skauda dantenas ka daryti

Dantenų uždegimas, arba kitaip gingivitas yra dažnas burnos ertmės susirgimas, kuriuo serga daug suaugusiųjų. Liga kyla dėl nepakankamos arba neteisingos burnos ertmės priežiūros prastai valant dantis. Tai pirminė dantenų uždegimo stadija, dar lengvai išgydoma, todėl susidūrus su toliau aprašomais ligos požymiais reikėtų nedelsiant kreiptis į odontologus. Dental P.R.O klinika pasirūpins profesionaliu gingivito gydymu ir skubiai suteiks patikimą odontologinę pagalbą reikiamu metu.

Toliau skaitydami sužinosite, kokie būna gingivito simptomai, kaip atpažinti uždegimą ir koks gydymas taikomas mūsų klinikoje įvairiais dantenų susirgimo atvejais.

Skauda dantenas?

Jeigu susiduriate su dantenų skausmu, pirmiausia reikėtų nustatyti skausmo priežastį. Tai padaryti geriausiai galės patyrę mūsų klinikos odontologai, tad nieko ilgai nelaukdami apsilankykite. Dantenų skausmas išduoda apie burnos ertmės problemas, tai akivaizdus ženklas, jog kažkas ne taip ir šią problemą reikia spręsti. Atidėliodami vizitą pas odontologą ir galvodami, kad skausmas praeis savaime, ateityje galite susidurti tik su dar rimtesniais dantenų susirgimais, nes ligai nebuvo užkirstas kelias laiku.

Gingivitas – tai tik pradinė dantenų uždegimo stadija. Problemos nesprendžiant formuojasi periodontitas (parodontozė), kuomet kyla grėsmė dantų ir burnos audinių pažeidimui. Sunkiausioje fazėje dantenų uždegimas yra beveik neišgydomas, todėl galima netekti vieno ar kelių dantų.

Atvykę pas odontologą papasakokite, koks tas dantenų skausmas. Ar dantenas skauda tik valant dantis, valgant, geriant karštus, šaltus skysčius, ar nuolatos? Žinodamas skausmo raiškos požymius anamnezės metu dantistas galės tiksliau nustatyti priežastį ir parinkti tinkamą gydymą.

Dantenas gali skaudėti ir dėl kitų priežasčių, jos dažnai būna ir jautrios, tačiau tai nebūtinai reiškia gingivitą. Paprastai dantenų uždegimas, be skausmo ir jautrumo dar pasireiškia šiais požymiais:

  • patinusios dantenos;
  • pasikeičia dantenų spalva ir konsistencija;
  • baltos dantenos;
  • dantenų sukietėjimas;
  • nemalonus skonis ir kvapas burnoje;
  • dantenų kraujavimas.

Kartais gali atsirasti ir pūlinukas ant dantenos, įvairūs nemalonūs dariniai, kuriuos daugelis pacientų apibūdintų kaip: „man ant dantenų guzas“ ir pan. Sunkesniais atvejais dantenos dėl uždegimo gali atsitraukti (vadinama dantenų recesija). Nebūtinai turi pasireikšti visi simptomai, simptomų raiška priklauso nuo individualios situacijos ir burnos ertmės būklės, tad geriausiai susirgimą ir jo stadiją nustatys gydytojas.

Kaip išvengti gingivito?

Reikia suprasti, jog dantenų uždegimas atsiranda dėl prastos burnos ertmės priežiūros. Jeigu vieną ar kitą kartą neišsivalote prieš miegą dantų, didelės įtakos bendrai burnos ertmės sveikatai tai neturės. Tačiau formuojantis ilgalaikiam įpročiui apsileisti ar netinkamai prižiūrėti dantis, gingivitas ir kitos dantenų ligos ateina kaip natūralus padarinys.

Siekiant gingivito ir kitų burnos ertmės problemų išvengti, neužtenka vien valytis dantis, kaip esate įpratę. Dantų valymas turėtų būti ypatingai kruopštus ir reguliarus, valant šepetėliu ir pasiekiant sunkiausiai prieinamas vietas burnos ertmėje. Valyti reikia ir liežuvį, dantenas, tarpdančius, nes būtent ten mikrobų ir nešvarumų kaupiasi daugiausiai. Kuo geriau išvalysite visus nešvarumus, tuo mažiau šansų pasigauti dantenų uždegimą. Be kruopštaus valymo reikalinga profesionali burnos ertmės higiena odontologijos klinikoje bent 2 kartus per metus.

Per daug stiprus dantų brūžinimas ar kieto šepetėlio naudojimas taip pat gali būti gingivitą išprovokuojančia priežastimi. Laikini dantenų sveikatos sutrikimai gali kilti ir dėl hormoninių pokyčių organizme (nėštumas, cukrinis diabetas, menopauzė), tačiau tai greitai praeina. Vis dėlto, nėštumo metu ar sergant cukriniu diabetu, dantų valymui ir tikrinimuisi reikėtų skirti išskirtinį dėmesį, kadangi nuo burnos ertmės sveikatos tuomet labai priklauso viso kūno sveikata.

Dantenų uždegimo gydymas

Dental P.R.O odontologijos klinikoje dantenų uždegimas gydomas tiek chirurginiu, tiek nechirurginiu būdu, priklausomai nuo ligos stadijos ir intensyvumo. Jeigu gingivitas dar nepažengęs, atliekamos dantų valymo procedūros pašalinant minkštąsias ir kietąsias apnašas. Jas pašalinus atsikratoma mikrobų ir bakterijų, kurie susikaupę ilgainiui tampa dantenų uždegimo formavimosi priežastimi. Dantų valymo procedūra turi būti atlikta pakartotinai tam, kad būtų užtikrintas optimalus efektas.

Jeigu gingivitas pažengęs, pradėjo ardyti aplinkinius audinius ir dantis, be chirurginio gydymo apsieiti neįmanoma. Tuomet, priklausomai nuo konkrečios situacijos, prapjaunamos dantenos, iš kurių pašalinami giliai susiformavę dantų akmenys, įvairūs infekciniai dariniai. Jeigu gingivitas vidutinės stadijos, dar galima tikėtis sėkmingo gydymo taikant chirurgines priemones. Dantenų recesijos atveju išpjaunami ir perkeliami dantenų audiniai uždengiant apsinuoginusį danties kaklelį.

Norint efektyviai gydyti dantenų uždegimą, neužtenka vien

apsilankyti pas odontologą. Po procedūrų dar svarbu kruopščiai valytis dantis, naudoti dantų šepetėlį minkštais šėreliais, rūpintis bendra organizmo sveikata ir laikytis visų dantisto nurodymų.

Dantenų uždegimas, kuo skalauti?

Kuomet prasidėjo dantenų uždegimas, galite labai daug padėti sau patys. Kaip jaui turbūt supratote, gydymo sėkmė yra ne tik odontologo, bet ir jūsų rankose. Tad belieka pasirūpinti visomis reikiamomis burnos priežiūros priemonėmis. Labai daug padėti gali speciali dantų pasta nuo dantenų uždegimo, antibakterinis burnos skalavimo skystis. Nepamirškite kasdien kruopščiai valyti tarpdančių dantų siūlu – maisto likučius reikėtų pašalinti kiekvieną kartą pavalgius.

Kokias valymo priemones naudoti ir kokie burnos skalavimo skysčiai efektyviausi, daugiau papasakos mūsų klinikos odontologas, atlikęs gydymo procedūrą. Po gydymo galėsite mėgautis ne tik gražiais ir sveikais dantimis bei dantenomis, bet ir gausite visą reikiamą informaciją, kas tiktų individualiai jūsų burnos ertmės priežiūrai. Tvarkingai prižiūrėdami dantis galėsite užkirsti kelią dantenų susirgimui ir daugiau ši problema ateityje niekada nebekels jums rūpesčių.

Stop gingivitui ir kitiems dantenų susirgimams! Jūsų sveikata – tik jūsų rankose, tad metas ja pasirūpinti. Tinkamai valant dantis tai padaryti visai nėra sunku – į pagalbą atskubės ir daug vertingų patarimų suteiks mūsų odontologijos klinikos specialistai.