dantu patinimasJeigu pastebite, kad patino dantis ir susiduriate su tokiais nemaloniais reiškiniais kaip dantenų jautrumas bei skausmas, nedelsdami kreipkitės į mūsų klinikos specialistus. Danties patinimą reikėtų kaip įmanoma greičiau gydyti, nelaukiant, kol jis progresuos. Ką daryti susidūrus su danties patinimu, kokios jo priežastys ir kaip jis gydomas sužinosite toliau šiame straipsnyje.

Danties patinimo susiformavimo priežastys

Danties patinimas, arba pūlinys, gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Kaip padarinys kartais juntamas silpnesnis, o kartais stipresnis skausmas. Dantį gali tvinkčioti, atsiranda jautrumas, reiškiasi kiti nemalonūs pojūčiai, kurie priklauso nuo individualios paciento būklės. Visais atvejais danties patinimas išduoda rimtą problemą, kurią reikia spręsti nelaukiant ir gydyti dantis.

Dažniausiai pūliniai burnos ertmėje susiformuoja dėl šių priežasčių:

  • negydant karieso, kuomet bakterijos įsismelkia giliai į audinius;
  • įtrūkus arba įskilus dančiui;
  • gingvito, arba dantenų uždegimo, atveju;
  • parodontozės atveju;
  • įvairių kitų burnos ertmės ligų atveju.

Pūliniai burnos ertmėje gali formuotis ir dėl netinkamos burnos ertmės higienos, nevalant dantų. Kartais dantis patinsta ir dėl įvairių traumų, esant burnos gleivinės pažeidimams. Silpna imuninė sistema ir įvairūs autoimuniniai susirgimai taip pat gali būti patinusio danties priežastimi.

Kaip įveikti dantų patinimą?

Susidūrus su dantų patinimu nereikėtų daryti nieko kito, kaip tik kreiptis į dantų gydytojus, nes dantis turi būti nedelsiant gydomas. Ignoruojant dantų patinimo problemą galima tik dar labiau pakenkti savo burnos sveikatai ir sulaukti kur kas blogesnių padarinių. Negydomas danties patinimas plinta į aplinkinius audinius, gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus, dantų netekimą, burnos gleivinės pažeidimus, neigiamai paveikti veido kaulą.

Nereikėtų bandyti pašalinti pūlinio savarankiškai, nes tai tik dar labiau pablogins ir taip nelengvą situaciją. Kol laukiate pagalbos, patinimą gali palengvinti šaltas ledo kompresas, kurį reikėtų dėti ant probleminio danties.

Dental P.R.O klinikos odontologai nedelsdami atskubės jums į pagalbą priimdami kaip įmanoma greičiau. Kreipkitės visais skubiais ir mažiau skubiais dantų problemų atvejais ir pamirškite kamuojančias burnos ertmės problemas!