduoti. Pabandykite reguliariai praktikuoti atpalaiduojančius kvėpavimo pratimus, meditaciją, įvairias kitas praktikas. Daug kam padės ir sportas bei kiti aktyvūs energijos iškrovimo būdai.

Bet kokiu atveju, naudinga kreiptis į odontologus, kurie nustatys, ar bruksizmas nesukėlė rizikos veiksnių, ar nepažeidė dantų ir dantenų. Tuo pačiu jums bus pasiūlyti veiksmingi gydymo metodai ir priemonės, kurie padės lengviau įveikti bruksizmą ir apsaugos dantis.

Bruksizmo daroma žala

Kontroliuoti nesąmoningai kūno daromus veiksmus daugeliui tampa tikru iššūkiu. Gali pasireikšti ir naktinis bruksizmas, kuomet dantimis griežiama ir kalenama per miegus. Tokia bruksizmo forma dar pavojingesnė, kadangi ji miego metu visiškai nepastebima. Šiuo atveju odontologai pasiūlys bruksizmo gydymui specialiai pritaikytas kapas, kurios mažina dantų trinimąsi.

Nesprendžiant griežimo dantimis problemos ilgainiui gresia dantų nudilimas, silpnesni dantys gali įskilti, nutrupėti, didėja dantų jautrumas ir skausmas, pažeidžiamas emalis. Be viso to, dar galimi ir burnos gleivinės pažeidimai, žaizdelių formavimasis, kas didina burnos infekcijų tikimybę. Šalutiniais bruksizmo reiškiniais tampa laikinas ar nuolatinis galvos skausmas, įtampa, nuovargis, įsitempę veido raumenys. Itin sunkiais atvejais galima net žandikaulio dislokacija.

Nors ir bruksizmas iš pirmo žvilgsnio neatrodo didelė problema, tačiau, kaip matote, jį reikėtų stabdyti nedelsiant pasirūpinant profesionaliais gydymo būdais.

Bruksizmo gydymas odontologijos klinikoje

Bruksizmas nustatomas pagal tai, ar dantys nenudilę ir nesuplokštėję. Pastebėję bruksizmo požymius mūsų odontolgai iš karto praneš apie juos pacientui ir parinks tinkamiausią gydymą.

Gydymas parenkamas pagal tai, kiek pažengęs bruksizmas. Gera žinia ta, jog dažniausiai šis sutrikimas yra išgydomas, ir tai įmanoma padaryti visai nesunkiai. Bruksizmo gydymui taikomos specialios burnos apsaugos dantų kapos, kuris padeda amortizuoti kandžiojimo jėgą. Su kapa dantys bus apsaugoti nuo griežimo sukeliamų pažeidimų, tuo pačiu šis prietaisas skatina keisti įpročius.

Iš pradžių nešioti kapas gal ir nebus lengva, bet vėliau įprantama ir laikui bėgant pasiekiamas puikus efektas. Dažniausiai burnos įtaisai naudojami naktinio bruksizmo metu, tačiau esant intensyviam bruksizmui jie labai naudingi ir dieną. Iš pradžių siūlomos plonesnės kapos, kurias lengviau toleruoti ir prie jų priprasti.

Jeigu pastebima rimtesnių sąkandžio problemų, o dantys labai nusidėvėję – greičiausiai jums bus pasiūlytos okliuzinės kapos, kurios padeda pakelti sąkandį iki reikiamo lygio. Priklausomai nuo gydymo eigos ir paciento adaptavimosi prie naujo sąkandžio, dantys vėliau protezuojami arba atliekamas gydymas breketais.

Taip pat pacientas yra skatinamas atpalaiduoti veido raumenis, užverti lūpas ir laikyti dantis nesukąstus. Tai padeda pailsinti liežuvį, lūpas ir dantis, atpalaiduoja veido raumenis ir žandikaulio sritį.

Dantų griežimas daugiau nebekels rūpesčių kreipiantis į profesionalius mūsų odontologijos klinikos specialistus! Nieko nelaukite ir užkirskite kelią bruksizmui bei per jį atsirandančioms burnos ertmės ligoms kartą ir visiems laikams – su mūsų pagalba padarysite tai dar lengviau ir paprasčiau.