Plombuotų dantų balinimas
Klausimas ar galima balinti plombuotus dantis kyla daugeliui pacientui, tačiau jaudintis tikrai nėra dėl to – tai daryti tikrai galima. Juk ir pacientą, neturintį nei vienos plombos, rasti būtų tikrai sudėtinga. Plombuotų dantų balinimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose yra įprasta procedūra, kurią renkasi daugybė pacientų. Tiesa, plombuoti dantys po balinimo gali būti šiek tiek jautresni, tad būkite tam pasiruošę. Antra vertus, dėl tobulos šypsenos galima ir truputį pakentėti.

Plombinės medžiagos atspalvis

Vis dėlto yra keletas svarbių aspektų, apie kuriuos verta žinoti planuojant dantų balinimą, jei jūsų dantys buvo plombuoti. Visų pirma, nepriklausomai nuo to, kokį dantų balinimo būdą pasirinksite, pašviesintas bus tik natūralus danties audinys, o ne plomba. Plombavimo metu odontologas plombą priderino prie tuometinio jūsų dantų atspalvio, todėl po balinimo procedūros visos plombos atrodys tamsesnės (iš tikrųjų jos išliks tos pačios spalvos, tačiau pašviesės jūsų dantys).

Laimė, ši problema yra lengvai išsprendžiama dantis perplombuojant ar atliekant estetinį plombavimą. Tačiau turite žinoti, kad laikui bėgant dantų spalva keisis, o plombinės medžiagos atspalvis išliks toks pats ir plombos taps lengviau pastebimos. Dėl to labai svarbu vadovautis rekomendacijomis, ko nevalgyti po dantų balinimo procedūros, nuolat tinkamai rūpintis burnos higiena – taip balinimo rezultatas išsilaikys ilgiau. Po kurio laiko dantų balinimą galima pakartoti.

Kada negalima balinti plombuotų dantų?

Nors daugeliu atvejų plombos neturi įtakos dantų balinimui, yra keletas situacijų, kai ši procedūra nerekomenduojama. Viena jų – plombuoto danties pažeidimai, sena ir pažeista plombinė medžiaga. Žinoma, tokie pažeidimai nereiškia, kad balinimo turite apskritai atsisakyti – reikalingas tinkamas dantų gydymas, o po jo bus galima atlikti ir balinimą.

Plombų turintys pacientai gali laisvai rinktis dantų balinimo būdą, tačiau dantų balinimas namuose jiems nėra rekomenduojamas. Pirma, balinimas be odontologo priežiūros gali lemti itin didelius spalvos netolygumus tarp natūralaus danties audinių ir plombinės medžiagos. Antra, pernelyg intensyvių balinamųjų medžiagų naudojimas gali pažeisti plombinę medžiagą. Geriausia nerizikuoti ir dantų balinimą atlikti profesionaliai, odontologo kabinete.