Kaip priprasti prie dantų protezų
Dantis praradusiems pacientams protezai padeda atkurti kramtymo funkciją, tačiau pirmosios jų nešiojimo dienos gali būti išties sudėtingos. Burnos gleivinė dar nėra prisitaikiusi prie protezų ir reaguoja į juos kaip svetimkūnį, todėl gali būti juntamas pykinimas, padidėti seilėtekis, jau nekalbant apie įsikandimą į liežuvį ar žandą. Tačiau nesijaudinkite neskubėkite protezų atsisakyti – jums paprasčiausiai reikia laiko prie jų priprasti. O kad šis laikotarpis keltų kuo mažiau diskomforto, pateikiame keletą naudingų patarimų.

Nešiokite protezus kuo dažniau

Nauji protezai gali atrodyti nepatogūs ar net kelti nedidelį skausmą – tai visiškai normalu, jaučiamas diskomfortas turėtų praeiti per kelias savaites ir vėliau pamiršite ne tik apie jį, bet ir apie tai, kad esate su netikrais dantimis. Visgi pripratimo laikotarpis gali varginti, tačiau vienas geriausių būdų jį greičiau įveikti, kuo daugiau nešioti protezus. Tai leis jūsų burnos gleivinei greičiau prisitaikyti, tad sumažės sausumas ir seilėtekis, pykinimo pojūtis. Jei būti su protezais itin nepatogu, galite daryti pertraukas, tačiau pasistenkite juos nešioti kuo dažniau, ypač pirmosiomis dienomis.

Dėl protezų gali būti sunkiau aiškiai tarti žodžius, tad skirkite laiko praktikai. Dėl diskomforto ar skausmo gali būti sunkiau kramtyti maistą, valgyti, tačiau nepasiduokite – praktikuokitės ir kiekvieną kartą jums seksis vis geriau. Pradėkite nuo minkšto maisto, o kol priprasite prie naujųjų protezų kietų produktų venkite.

Pasirūpinkite tinkama protezų higiena

Protezus kasdien reikia išimti ir kruopščiai išvalyti. Tam naudokite protezų priežiūrai skirtą dantų šepetėlį ir dantų pastą, dantų siūlą. Išvalytus protezus palikite išdžiūti per naktį. Gera higiena pasirūpinti yra itin svarbu, nes tai padeda sumažinti burnos audinių sudirgimą ir sumažina diskomfortą. Nepamirškite pasirūpinti ne tik protezų, bet ir burnos švara.

Gerkite pakankamai skysčių

Jūsų burnos gleivinei protezų nešiojimo pradžia yra sudėtingas laikotarpis. Organizmas į juos reaguos kaip į svetimkūnį, todėl gali padidėti seilėtekis. Dėl šios priežasties labai svarbu gerti pakankamai skysčių, geriausiai – vandens. Dėl infekcijos tikimybės, kol priprasite prie naujų protezų, reikėtų atsisakyti saldžių gėrimų.
Sumažinti patiriamą diskomfortą gali padėti ir burnos skalavimas. Tam naudokite šiltą sūrų vandenį, skalaukite burną kelis kartus per dieną. Tai padės sumažinti infekcijos tikimybę.

Pasitarkite su savo odontologu

Aptarkite protezų nešiojimo pradžią su savo odontologu, jis atsakys į visus jūsų klausimus ir išsklaidys abejones, todėl psichologiškai jausitės užtikrinčiau. Jei susiduriate su nemaloniais simptomais, papasakokite apie juos gydytojui ir jis patars, kaip lengviau juos įveikti.