dantu plombavimas

Dažnas susiduria su tokiu atveju, kai dantis skauda po plombavimo. Atrodo, kad dantys jau yra kaip ir sutaisyti, skausmas kamuoti nebeturėtų – tik štai staiga jis netikėtai užklumpa ir tęsiasi toliau. Nusiraminkite. Pergyventi tokiu atveju nereikėtų, kadangi dažniausiai tai – tiesiog natūrali organizmo reakcija į sudirginimą, kuris greitai praeina. Toliau skaitydami sužinosite mūsų klinikos odontologų patarimus netikėto dantų skausmo atvejais.

Ką daryti susidūrus su netikėtu skausmu?

Dažniausiai skausmas po plombavimo pasijunta praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui. Odontologinių procedūrų metu taisomas dantis yra sudirginamas, todėl net jį tvarkingai užplombavus ir gydymą baigus, pasitaiko taip, jog skausmas nedingsta.

Skausmo intensyvumas gali būti labai nevienodas ir priklauso nuo individualaus atvejo. Dažnas pacientas skausmo net nejaučia, o kitus pasitinka tik lengvas maudimas ar nemalonūs pojūčiai danties srityje. Pasitaiko atvejų, kai skausmas po plombavimo intensyvesnis. Po 2–3 dienų šie nemalonūs skausmo reiškiniai praeina, vieniems greičiau, kitiems gali tęstis ir ilgiau.

Mūsų odontologijos klinikos gydytojai padės tinkamai pasiruošti galimam skausmui po dantų plombavimo, paaiškins, ką reikėtų daryti, nurodys gėrimui tinkamus nuskausminamuosius vaistus ir jų dozes. Dažniausiai užtenka įprastų vaistų skausmui numalšinti – ibuprofeno ar paracetamolio. Juos vartoti reikėtų kas 6 valandas arba kaip nurodo dantų gydytojas.

Kada verta jau sunerimti?

Dantų skausmas gali pasireikšti ir po endodontijos procedūrų, kuomet gydomi šaknies kanalai. Sunerimti reikėtų nebent tada, kai būdinga didelė šaknų kanalų infekcija ir po procedūros gana smarkiai skauda dantis, skausmas ilgai nepraeina, nepadeda net vaistai. Tokiu atveju išrašomi antibiotikai. Tačiau taip nutinka labai retai, todėl pergyventi tikrai nereikėtų – organizmas dažniausiai susitvarko pats ir užtenka kartą ar du atsigerti paprastų vaistų, arba jų iš viso neprireikia.

Jeigu danties skausmas jus užklupo netikėtai po mūsų klinikoje atliktų procedūrų – kreipkitės ir padėsime kuo galėdami. Dental P.R.O klinikos odontologai yra visuomet pasirengę priimti jus skubiais atvejais ir patarti visais dantų skausmo atvejais.